Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Shock Tactics (PC)
OkładkaShock Tactics (PC)

Shock Tactics PC

Taktyczna strategia turowa inspirowana klasykami gatunku, pokroju serii X-COM i Jagged Alliance, oraz serialem telewizyjnym Firefly. Shock Tactics rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której ludzkość skolonizowała kosmos.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shock Tactics Premiera PC

11kwietnia2017

Steam

11kwietnia2017

producent: Point Blank Games wydawca: EuroVideo Medien Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shock Tactics

XCOM 2

Xenonauts 2

UFO: Enemy Unknown (1994)

Shock Tactics to osadzona w realiach science fiction taktyczna strategia turowa na PC, inspirowana klasykami gatunku pokroju serii X-COM i Jagged Alliance, a także emitowanym w latach 2002-2003 serialem telewizyjnym Firefly. Za powstanie gry odpowiada niezależne niemieckie studio Point Blank Games, dla którego jest to rynkowy debiut.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości, w której ludzkość skolonizowała kosmos, a większa część wszechświata kontrolowana jest przez autorytatywne ciało polityczne, zwane Konsorcjum Imperialnym. Pewnego dnia na jednej z nowoodkrytych planet znalezione zostają pozostałości obcej cywilizacji, a miejsce to szybko staje się areną zmagań najważniejszych graczy galaktycznej polityki. Podczas zabawy wcielamy się w postać niejakiego Aidana Cartera – skazanego na śmierć przemytnika broni, który zostaje uwolniony przez swoich zleceniodawców celem pokierowania kolonizacją niedawno odkrytej planety, zwanej powszechnie Nowym Światem. Na jego drodze staną zaś bezwzględni najemnicy Konsorcjum oraz tajemnicza Szarańcza, będąca efektem alternatywnej ewolucji ludzkości, która podjęła próbę skolonizowania kosmosu, jednak poległa w trakcie wyprawy.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Shock Tactics w dużym stopniu nawiązuje do wspomnianej na wstępie serii X-COM oraz rozwiązań znanych z cyklu Sid Meier’s Civilization. Podczas zabawy zajmujemy się przede wszystkim eksploracją podzielonej na kilka kontynentów planety, generowanej losowo przed rozpoczęciem kampanii. W początkowych etapach, naszym głównym zadaniem jest zabezpieczenie ustanowionych posterunków i ustalenie tras konwojów, kursujących pomiędzy nimi. W miarę postępów rozgrywki odkrywamy kolejne obszary planety i poznajemy sekrety żyjącej tu niegdyś cywilizacji. Zdobytą w ten sposób wiedzę możemy zaś wykorzystać do rozwoju naszej bazy, w której wznosimy kolejne budynki, prowadzimy badania nad nowymi technologiami, wprowadzamy rozmaite ulepszenia i zajmujemy się zarządzaniem naszymi żołnierzami oraz wykorzystywanym przez nich uzbrojeniem.

W trakcie kolejnych misji sprawujemy pieczę nad maksymalnie sześcioosobową drużyną żołnierzy, z których każdy ma własną osobowość, wady i zalety oraz indywidualne drzewko rozwoju. W toku rozgrywki zdobywają oni doświadczenie i awansują na kolejne poziomy, co z kolei umożliwia rozwijanie ich talentów oraz umiejętności, a dzięki odkrywanym technologiom – wyposażanie w coraz lepszy sprzęt. Pod względem modelu walki, Shock Tactics kładzie szczególny nacisk na warstwę taktyczną, zaś kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozpoznanie pola bitwy i umiejętne wykorzystanie na swoją korzyść układu mapy oraz ukształtowania terenu.

Kwestie techniczne

Wydany na PC Shock Tactics ukazuje akcję w klasycznym rzucie izometrycznym. Stylem oprawy graficznej budzi ewidentne skojarzenia z ostatnimi odsłonami serii X-COM.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shock Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shock Tactics Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce 660 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i7 3.0 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB Radeon R9 380 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit