Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

10. roguelike

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Gry o tematyce roguelike ułożone według popularności.

PC
PC Windows301 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 56 Sony PlayStation 4137 Sony PlayStation 39
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita30
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE123 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android50 Apple iOS67 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch127 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS6
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
The Awakened Fate Ultimatum
The Awakened Fate Ultimatum

RPG 24 września 2014

Kontynuacja wydanej w 2012 roku gry The Guided Fate Paradox. Produkcja ponownie zabiera nas do niebios i wciela w rolę zwykłego człowieka, na którego barki spadła ogromna odpowiedzialność w postaci boskich mocy i przeznaczenia. Produkcja jest turowym RPG z losowo generowanymi podziemiami oraz labiryntami.

PS3

The Guided Fate Paradox
The Guided Fate Paradox

RPG 24 stycznia 2013

The Guided Fate Paradox to wyprodukowana przez studio Nippon Ichi Software japońska gra RPG koncentrująca się na taktycznych, turowych bitwach. Fabuła opowiada o starciu aniołów z demonami. Większość zabawy polega na eksplorowaniu losowo generowanych i wypełnionych potworami podziemi.

PS3

Quest of Dungeons
Quest of Dungeons

RPG 25 marca 2014

Rozgrywany w systemie turowym, roguelike'owy dungeon crawler, nawiązujący do klasycznych przedstawicieli gatunku z epoki platform 16-bitowych. W grze wcielamy się w jednego z czterech śmiałków i wyruszamy do kryjówki Mrocznego Lorda, który skradł całą panującą na świecie światłość i ukrył się w głębokich lochach, chronionych przez zastępy sługusów i śmiertelnych pułapek.

PCXONEANDiOS

Dungreed
Dungreed

RPG 14 lutego 2018

Roguelike z elementami platformówki, w którym przemierzamy podziemia, by uwolnić uwięzionych tam nieszczęśników. Choć Dungreed zabiera nas do fantastycznego świata, niezliczonych przeciwników eliminujemy tak przy użyciu klasycznych broni, jak i bardziej wymyślnych narzędzi.

PCPS4Switch

Phantom Trigger
Phantom Trigger

RPG 10 sierpnia 2017

Phantom Trigger to gra studia BreadTeam, wydana przez tinyBuild Games. Pozycja stanowi połączenie wielu gatunków, a reklamowana jest jako „hardcore’owy neonowy slasher”. Model rozgrywki polegający na prowadzeniu kolejnych walk rozgrywanych w czasie rzeczywistym i testujących zdolności manualne gracza pozwala zakwalifikować grę do gatunku hack’n slash. Równocześnie jednak posiada ona rozbudowane opcje rozwoju postaci oraz jej uzbrojenia, co jest charakterystyczne dla gier RPG.

PCPS4XONESwitch

bit Dungeon
bit Dungeon

RPG 14 grudnia 2012

Gra bit Dungeon to RPG z mocno zręcznościowym systemem walki. Gracz kieruje rycerzem eksplorującym pełne potworów lochy i zabawa sprowadza się do eliminowania hord przeciwników oraz rozwijania statystyk bohatera.

PCANDiOS

bit Dungeon III
bit Dungeon III

RPG 4 maja 2019

Dwuwymiarowe RPG akcji z elementami roguelike, w której przemierzamy generowane proceduralnie podziemia, stawiamy czoła hordom przeciwników oraz stopniowo rośniemy w siłę, zdobywając coraz lepsze wyposażenie. Gra bit Dungeon III pozwala przy tym na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy.

PC

Survived By
Survived By

RPG prace wstrzymane

Niezależne MMORPG działające w modelu free-to-play, nawiązujące do gier typu roguelike, za które odpowiedzialna jest firma Digital Extremes oraz Human Head Studios. Tytuł przenosi graczy do fantastycznego świata, w którym zagnieździło się zło. Tylko grupa śmiałków może stawić mu czoło i uratować Drzewo Świata i wszystkich jego mieszkańców.

