Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSANDXSXXONE
Okładka RPG Time: The Legend of Wright (PC)
OkładkaRPG Time: The Legend of Wright (PC)

RPG Time: The Legend of Wright

RPG Time: The Legend of Wright to kolorowa gra RPG, której akcja rozgrywa się w wyimaginowanym świecie fantasy stworzonym na dziecięcym biurku z ołówkowych szkiców, kartonowych wycinanek oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Za produkcję odpowiada studio Deskworks.

RPG | fantasy | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RPG Time: The Legend of Wright Premiera

wrz2021

PC XONE AND iOS XSX

producent: Deskworks wydawca: Deskworks Strona oficjalna

Gry podobne do RPG Time: The Legend of Wright

South Park: The Fractured But Whole

Costume Quest 2

YIIK: A Postmodern RPG

RPG Time: The Legend of Wright to niezwykle kolorowa gra RPG, której akcja rozgrywa się w wyimaginowanym świecie fantasy stworzonym na dziecięcym biurku z ołówkowych szkiców, kartonowych wycinanek oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Nagradzana i wyróżniana na imprezach branżowych produkcja jest debiutanckim projektem niezależnego, kilkuosobowego studia deweloperskiego Deskworks z Japonii. Przy projektowaniu tytułu twórcy inspirowali się klasycznymi grami jRPG, takimi jak Dragon Quest.

Mechanika

RPG Time: The Legend of Wright to gra RPG, w której eksplorujemy świat fantasy stworzony w szkicowniku młodego artysty zafascynowanego klasycznymi papierowymi oraz konsolowymi produkcjami role-playing. Gracze kontrolują bezpośrednio bohatera, przemieszczając go po czarno-białych lokacjach przedstawionych z najróżniejszej perspektywy. Czasami musimy przełamać tzw. czwarta ścianę i użyć leżącego na stole ołówka lub gumki, by wymazać lub dorysować jakiś nowy element scenografii. W trakcie przygody rozmawiamy z szeregiem postaci niezależnych oraz walczymy z groźnymi przeciwnikami. Pojedynkom towarzyszą przeróżne minigry, związane np. z używaniem specjalnych ataków oraz przedmiotów. Gra potrafi zaskakiwać na każdym kroku, często zmieniając konwencję oraz styl graficzny.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna to jedna z najmocniejszych stron RPG Time: The Legend of Wright. Twórcy z wielką dbałością o detale oraz pomysłowością podeszli do konstrukcji świata, który jest zbudowany ręką posiadającego bujną wyobraźnię dziecka. Dzięki temu produkcja przypomina np. przeboje studia Media Molecule, takie jak Tearaway oraz LittleBigPlanet.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe RPG Time: The Legend of Wright: 12+

PC
XONE
AND
iOS
XSX