Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Scars of Mars (PC)
OkładkaScars of Mars (PC)

Scars of Mars

Taktyczna drużynowa gra RPG w realiach science fiction z widokiem FPP i akcją w czasie rzeczywistym. W Scars of Mars odwiedzamy proceduralnie generowane lokacje i bierzemy udział w starciach wymagających błyskawicznych reakcji oraz stałego koordynowania działań postaci.

RPG | FPP | science fiction | roguelike | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scars of Mars Premiera

19cze2024

Switch

20cze2024

PC

producent: Acquire wydawca: Acquire Strona oficjalna

Scars of Mars to taktyczna gra RPG z akcją w czasie rzeczywistym. Produkcja stawia na błyskawiczne podejmowanie decyzji zarówno podczas walki, jak i eksploracji. Za jej stworzenie oraz wydanie odpowiada firma Acquire znana m.in. z cykli Tenchu oraz Way of the Samurai.

Fabuła

Przenosimy się do XXIII wieku, w 2158 roku przejmujemy kontrolę nad dowódcą specjalnej jednostki wysłanej na planetę Mars z tajną misją. Naszym zadaniem jest ewakuacja personelu ośrodka badawczego, z którym utracono kontakt.

Mechanika

W Scars of Mars sterujemy poczynaniami czteroosobowej grupy żołnierzy, a jednym z kluczowych elementów gry są szybkie, strategiczne starcia toczone na planszach o wymiarach 3 × 3. W dziele studia Acquire wszystkie decyzje podejmujemy w czasie rzeczywistym, co wymaga od nas koncentracji i kontroli pola bitwy. Poszczególnym członkom naszego oddziału wydajemy polecenia ataku, ochrony innych jednostek czy użycia umiejętności (np. leczenia). Stale musimy również reagować na ruchy przeciwników.

Członkowie naszej drużyny mogą należeć do różnych klas o odmiennych preferencjach. Wojownik doskonale sprawdzi się w zwarciu dzięki dwuręcznym broniom oraz umiejętności Szarży zwiększającej czasowo jego skuteczność. Dołączą do niego m.in. berserk (duży atak, niska obrona), lekarz (wsparcie) i snajper (zabójczy z daleka, choć powolny). Profesje bohaterów dostosujemy do naszych celów dzięki doborowi odpowiedniego wyposażenia, zlecimy też wykonanie ulepszeń czy badań technologicznych.

W produkcji mamy do czynienia z proceduralnie generowanymi poziomami, dzięki czemu tytuł oferuje dużą regrywalność. Przy każdym podejściu bierzemy udział w walkach bądź wydarzeniach, które pochłaniają naszą baterię. Kluczem do wygranej w Scars of Mars jest więc zarządzanie zarówno drużyną, jak i dostępną mocą.

Ostatnia modyfikacja 20 czerwca 2024

Tryb gry: single player  

Scars of Mars cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe Scars of Mars: 12+

Scars of Mars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060
  • 5 GB HDD
  • Windows 10/11 64-bit
PC
Switch