Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Redneck Chicken Riot (Wii)

Redneck Chicken Riot Wii

Chicken Riot

Przedstawiciel gatunku tzw. celowniczków. Wcielamy się w postać farmera i stajemy do walk ze zbuntowanymi kurczakami. Bawimy się w pojedynkę lub w kooperacji z drugą osobą.

Akcji | FPP | FPS | polskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Redneck Chicken Riot (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

12lutego2010

12lutego2010

pudełko PL

Redneck Chicken Riot to zabawna gra akcji, za przygotowanie której odpowiedzialne jest rodzime studio programistyczne City Interactive.

Akcja opisywanej produkcji rozgrywa się na farmie, a my wcielając się w postać rolnika musimy poradzić sobie z tytułowymi zamieszkami, za którymi stoją przebywające w gospodarstwie kurczaki. W tym celu musimy masowo eksterminować wrogo nastawione stworzenia, tak by uchronić swój dobytek przed całkowitym zniszczeniem.

Ogólne założenia rozgrywki w znacznym stopniu nawiązują do popularnej PeCetowej serii Kurka Wodna, a to dlatego, że pozbawieni jesteśmy możliwości bezpośredniego sterowania postacią farmera. Redneck Chicken Riot jest reprezentantem gatunku rail shooterów, co oznacza, że poruszamy się po ściśle określonej ścieżce, skupiając się wyłącznie na celowaniu w widoczne na ekranie kurczaki. Warto dodać, że wrogowie są przebiegli, bardzo ruchliwi i potrafią latać, co dodatkowo utrudnia zaliczanie celnych trafień. Co jakiś czas napotykamy ponadto bossów, których pokonanie zajmuje więcej czasu.

Zabawa urozmaicana jest na wiele różnych sposobów. Do eliminacji kurczaków możemy przystępować w pojedynkę lub w kooperacji z drugim graczem, a w miarę notowania kolejnych postępów odblokowujemy ciekawe mini-gry. Ważną rolę odgrywa też stosowanie różnych broni i podnoszenie ukrytych na farmie upgrade’ów, dzięki którym możemy na przykład załączyć chwilowe spowolnienie czasu.

Oprawa wizualna Redneck Chicken Riot jest bardzo uproszczona, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na zabawne animacje towarzyszące likwidacji kurczaków oraz wyprowadzanym przez nie atakom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Redneck Chicken Riot

odpowiednia dla każdego wieku

Premiery gier w Polsce (8-12 lutego)

wiadomość15 lutego 2010

Ubiegły tydzień zapisze się w historii jako okres premiery drugiej odsłony BioShocka. Gra zadebiutowała na polskim rynku we wtorek i zupełnie przesłoniła inne pozycje, które trafiły do naszego kraju w ciągu minionych siedmiu dni. O tym, czy podwodna strzelanina z elementami RPG spełniła pokładane w niej nadzieje, dowiecie się z piątkowej recenzji, zamieszczonej na łamach Gry-OnLine.