Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOSAND
Okładka Real Boxing 2 Rocky (iOS)
OkładkaReal Boxing 2 Rocky (iOS)

Real Boxing 2 Rocky

Real Boxing 2 Creed

Pełnoprawna kontynuacja wysoko ocenianej gry sportowej Real Boxing, opracowanej przez bydgoskie studio Vivid Games. Istotnym wyróżnikiem produkcji jest oficjalna licencja filmu Creed, będącego siódmym z kolei obrazem o bokserze imieniem Rocky Balboa.

Sportowe | boks | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Real Boxing 2 Rocky Premiera

19lis2015

iOS AND

Gry podobne do Real Boxing 2 Rocky

Mortal Kombat X

MMA by EA Sports

WWE 2K

Real Boxing 2 CREED to stworzona na licencji filmu Ryana Cooglera Creed gra sportowa, opracowana przez rodzime studio deweloperskie Vivid Games, znane również z takich produkcji, jak Godfire: Rise of Prometheus czy poświęcona skokom narciarskim mobilna seria Ski Jumping. Tytuł jest pełnoprawną kontynuacją wydanego w 2012 roku Real Boxing, który wypełniając rynkową lukę w grach bokserskich, okazał się sporym sukcesem – zarówno na platformach przenośnych, jak i na PC. W przeciwieństwie do pełnopłatnego pierwowzoru, „dwójka” wydana została na urządzeniach z systemem AND i iOS w popularnym modelu darmowym z mikropłatnościami.

Fabuła

Fabuła produkcji powiązana jest bezpośrednio z filmem Creed, będącym siódmym z kolei obrazem, opowiadającym o losach legendarnego boksera Rocky’ego Balboa. Tym razem nie jest on jednak centralną postacią – zarówno w filmie, jak i samej grze. Cała historia koncentruje się bowiem na postaci zamożnego, młodego człowieka Adonisa Johnsona, który przeciwstawiając się rodzinie postanawia spróbować swoich sił w boksie i zmierzyć się z legendą swojego ojca Apollo Creeda, którego postać przewija się we wszystkich odsłonach filmowego cyklu Rocky. Początkujący pięściarz udaje się do Filadelfii, aby odnaleźć jednego z dawnych rywali ojca – słynnego Rocky’ego Balboę i poprosić go, aby został jego trenerem.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Real Boxing 2 nie odbiega w sposób znaczący od swojego pierwowzoru. Wcielając się w postać młodego pięściarza trenujemy pod okiem Rocky’ego, sukcesywnie wspinając się po kolejnych szczeblach bokserskiej kariery. W miarę postępów w grze, rozwijamy poszczególne statystyki naszego zawodnika, dzięki czemu może on stawać do rywalizacji z coraz to silniejszymi przeciwnikami. Odblokowujemy też dostęp do całej masy przydatnych gadżetów, z których część jest tylko ozdobami, podczas gdy inne wpływają również na określone parametry pięściarza.

Zastosowany w grze model walki łączy realizm z elementami zręcznościowymi. Kolejne pojedynki wymagają więc od nas zastosowania zróżnicowanych kombinacji ciosów i odpowiedniej taktyki walki, zależnej od predyspozycji przeciwnika. Jednocześnie sama rozgrywka stała się nieco bardziej dynamiczna niż pierwowzór, a podczas walk mamy możliwość wyprowadzania efektownych superciosów.

Tryby gry

Wydany na platformie AND i iOS Real Boxing 2 CREED oferuje kilka wariantów rozgrywki, przeznaczonych zarówno dla pojedynczego gracza, jak i do zabawy w trybie multiplayer. Dzięki temu, oprócz rozwijania swego boksera w trybie kariery, gracze mogą brać udział w cyklicznych wydarzeniach, podejmować się realizacji rozmaitych kontraktów oraz walczyć z bossami. Warto jednocześnie dodać, że uzyskana od koncernu MGM licencja pozwala na wykorzystanie elementów wszystkich odsłon filmowego cyklu. Dlatego też, w grze pojawiają się również klasyczne pojedynki z filmowej serii, w których stajemy oko w oko z takimi ikonami, jak Apollo Creed, Clubber Lang czy Ivan Drago.

