Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCX360
Okładka Sensible World of Soccer (2007) (PC)

Sensible World of Soccer (2007)

Sensible World of Soccer to remake jednej z najbardziej uznanych gier z lat 90. ubiegłego wieku, którą stworzyło studio Sensible Software. Pierwowzór wydano na różne wersje komputera Amiga.

Sportowe | piłka nożna

Okładka Sensible World of Soccer (2007) (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC

19gru2007

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sensible World of Soccer to remake jednej z najbardziej uznanych gier z lat 90. ubiegłego wieku, którą stworzyło studio Sensible Software. Pierwowzór wydano na różne wersje komputera Amiga, natomiast nowsza wersja gry dostępna jest dla posiadaczy konsoli Xbox 360 za pośrednictwem usługi Xbox LIVE Arcade, a także dla użytkowników systemu Windows Vista.

Jak sama nazwa wskazuje, gra porusza tematykę piłki nożnej, podobnie jak serie Pro Evolution Soccer czy FIFA. Charakterystyczną cechą zarówno tej produkcji sprzed lat, jak i jej odświeżonej wersji jest obserwowanie boiska z lotu ptaka. SWOS oferuje dwa tryby rozgrywki. Pierwszy z nich to pojedynczy mecz między dwoma wybranymi drużynami. Drugi pozwala na poprowadzenie wybranego zespołu przez cały sezon. Należy w tym miejscu wspomnieć, że – podobnie jak w pierwowzorze – wszystkie drużyny i składy można dowolnie modyfikować. Nie zmieniono także charakteru rozgrywki; mamy tu do czynienia z niezbyt skomplikowanym, mało realistycznym, lecz dającym mnóstwo frajdy futbolem.

W stosunku do SWOS z poprzedniej dekady, remake został wzbogacony o poprawioną szatę graficzną. W oparciu o kawałki kodu z lat 90. zaprojektował ją Stu Cambridge – ten sam człowiek, który pracował przy oprawie wizualnej pierwotnej wersji. Dzięki temu grafika odświeżonego Sensible World of Soccer utrzymana jest w tym samym klimacie, który starsi gracze z pewnością doskonale znają. Podobnie jest z muzyką – wesołe dźwięki nadal pobrzmiewają w tle. Pojawił się także tryb gry wieloosobowej, zarówno przy jednej konsoli, jak i za pośrednictwem sieci Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Gry podobne do Sensible World of Soccer (2007)

Klasyfikacja PEGI Sensible World of Soccer (2007)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sensible World of Soccer (2007)

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
Games with Gold w maju (m.in. V-Rally 4 i WH40K Inquisitor Martyr)
Games with Gold w maju (m.in. V-Rally 4 i WH40K Inquisitor Martyr)

wiadomość28 kwietnia 2020

Firma Microsoft ujawniła gry, które w maju trafią do abonentów Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass Ultimate. Mowa o V-Rally 4, Warhammer 40.000: Inquisitor - Martyr, a także Overlord II i Sensible World of Soccer.

Sensible World of Soccer z powrotem na Xbox LIVE Arcade
Sensible World of Soccer z powrotem na Xbox LIVE Arcade

wiadomość22 grudnia 2007

Jak niedawno informowaliśmy, przygotowywana z myślą o Xbox LIVE Arcade wersja hitu sprzed lat, Sensible World of Soccer, w środę zaliczyła falstart. Pojawiła się co prawda do ściągnięcia, ale z poważną usterką, która nie pozwalała graczom bawić się online. Dlatego też postanowiono czasowo wycofać ją z oferty XBLA. Na szczęście błędy nie były zbyt poważne i twórcy dość szybko się z nimi uporali.

Bug spowodował wycofanie Sensible World of Soccer z usługi Xbox Live Arcade
Bug spowodował wycofanie Sensible World of Soccer z usługi Xbox Live Arcade

wiadomość19 grudnia 2007

Chyba na żadną grę posiadacze Xboxów 360 nie czekali ostatnio tak, jak na mającą się dzisiaj pojawić w usłudze Xbox Live Arcade Sensible World of Soccer. Znany jeszcze z czasów świetności komputerów Amiga tytuł, rozpalał wyobraźnię chyba wszystkich miłośników gier pamiętających stare, dobre czasy.

Sensible World of Soccer i Tempest już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade
Sensible World of Soccer i Tempest już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość18 grudnia 2007

Firma Codemasters Online dotrzyma obietnicy danej pod koniec ubiegłego miesiąca i już jutro ofiaruje użytkownikom konsol Xbox 360 grę Sensible World of Soccer. Długo oczekiwana przeróbka hitu sprzed trzynastu lat poszerzy ofertę usługi Xbox LIVE Arcade.

Sensible World of Soccer na XBLA jednak dopiero przed świetami
Sensible World of Soccer na XBLA jednak dopiero przed świetami

wiadomość27 listopada 2007

Sensible World of Soccer to jedna z najbardziej znanych (i lubianych) gier sportowych z czasów Amigi. Teraz w ten kultowy tytuł będą mogli zagrać także użytkownicy Xboxów 360, dzięki platformie Xbox Live Arcade. Pytanie tylko – kiedy?

X360
PC