Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Roguelike - Gry PlayStation 3

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce roguelike na platformę Sony PlayStation 3 ułożone według popularności.

PS3
roguelike
Akcji2 Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG2
Strategiczne
Przygodowe2
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Terraria
Terraria

Zręcznościowe 26 marca 2013

Opracowana przez niezależne studio Re-Logic sandboksowa gra platformowa, określana jako dwuwymiarowa wersja popularnego Minecrafta. Terraria nie ma określonego celu, a zadaniem graczy jest dowolne kształtowanie otaczającego ich, losowo generowanego świata. Przystępując do zabawy, dysponujemy jedynie kilkoma prostymi narzędziami, które pozwalają nam na kopanie i pozyskiwanie surowców, ścinanie drzew i wznoszenie prostych budowli.

Don't Starve: Giant Edition
Don't Starve: Giant Edition

Akcji 23 czerwca 2015

Don't Starve to przygodowa gra akcji z domieszką elementów cRPG i strategii, za której powstanie odpowiada studio Klei Entertainment. Gra zawiera zarówno podstawową wersję gry jak i jej rozszerzenie. Dodatkowo twórcy wprowadzili szereg usprawnień w interfejsie, przystosowując go do współpracy z PS Vitą.

Spelunky
Spelunky

Zręcznościowe 27 sierpnia 2013

Spelunky to stworzona przez Dereka Yu i jego firmę Mossmouth gra logiczna, której głównym bohaterem jest grotołaz. Kierując jego poczynaniami gracze odwiedzają losowo generowane podziemia pełne skarbów, ale także wymyślnych pułapek i niebezpiecznych przeciwników. Rozgrywka polega na zebraniu kosztowności, odkrywaniu sekretów poszczególnych plansz i unikaniu zagrożeń.

Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!
Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

Przygodowe 19 listopada 2013

Druga z kolei gra oparta na przebojowym serialu animowanym Adventure Time. Wcielając się w bohaterów znanych z kreskówki, ruszamy na pomoc Królewnie Balonowej, eliminując ukryte w tytułowych lochach zastępy potworów, które zagrażają Słodkiemu Królestwu.

The Guided Fate Paradox
The Guided Fate Paradox

RPG 24 stycznia 2013

The Guided Fate Paradox to wyprodukowana przez studio Nippon Ichi Software japońska gra RPG koncentrująca się na taktycznych, turowych bitwach. Fabuła opowiada o starciu aniołów z demonami. Większość zabawy polega na eksplorowaniu losowo generowanych i wypełnionych potworami podziemi.

The Awakened Fate Ultimatum
The Awakened Fate Ultimatum

RPG 24 września 2014

Kontynuacja wydanej w 2012 roku gry The Guided Fate Paradox. Produkcja ponownie zabiera nas do niebios i wciela w rolę zwykłego człowieka, na którego barki spadła ogromna odpowiedzialność w postaci boskich mocy i przeznaczenia. Produkcja jest turowym RPG z losowo generowanymi podziemiami oraz labiryntami.

Steredenn
Steredenn

Zręcznościowe 27 czerwca 2017

Side-scrollowa strzelanina, opracowana przez niezależny zespół Pixelnest Studio. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest eliminacja kolejnych fal przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno występujący w ilościach hurtowych oponenci, których pokonanie nie nastręcza większych trudności, jak i mniej liczni bossowie, wymagający opracowania skutecznej taktyki bojowej.

Tower of Guns
Tower of Guns

Akcji 7 kwietnia 2015

Utrzymana w oldschoolowym stylu pierwszoosobowa strzelanina (FPS) z elementami gry typu roguelike. Gracz wciela się w śmiałka przemierzającego kolejne poziomy tytułowej wieży, siejąc spustoszenie w szeregach przeciwników i wprowadzając rozmaite udoskonalenia w posiadanym arsenale broni. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Terrible Posture Games.

ToeJam & Earl
ToeJam & Earl

Przygodowe 6 listopada 2012

Wznowienie humorystycznej gry z gatunku roguelike wydanej pierwotnie na początku lat 90-tych. Wcielamy się w dwóch kosmitów-raperów, których statek rozbił się na powierzchni Ziemi. Przemierzamy generowane losowo, zawieszone w powietrzu wyspy i próbujemy odnaleźć porozrzucane fragmenty UFO.