Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Salammbo (PC)

Salammbo PC

Gra przygodowa rozgrywająca się w czasie Pierwszej Wojny Punickiej. Gracz jako starożytni najemnik może poznać ówczesne życie oraz uczestniczyć w znanych z historii wydarzeniach.

Przygodowe | książki

PC Windows
Okładka Salammbo (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4lutego2003

13sierpnia2003

pudełko PL

Fabuła gry przygodowej, Salammbo, bazuje na twórczości Gustave’a Flauberta i przenosi graczy w czasy starożytne, w czasy Pierwszej Wojny Punickiej (lata 264-241 p.n.e.), kiedy to dumne miasto Hannibala, Kartagina, zostało zaatakowane przez Rzymian. Najemnicy walczący po stronie Kartaginy, zmęczeni oczekiwaniem na zapłatę, zbuntowali się przeciwko swym pracodawcom i przystąpili do oblężenia miasta. Gracz staje się byłym niewolnikiem zwanym Spendius, obecnie kompanem Matho, przywódcy zbuntowanych najemników. Jest on oportunistą, osobą rezygnującą z zasad dla doraźnych korzyści, dlatego też prędzej skryje się w cieniu, by ocalić swoje życie, niż stanie z orężem w ręku by walczyć z wrogiem. Zdecydowanie bardziej woli też zadania typu, „niepostrzeżenie dostań się do wrogiego miasta”, niż otwartą walkę w polu na śmierć i życie. Gracz stając się nim, może poznać życie ówczesnych najemników, wykorzystać panujący wszędzie zamęt do zdobycia władzy i fortuny, a także serca tytułowej Salammbo, córki dowódcy wojsk Kartaginy, zakochanej w przywódcy rebeliantów Matho. Gra posiada w pełni trójwymiarową grafikę oraz charakterystyczną atmosferę przepełnioną dramatyzmem i symboliką, co jest jej niezaprzeczalną zaletą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Salammbo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Salammbo

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium II 333 MHz, 64 MB RAM, 1 GB HDD

Poradnik: Salammbo

wiadomość9 września 2003

Salammbo jest klasyczna grą przygodową, której fabuła bazuje na powieści Gustave’a Flauberta. Akcja dzieje się w czasach starożytnych, podczas Pierwszej Wojny Punickiej (264-241 p.n.e.). Bohaterem jest Spendiusz, podróżnik, który trafia w ręce Kartagińczyków i jako niewolnik zostaje zmuszony do pracy. Priorytetem staje się więc ucieczka, ale i na zemstę na Kartagińczykach trzeba zostawić trochę energii. - skorzystajcie z obszernej solucji.

Salammbo, gra która może zmienić nienajlepszą opinię o przygodówkach z Cryo
Salammbo, gra która może zmienić nienajlepszą opinię o przygodówkach z Cryo

wiadomość26 września 2002

W chwili, gdy francuski wydawca, firma Cryo, ogłosiła, że boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, wydanie wszystkich jej nadchodzących gier stanęło pod dużym znakiem zapytania. Z marszu zamknięta została firma Cryonetworks i wraz z nią upadły dwie ciekawie zapowiadające się produkcje MMO, Dune Generations oraz Black Moon Chronicles: Winds of War. Przyszłość zapowiedzianej niemal równocześnie z ogłoszeniem tej złej nowiny, gry przygodowej – Salammbo, również jawiła się w ciemnych barwach. Okazuje się jednak, że prace nad grą przebiegają bezproblemowo i będzie ona miała swoją premierę w przyszłym miesiącu. Kilka dni temu otworzono też jej oficjalną stronę internetową. Muszę przyznać, że patrząc na przedstawioną fabułę i arty, Salammbo wygląda na bardzo ambitną produkcję.