Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Resident Evil Archives: Resident Evil (Wii)
OkładkaResident Evil Archives: Resident Evil (Wii)

Resident Evil Archives: Resident Evil Wii

Odświeżona edycja remake’u pierwszej odsłony legendarnej serii Resident Evil z 1997 roku, Fabuła gry w niczym nie odbiega od pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w dwóch członków jednostki specjalnej STARS: Chrisa Redfielda oraz Jill Valentine.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil Archives: Resident Evil Premiera Wii

25grudnia2008

producent: Capcom wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Resident Evil Archives: Resident Evil

Resident Evil 4: Wii Edition

Silent Hill: Shattered Memories

Obscure II

Resident Evil Archives: Resident Evil to specjalne wydawnictwo, mające przybliżyć posiadaczom Nintendo Wii pełnoprawny remake pierwszej odsłony kultowego cyklu Resident Evil, wydany na konsolę GameCube w 2002 roku. Produkcję przygotowała oczywiście japońska firma Capcom.

Wprowadzone w 2002 roku zmiany objęły nie tylko jakość oprawy audiowizualnej, ale i samą mechanikę rozgrywki. W rezultacie gra przypomina wspomniany pierwowzór, posiada jednak wystarczającą liczbę nowy elementów, tak aby móc przekonać do siebie sympatyków klasycznej sagi. W wersji na konsolę Wii zaimplementowano dodatkowo zupełnie nowy system sterowania, wykorzystujący możliwości Wiimote’a oraz Nunchucka. Przejawia się to m.in. w celowaniu, nawigacji w menu oraz sposobie przeglądania inwentarza.

Wątek fabularny pozostawiono praktycznie bez większych zmian. Akcja Resident Evil rozgrywa się więc w Raccoon City. Liczne doniesienia mówią o dziwnych wydarzeniach mających miejsce na ulicach miasteczka. Na miejsce wysłany zostaje oddział specjalny o nazwie S.T.A.R.S. Okazuje się, że za sprawą groźnego wirusa, stworzonego przez tajemniczą korporację Umbrella, wszyscy mieszkańcy zamienili się w krwiożercze zombie. Ocaleli członkowie wspomnianej ekipy skrywają się w jednej z opustoszałych posiadłości. Dość szybko okazuje się jednak, iż nie są tu sami.

Autorzy opisywanego remake’u wprowadzili sporą liczbę zmian do poszczególnych elementów rozgrywki. Na uwagę zasługują między innymi liczne ruchy defensywne, dzięki którym można sprawniej wybronić się przed atakującymi stworami. Przykładowo, napotkane zombiaki można chwilowo unieruchomić przy użyciu paralizatora bądź też wbić w ich czaszkę jeden z posiadanych noży. Wachlarz przeciwników pozostawiono bez większych zmian, przy czym nie dobici wrogowie mogą przeobrazić się w znacznie silniejsze stwory.

Zabawa w dalszym ciągu stanowi połączenie akcji z typowym dla standardowych przygodówek wyszukiwaniem przedmiotów czy rozwiązaniem różnego typu zagadek. W opisywanym remake’u znaczną część łamigłówek gruntownie przemodelowano. W grze pojawiają się ponadto nieznane do tej pory lokacje, które trzeba oczywiście zbadać.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resident Evil Archives: Resident Evil

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.