PC

Hieroglyphika
Hieroglyphika

RPG 3 lutego 2016

Przygotowana przez niezależnego dewelopera M. Hankę produkcja, łącząca w sobie elementy turowego RPG oraz roguelike. Hieroglyphika zabiera gracza w podróż do Egiptu, gdzie główny bohater Howard Carter zostaje uwięziony we wnętrzu starożytnej piramidy, która zapadła się głęboko pod piaski pustyni. Jego zadaniem jest zaś stawienie czoła czyhającym na niego zagrożeniom oraz poznanie tajemnic skrywanych przez gigantyczną budowlę.

PC

Siralim
Siralim

RPG 16 czerwca 2014

Oldskulowa gra RPG typu dungeon crawler z lekkimi naleciałościami gatunku roguelike. Jako władca tytułowej krainy Siralim przemierzamy proceduralnie generowane lochy i oswajamy rozmaite stworzenia, by następnie z ich pomocą toczyć turowe walki z potworami, wykonywać losowe zadania i gromadzić magiczne skarby. Sprawujemy też pieczę nad swoim królewskim zamkiem.

PCPS4ANDiOSWPPSV

Sproggiwood
Sproggiwood

RPG 24 października 2014

Sproggiwood to roguelike z turowym systemem walki. Akcja toczy się w krainie fantasy wzorowanej na mitologii fińskiej. Podczas zabawy dzielimy czas między eksplorowanie losowo generowanego świata, walkę z potworami oraz rozbudowę wioski.

PCANDiOS

Edge of Space
Edge of Space

Akcji 17 września 2015

Opracowany przez niezależne studio HandyMan platformowy sandboks, osadzony w klimacie science fiction i przypominający pod względem mechaniki popularną Terrarię. Gracze wcielają się w członków załogi statku ArkCo, którzy po przebudzeniu z kriogenicznego snu odkrywają, że ich jednostka dotarła do tajemniczego zakątka galaktyki, przypominającego ziemski Trójkąt Bermudzki. Rozgrywka toczy się w otwartym, losowo generowanym świecie, a głównym zadaniem graczy jest przeżycie.

PC

We Happy Few: We All Fall Down
We Happy Few: We All Fall Down

Akcji 19 listopada 2019

We All Fall Down jest trzecim dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Produkcja skupia się na sekretach dotyczących miasta Wellington Wells oraz jego mieszkańców.

PCPS4XONE

Atomicrops
Atomicrops

Akcji 28 maja 2020

Atomicrops to humorystyczne połączenie dwuwymiarowej strzelanki typu roguelite z symulatorem farmy, rozgrywające się w postapokaliptycznym świecie. Gra została stworzona przez niewielkie studio Raw Fury Games.

PCPS4XONESwitch

Pixel Piracy
Pixel Piracy

Symulacje 31 lipca 2014

Debiutancka produkcja niezależnego rosyjskiego studia Quadro Delta to zrealizowany w pixel-artowej oprawie graficznej, sandboksowy symulator pirackiego życia. W grze wcielamy się w postać kapitana piratów, którego ambicją jest stać się najsławniejszym korsarzem w historii. Aby tego dokonać, musi on nie tylko zaprojektować i zbudować własny statek, ale również zwerbować załogę, zdolną wraz z nim zawojować świat podczas licznych, dalekomorskich wojaży.

PCPS4XONE

GoNNER
GoNNER

Akcji 12 października 2016

Platformowa gra akcji z elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike. Główny bohater przemierza niebezpieczną krainę w poszukiwaniu idealnej ozdoby, którą zamierza przekazać swojej jedynej przyjaciółce - naziemnej wielorybicy Sally. Po drodze heros musi stawić czoła niezliczonym adwersarzom. Sprawy nie ułatwia fakt, że lokacje są generowane losowo, a po śmierci trzeba rozpocząć podróż od nowa.

PCPS4XONESwitch

Black Future '88
Black Future '88

Akcji 21 listopada 2019

Dwuwymiarowa strzelanka z elementami platformówki i gry typu roguelike. Naszym zadaniem jest dotarcie na szczyt losowo generowanej wieży, w której chowa się jej szalony właściciel. Bawić można się samotnie lub w kooperacji na wspólnym ekranie.

