Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Resident Evil Survivor 2: Code Veronica (PS2)

Resident Evil Survivor 2: Code Veronica PS2

Poboczna odsłona cyklu Resident Evil – w odróżnieniu od klasycznych gier z serii, opracowana przez firmę Capcom produkcja została zrealizowana w formie celownika na szynach.

Akcji | FPP | survival horror | zombie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Resident Evil Survivor 2: Code Veronica (PS2)

producent: Capcom

wydawca: Capstone

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11lutego2002

Resident Evil Survivor 2: CODE Veronica jest kolejną produkcją osadzoną w wyjątkowo mrocznych klimatach, typowych dla całej serii Resident Evil. W tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z klasycznym survival-horrorem, w którym akcję obserwowalibyśmy z nieruchomych kamer czy perspektywy trzeciej osoby. Survivor 2 zalicza się do niezbyt popularnego gatunku określanego mianem „celowniczków”. Oznacza to, iż akcja obserwowana jest w ujęciu FPP a zadaniem gracza jest jedynie szybkie likwidowanie pojawiających się na ekranie stworów. Jednocześnie należy liczyć się z dwoma innymi ograniczeniami. Po pierwsze, każdy etap obarczony jest limitem czasowym. Szybsze ukończenie misji zaowocuje zdobyciem lepszej oceny. Po drugie, gracz nie może bezpośrednio sterować ruchami swej postaci. W pewnych miejscach wybiera się natomiast jedną z kilku możliwych ścieżek. Omawiany tytuł stanowi bezpośrednią kontynuację Gun Survivora, wydanego jeszcze na PSX-a. Gra ta pod wieloma względami przypomina też RE: Dead Aim. Survivor 2 powstał niestety wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

W trakcie zabawy możemy wcielić się w jedną z dwóch różnych postaci – doskonale znaną z innych gier z tej serii Claire Redfield lub Steve’a Burnside’a. Wybór ten paradoksalnie odgrywa dość istotną rolę. Niektóre giwery są bowiem zarezerwowane wyłącznie dla ściśle określonej postaci. Opisywany shooter zawiera dwa podstawowe tryby zabawy. Zdecydowanie ciekawszy jest tryb Arcade, przywodzący na myśl klasyczne tytuły znane z salonów gier. Naszym zadaniem jest ucieczka z opanowanej przez nieumarłych wyspy Rockfort. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż gracz w trakcie zabawy oprócz „zwykłych” zombiaków napotyka licznych bossów, w tym doskonale znanego miłośnikom sagi Resident Evil mutanta Nemesisa. W trybie Arcade pojawia się również możliwość skorzystania z usług jednego z pomocników. Postać ta kontrolowana jest przez sztuczną inteligencję.

Drugi dostępny tryb koncentruje się już wyłącznie na masowej eksterminacji zombiaków. Nie zawiera natomiast żadnego wątku fabularnego czy innych tego typu elementów. Końcowy wynik jest w głównej mierze uzależniony od ilości zlikwidowanych istot. Ponadto istnieje możliwość zdobywania dodatkowych combosów poprzez szybką likwidację kolejnych potworów. Wizualnie Survivor 2 wypada dość kiepsko, aczkolwiek należy zaznaczyć, iż odwiedzane w trakcie zabawy tereny są dość zróznicowane. Podobnie jak wiele innych celowniczków, gra jest bardzo krótka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Gry podobne do Resident Evil Survivor 2: Code Veronica

Wymagania wiekowe Resident Evil Survivor 2: Code Veronica

16+

Wymagania sprzętowe Resident Evil Survivor 2: Code Veronica

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje: karta pamięci
Resident Evil – od A do Z
Resident Evil – od A do Z

wiadomość19 marca 2012

Na bieżący rok zaplanowano aż trzy premiery gier należących do marki Resident Evil. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić Wam jej genezę, wyjaśnić dlaczego znacznie przyczyniła się do rozwoju gier wideo, a także zaprezentować szereg ciekawostek i z nią związanych.

Capcom planuje odświeżone wersje Resident Evil 4 i Code: Veronica

wiadomość23 marca 2011

W najnowszym numerze popularnego japońskiego magazynu o grach Famitsu pojawił się specjalny tekst na temat nowego wydawnictwa z serii Resident Evil. Wygląda na to, że firma Capcom szykuje odświeżoną wersję dwóch części - Resident Evil 4 oraz Code: Veronica – które zostaną przeniesione na PlayStation 3 i Xboksa 360 w specjalnym pakiecie.

Rusza produkcja filmu Resident Evil: Afterlife
Rusza produkcja filmu Resident Evil: Afterlife

wiadomość1 października 2009

Firmy Screen Gems i Constantin Film ogłosiły, że rozpoczęto produkcję filmu Resident Evil: Afterlife, który jest już czwartą częścią kinowej sagi. Zdjęcia zostaną zrealizowane między innymi w Toronto (Kanada), a w rolę głównej bohaterki, czyli Alice, wcieli się ponownie Milla Jovovich. Oprócz niej na ekran powrócą Ali Larter (jako Claire Redfield) oraz Spencer Locke (w roli K-Marta).

Resident Evil: Afterlife rozpocznie nową filmową trylogię
Resident Evil: Afterlife rozpocznie nową filmową trylogię

wiadomość27 lipca 2009

Resident Evil: Afterlife, czyli czwarty film z kinowej serii stworzonej na podstawie znanej gry, rozpocznie nową trylogię. Obraz ma otrzymać największy budżet w historii marki oraz wykorzystywać kilka ciekawych technologii. Przede wszystkim pojawi się on także w kinach 3D. Twórcy chwalą się też użyciem systemu kamer zastosowanego w Avatarze Jamesa Camerona.

Czwarta część filmu Resident Evil nadchodzi
Czwarta część filmu Resident Evil nadchodzi

wiadomość3 lipca 2009

Będzie kolejna część filmowej adaptacji Resident Evil. Sony zapowiedziało, że premiera następnej odsłony tej produkcji nastąpi we wrześniu 2010 roku, a obraz będzie nosił podtytuł Afterlife.