Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Rag Doll Kung Fu (PC)

Rag Doll Kung Fu PC

Rag Doll Kung Fu to nietypowa pod każdym względem bijatyka stworzona przez Marka Healey’a, developera z zespołu Lionhead Studios. Można ją nabyć za pośrednictwem systemu dystrybucji online’owej „Steam” firmy Valve za kwotę 12,95$.

Bijatyki | indie

PC Windows
Okładka Rag Doll Kung Fu (PC)

producent: Mark Healey

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2005

15marca2006

pudełko PL

Rag Doll Kung Fu to nietypowa pod każdym względem bijatyka stworzona przez Marka Healey’a, developera z zespołu Lionhead Studios. Można ją nabyć za pośrednictwem systemu dystrybucji online’owej „Steam” firmy Valve za kwotę 12,95$. Nietypowość tej produkcji związana jest z unikalnym sposobem sterowania i poruszania się wojowników. Zapomnimy o klawiszach na klawiaturze odpowiadających ruchom i atakom bohatera. W Rag Doll Kung Fu sterowana postać zachowuje się jak kukiełka, zaś rolę sznurków, które poruszają jej kończynami pełni kursor myszki. Zatem, by przejść bohaterem kilka kroków, musimy chwycić kursorem koniuszek jego nogi i płynnym ruchem myszki ją przestawić w nowe miejsce, następnie chwycić drugą itd. Analogicznie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o każdy ruch czy walkę – aby zadać cios ręką lub nogą musimy ją chwycić kursorem, a następnie szybko przesunąć w stronę przeciwnika. Całość wygląda i działa bardzo płynnie, przede wszystkim dzięki udanemu silnikowi fizycznemu skupiającemu się na symulowaniu efektu „rag doll” oraz estetycznej grafice i znakomitej animacji postaci. Należy dodać, iż otoczenie jest interaktywne, możemy brać i niszczyć przedmioty, używać ich w walce itd.

Gra, zarówno treścią jak i stylem wykonania, nawiązuje do typowych filmów karate z lat 70/80-tych ubiegłego stulecia, zrealizowanych w Hong Kongu. Autor przygotował dla nas trening, który pełni przy okazję rolę historii opowiadającej m.in. o naszym szkoleniu u mistrza Kung Fu (jak przystało na „hongkondzki” styl, jest to stary mężczyzna z siwą bródką), kilka zadań do wykonania w trybie single player (m.in. Ninja Onslaught, Shaolin Soccer, Long Jump, Distance Throwing) oraz szereg możliwości wspólnej, wieloosobowej zabawy (maksymalnie osiem osób). Do plusów Rag Doll Kung Fu należy również zaliczyć zaimplementowany edytor świata, kompleksowy kreator bohatera, pozwalający nam stworzyć sobie takiego wojownika jakiego chcemy oraz sporą ilość ukrytych bonusów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Rag Doll Kung Fu

Klasyfikacja PEGI Rag Doll Kung Fu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rag Doll Kung Fu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce3 lub lepsza)
Rag Doll Kung Fu - recenzja gry
Rag Doll Kung Fu - recenzja gry

Recenzja 24 listopada 2005, 10:32

Za tryb treningu gra ma u mnie ocenę 5+, za singleplayer słabe 3, za multiplayer niestety też, mocno naciągane 3. Aby poczuć się naprawdę dobrym graczem w Rag Doll Kung Fu, trzeba przy grze spędzić sporo czasu (wbudowany trening nie wystarczy). Gra nie jest jednak na tyle dobra i wciągająca, aby większość graczy zdecydowała się na utopienie cennych godzin swojego życia w programie Marka.