Kwestie techniczne

Jednym z największych wyróżników Real Boxing 2 jest wyraźnie ulepszona względem „jedynki” oprawa graficzna. Twórcy ze studia Vivid Games przestawili się z wykorzystywanego wcześniej silnika Unreal Engine 3 na jego czwartą generację, dzięki czemu ich gra stała się jedną z najładniej wyglądających produkcji mobilnych w swojej kategorii. Jednocześnie poprawiono także postacie i animacje zawodników, które dzięki technologii motion-capture stały się płynniejsze i bardziej realistyczne, niż w pierwowzorze.

Minirecenzja Real Boxing 2 Creed – kolejny triumf w karierze Rocky’ego Balboa

PLUSY:
  1. Świetny system walki – dynamiczny, ale także taktyczny;
  2. Wyśmienite sterowanie;
  3. Obszerna zawartość dla pojedynczego gracza i miodny multiplayer;
  4. Wspaniała grafika;
  5. Udana implementacja modelu free-to-play
MINUSY:
  1. Odejście od modelu premium i zmniejszenie realizmu nie wszystkim przypadną do gustu.

Studio Vivid Games odniosło spory sukces grą pięściarską Real Boxing, ale mimo to fani podchodzili do jej kontynuacji z pewną nieufnością. Real Boxing 2 Creed nie tylko bowiem przestawiono na model darmowy z mikropłatnościami, ale przerobiono także na oficjalną adaptację kinowego filmu Creed, będącego spin-offem legendarnej serii Rocky. Obawy te okazały się jednak bezpodstawne – otrzymaliśmy bowiem zdecydowanie najlepszą produkcję tego typu, w jaką możemy zagrać na urządzeniach mobilnych.

Gra serwuje nam równie dopracowane mechanizmy walki co część pierwsza, a autorzy dodatkowo wzbogacili je kilkoma nowymi elementami. Poluzowano realizm, ale wyszło to rozgrywce na dobre, czyniąc ją dynamiczniejszą i bardziej efektowną. Wciąż jest ona jednak bardzo taktyczna i bezmyślne macanie ekranu szybko skończy się dla nas nokautem.

Do tego autorzy sprawnie wykorzystali filmową licencję. Pojawiające się w grze postacie mają wyraźną osobowość, co nadaje całości charakteru, którego brakowało w pierwowzorze. Nie jesteśmy jednak ograniczeni do odtwarzania wydarzeń znanych ze srebrnego ekranu – możemy także stworzyć nowego boksera i w spokoju zająć się jego własną karierą. Sprawia to, że filmowa marka jest co prawda fajnym dodatkiem, ale gra stanowi bardziej kontynuację Real Boxing, niż adaptację Creed.

Gra oferuje obszerną zawartość. W tryb kariery możemy włożyć co najmniej kilkanaście godzin, a potem wielokrotnie wydłużyć sobie zabawę w rozgrywkach multiplayer. Do tego autorzy sprawnie zaimplementowali model darmowy z mikropłatnościami i spokojnie można dobrze bawić się bez wydawania żadnych pieniędzy. Co najwyżej od czasu do czasu zmuszeni zostaniemy do odczekania kilku godzin na zregenerowanie się pasków energii, ale nawet wtedy nie są to długie okresy, a możemy je dodatkowo skrócić np. oglądając krótkie reklamy.

Dodatkową zaletą jest grafika. To zdecydowanie jedna z najładniejszych produkcji mobilnych wydanych w 2015 roku, więc potrafi zrobić pełen użytek z najpotężniejszych układów mobilnych. Oczywiście, choć oprawa wizualna nie jest najważniejsza, to nie da się ukryć, że jej jakość w tym tytule wyraźnie zwiększa przyjemność z zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Real Boxing 2 Rocky: 12+

iOS
AND