Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rezerwowe Psy (PC)

Rezerwowe Psy PC

Rezerwowe Psy jest drużynową grą taktyczną wyprodukowaną przez firmę Nekrosoft. Gracze kierują oddziałem najemników, który rozprawia się z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, mediów a nawet gwiazdami kina i celebrytami.

Strategiczne | turowe | widok izometryczny | taktyczne | polskie

PC Windows
Okładka Rezerwowe Psy (PC)

producent: Nekrosoft

wydawca: Cenega S.A.

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października1999

25października1999

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Na pozór gra jakich wiele: dowodzimy oddziałem najemników, z których każdy ma swoje współczynniki i umiejętności, możemy wyposażać ich w różną broń i ekwipunek, a wszystko to w cyklu misji przeciwko coraz trudniejszym przeciwnikom. Ogromne kontrowersje, żeby nie rzec skandal, towarzyszący premierze ukazały drugie dno tej gry.

Ponieważ akcja nie toczy się w jakimś wymyślonym kraju, lecz w Polsce współczesnej, autorzy skorzystali z możliwości ośmieszenia wszystkiego, co w naszej polskiej rzeczywistości poważne: polityki i polityków (i to nie ogólnikowo, ale konkretne osoby i ugrupowania), media, znane postacie ze świata filmu i rozrywki oraz konkurencję. Nasi „bohaterowie” ćpają prochy i piją wódę przed akcją, gangsterzy są ochraniani przez sprzedajnych policjantów, a najlepszym odprężeniem pomiędzy misjami jest płatny sex.

Jeśli dodamy do tego parodie znanych filmów i gier, to otrzymujemy mieszankę wybuchową, która dla jednych jest niezwykle zabawna, dla innych po prostu niesmaczna. Niestety gra nie uniknęła wielu poważnych potknięć, od dość niechlujnej grafiki po gigantyczne wymagania sprzętowe potrzebne do w miarę komfortowej rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 703 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rezerwowe Psy

18+

Wymagania sprzętowe Rezerwowe Psy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300
  • 64MB
  • karta dźwiękowa.
The Troma Project - materiały bonusowe a na Nowy Rok pełna gra za darmo

wiadomość15 grudnia 2003

The Troma Project to pozycja stworzona przez dość kontrowersyjną, polską grupę NekroSoft, odpowiedzialną również za powstanie Rezerwowych Psów. Obie te pozycje łączy i cechuje jedno - gry pełne są przemocy, seksu, krwi i brutalności. I chociaż The Troma Project ma już dwa lata, redaktorzy serwisu GamersHell wierząc, że nie wymarli jeszcze fani tego produktu, przygotowali dla nich nie lada gratkę.

Wywiad z twórcami Rezerwowych Psów 2, czyli dozwolone od lat 18

wiadomość22 kwietnia 2002

Twórcy skandalizującej gry taktycznej, zespół Nekrosoft znowu atakuje i na początku przyszłego roku planuje wydać sequel Rezerwowych Psów. Jaka będzie dwójka? Czy ponownie poruszy niebo i ziemię? Wiedzeni wrodzoną ciekawością postanowiliśmy zdobyć nieco informacji na ten temat i odwiedzić mieszczącą się w Krakowie siedzibę autorów gry.

Druga część Rezerwowych Psów w produkcji

wiadomość9 lipca 2001

Nowo powstały wydawca, który przejął prawa do pozycji wydawanych przez odziały firmy TopWare oficjalnie zapowiedział wydanie gry Rabid Dogs 2.

Rezerwowe Psy 2 nadciągają!

wiadomość7 marca 2001

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią strategie w stylu Jagged Alliance. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ukaże się sequel gry Rezerwowe Psy.