Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Ring of Red (PS2)
OkładkaRing of Red (PS2)

Ring of Red PS2

Gra strategiczna, łącząca w sobie elementy gry turowej oraz RTS-a. Przenosimy się do alternatywnej wersji rzeczywistości, próbując przejąć całkowitą kontrolę nad Japonią. Do tego celu wykorzystujemy ogromne mechy.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ring of Red Premiera PS2

12marca2001

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ring of Red jest bardzo ciekawą strategią, łączącą w sobie elementy systemu turowego oraz gry rozgrywanej w czasie rzeczywistym. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad zespołami mechów, czyli wielkich metalowych maszyn. Za produkcję i wydanie tej gry odpowiedzialny jest koncern Konami. Ring of Red powstał wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza. Tytuł ten nie zawiera więc żadnych trybów multiplayer. Gra ukazała się jedynie na PS2.

Fabuła jest jednym z najmocniejszych punktów przedstawianego programu. Mamy tu bowiem do czynienia z alternatywną wersją historii, a konkretnie wydarzeniami, które miały miejsce w trakcie trwania i po zakończeniu II Wojny Światowej. Okazuje się bowiem, iż Japonia, pomimo użycia przez USA bomb atomowych, nie poddała się. W rezultacie kraj ten został zaatakowany. Południowa część Japonii przejęta została przez NATO oraz Stany Zjednoczone, północna – przez Związek Radziecki. Właściwa zabawa rozpoczyna się w latach 60-tych XX wieku. Obu stronom udało się opracować nowe technologie, w wyniku których skonstruowane zostałe wspomniane już wcześniej mechy, czyli jednostki AFW (Armoured Fighting Walker). Zabawę rozpoczynamy w momencie gdy dochodzi do kolejnego konfliktu zbrojnego, mającego na celu przejęcie całkowitej kontroli nad okupowaną Japonią.

Przygotowana przez producentów kampania dla pojedynczego gracza rozgrywana jest na dwóch różnych typach plansz. Podejmując decyzję na mapie globalnej mamy do czynienia z systemem turowym. Oznacza to, iż po wyczerpaniu punktów ruchu musimy zaczekać na odpowiedź przeciwnika. W momencie jednak gdy dochodzi do starcia, gra uruchamia mapę bitwy. W tym przypadku jest to już klasyczna strategia czasu rzeczywistego. Musimy się więc liczyć z każdą sekundą i jednocześnie dokładnie planować kolejne posunięcia. W trakcie gry dowodzimy wieloma różnymi rodzajami mechów. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale i właściwościami. Zadaniem gracza jest oczywiście wypracowanie takiej taktyki żeby pozbyć się mechów wroga, wykorzystując ich słabości. Z myślą o początkujących graczach przygotowano niezbyt rozbudowany tutorial. Wizualnie gra prezentuje się dość dobrze. Tyczy się to w szczególności ładnie przedstawionych walk w czasie rzeczywistym.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ring of Red: 12+

Ring of Red Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci