Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Nemezis: Mysterious Journey III (PC)
OkładkaNemezis: Mysterious Journey III (PC)

Nemezis: Mysterious Journey III PC

Schizm III: Nemezis

Inspirowana serią Myst klasyczna gra przygodowa FPP z silnie zarysowanymi elementami logicznymi. Jest to pełnoprawna trzecia odsłona polskiej serii Schizm, której poprzednia część wydana została w 2004 roku.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy logiczne | polskie

Nemezis: Mysterious Journey III Premiera PC

8lipca2021

Steam

8lipca2021

producent: Detalion/Detalion Games wydawca: PlayWay

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nemezis: Mysterious Journey III

The Witness

Myst V: Koniec Wieków

Schizm: Prawdziwe wyzwanie

Nemezis: Mysterious Journey III to klasyczna przygodówka science fiction, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Za produkcję tytułu odpowiada polskie studio Detalion, reaktywowane po piętnastu latach przerwy przez Rolanda Pantołę. Twórca jest weteranem rodzimej branży, pracującym wcześniej nad dwiema poprzednim odsłonami Schizm (Schizm: Prawdziwe Wyzwanie i Schizm II: Kameleon) oraz grami takimi jak Bulletstorm, Sniper: Ghost Warrior 2, Enemy Front czy Bulletstorm: Full Clip Edition.

Fabuła

Historia przedstawiona przez Nemezis: Mysterious Journey III rozgrywa się na odległej planecie Argilus. Podróżuje tam dwójka głównych bohaterów tytułu – Amia i Bogard, którzy jako zwykli turyści są świadkiem i ofiarą niewytłumaczonych zdarzeń, będących efektem działań tajemniczej maszyny o nazwie Pięść Nemezis. Szalejąca po powierzchni planety dziwaczna anomalia przenosi ich do równoległych wymiarów i wersji Argilus. Protagoniści zmuszeni są więc wykorzystać wiedzę oraz spryt, by wydostać się z pułapki, w jakiej się znaleźli.

Mechanika

Produkcja jest przygodówką, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł korzysta z klasycznego modelu rozgrywki, który coraz rzadziej pojawia się w tytułach z gatunku. Gracze przemieszczają się z jednego do drugiego z góry ustalonego punktu trójwymiarowych lokacji. Na miejscu mogą wchodzić w interakcje z wybranymi obiektami, rozwiązując różnego rodzaju zagadki logiczne i układanki. W trakcie zabawy przełączamy się pomiędzy dwójką protagonistów, znajdującą się w równoległych wersjach Argilus.

Kwestie techniczne

Nemezis: Mysterious Journey III działa na silniku Unreal Engine. Główną zaletą tytułu są fantastyczne i surrealistyczne krajobrazy Argilus, tworzące atmosferę naprawdę obcego i dziwnego świata.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Nemezis: Mysterious Journey III cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Nemezis: Mysterious Journey III: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nemezis: Mysterious Journey III Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows 7/8/10