PCSwitch

Tales of Maj'Eyal
Tales of Maj'Eyal

RPG 21 grudnia 2012

Jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku cRPG roguelike. Produkcja pozwala wcielić się w łowcę przygód, reprezentującego jedną z dziewięciu ras i dwudziestu pięciu klas, oraz przemierzać potężny kontynent Maj'Eyal w poszukiwaniu pradawnych artefaktów.

PCANDiOS

Delver's Drop
Delver's Drop

RPG jeszcze nie ogłoszona

Przygotowane przez studio Pixelscopic dwuwymiarowe RPG akcji typu roguelike z elementami logicznymi. Zgodnie z regułami gatunku, w grze Delver’s Drop głównym zadaniem gracza jest eksploracja losowo generowanych lochów, walka z napotykanymi monstrami oraz stopniowe rozwijanie swojego bohatera. Do dyspozycji oddano tu trzy klasy postaci: Łotra, Czarodzieja oraz Gladiatora, a każda z nich ma własny system poruszania się oraz oryginalne bronie i umiejętności.

PC

Crypt of the NecroDancer: AMPLIFIED
Crypt of the NecroDancer: AMPLIFIED

RPG 12 lipca 2017

Niesamodzielny dodatek do ciepło przyjętej, oryginalnej gry roguelike Crypt of the NecroDancer studia Brace Yourself Games. Akcja rozszerzenia zatytułowanego AMPLIFIED osadzona została przed wydarzeniami z gry macierzystej, a podczas zabawy wcielamy się w zmiennokształtną istotę imieniem Nocturna, która trafia do znanych nam już lochów, rządzonych przez demona NecroDancera. Pod względem mechaniki, opisywany dodatek w niczym nie odbiega od swojego pierwowzoru.

PC

Devoid of Shadows
Devoid of Shadows

RPG 13 lipca 2017

Opracowane przez niezależne N-Game Studios RPG akcji z elementami roguelike. Akcja Devoid of Shadows toczy się w fantastycznej krainie Galidon – królestwie wampirów, a gracz wciela się w rolę następcy tronu, który w dniu koronacji miał paść ofiarą zamachu. Udało mu się jednak schronić przed niebezpieczeństwem dzięki ucieczce do stworzonych przez przodków podziemi. Jego zadaniem jest zaś zbadanie tajemnic rozległego labiryntu i odkrycie źródeł ukrytej w nim, starożytnej mocy.

PC

Runestone Keeper
Runestone Keeper

RPG 3 marca 2015

Przygotowana przez studio Blackfire Games hybryda gatunkowa, łącząca elementy strategii turowej oraz roguelike’owego RPG. Runestone Keeper zabiera nas do fantastycznego świata, pod którego powierzchnią rozciągają się nieskończone lochy, skrywające tajemniczą, starożytną siłę. Potęga ta przyciąga śmiałków z całej krainy, którzy aby zdobyć legendarną moc, gotowi są dać się uwięzić w przepastnym labiryncie, składającym się z niezliczonych komnat.

PCPS4XONEANDiOS

Duskers
Duskers

Strategiczne 18 maja 2016

Strategia z elementami roguelike osadzona w postapokaliptycznym świecie science fiction. W Duskers gracz wciela się w operatora drona ocalałego z katastrofy, która najwyraźniej unicestwiła wszystkich pozostałych ludzi i zmieniła kosmos w cmentarzysko pełne niebezpiecznych potworów i innych zagrożeń. Zadaniem grającego jest odkryć tajemnicę kryjącą się za tragedią oraz zdobyć przedmioty niezbędne do przetrwania.

PC

Pixel Heroes: Byte & Magic
Pixel Heroes: Byte & Magic

RPG 6 lutego 2015

Gra RPG typu roguelike utrzymana w klimatach fantasy. Dzieło niemieckiego studia The Bitfather, wydane na urządzeniach mobilnych, konsolach stacjonarnych i pecetach, pozwala przejąć kontrolę nad trzyosobową drużyną śmiałków i stawić czoła okrutnym kultystom znanym jako Synowie Świtu. Tytuł jest typowym przedstawicielem gatunku „rogalików”.

PCXONEANDiOS