Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Red Bull BC One (NDS)
OkładkaRed Bull BC One (NDS)

Red Bull BC One NDS

Gra taneczna, podejmująca tematykę break-dance'u. Bierzemy udział w tytułowych zawodach, postacią tancerza sterując poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Red Bull BC One Premiera NDS

26sierpnia2008

producent: SDP Games / Smack Down Productions wydawca: Playlogic Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Red Bull BC One

Elite Beat Agents

Jam Sessions

Electroplankton

Red Bull BC One to zręcznościówka nawiązująca do break-dance’u. Co ciekawe, nie jest to jedyny tego typu produkt na rynku, gdyż w 2006 roku zadebiutowała bardzo zbliżona tematycznie gra, a mianowicie B-Boy na konsolę PlayStation 2. Red Bull BC One przygotowany został wyłącznie na DS-a, w pełni wykorzystując unikalne funkcje oferowane przez tego handhelda.

Jedna z głównych atrakcji opisywanej gry dotyczy możliwości brania udziału w tytułowych turniejach tanecznych, organizowanych od 2004 roku i sponsorowanych przez markę Red Bull. Celem tych zawodów jest wyłonienie najlepszych tancerzy break-dance’u. W zależności od dokonanego przez siebie wyboru, gracz wciela się w postać mężczyzny lub kobiety. Decyzja ta odgrywa bardzo istotną rolę, wpływając na przebieg głównego trybu, czyli kariery zawodowego tancerza.

Widoczna na górnym ekranie postać sterowana jest w bardzo nietypowy sposób. Zadaniem gracza jest bowiem rozwiązywane prostych zagadek logicznych, które pojawiają się na dolnym, dotykowym ekranie. Cechą wspólną wszystkich tych zabaw jest konieczność rysowania określonych figur geometrycznych. Początkowe zagadki są stosunkowo proste, lecz w miarę postępów w karierze ich poziom trudności sukcesywnie wzrasta. Objawia się to między innymi tym, iż gracz na narysowanie odpowiednich kształtów ma mniej czasu, a wykonywane z wykorzystaniem stylusa ruchy muszą być bardziej precyzyjne. Pomyślne zaliczanie zagadek logicznych bezpośrednio przekłada się na zachowania wybranego przez siebie tancerza.

Oprócz wspomnianej wyżej kariery można także przystąpić do pojedynczej rozgrywki lub skorzystać z dobrodziejstw rozbudowanego trybu treningowego, pozwalającego zapoznać się ze szczegółami sterowania. Red Bull BC One dysponuje ponadto multiplayerem. Zmagania wieloosobowe ograniczają się jednak głównie do przystępowania do prostych mini-gier zręcznościowych, opierających się na wzajemnej rywalizacji.

Gracz dysponuje dużą swobodą w kwestii ustalania wyglądu sterowanej przez siebie postaci. Mowa tu zarówno o doborze koloru oczu czy włosów, jak i zmianach polegających na zakładaniu nowych ubrań. Wiele z tych przedmiotów odblokowywanych jest w nagrodę za osiąganie sukcesów w trybie kariery.

W kwestiach wizualnych Red Bull BC One ma przede wszystkim do zaoferowania nietypowo wykonane modele postaci. Widoczni na ekranie uczestnicy zawodów wykonują akcje zaczerpnięte z bazy ponad 100 ruchów tanecznych. Turnieje organizowane są w kilku różnych lokacjach, obdarzonych trójwymiarowymi tłami. Mowa tu między innymi o boisku do koszykówki czy plaży. Na warstwę dźwiękową składają się przede wszystkim dynamiczne utwory muzyczne, reprezentujące gatunek dance.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Red Bull BC One

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.