Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Symulacje PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę Sony PlayStation 2 ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

PS2
Symulacje
Tematyki
The Sims
The Sims

Symulacje 14 stycznia 2003

Przebojowa gra symulacyjna, wyprodukowana przez specjalizujące się w tym gatunku studio Maxis (SimCity, SimTown i inne). The Sims pozwala graczowi zaopiekować się wirtualną rodziną tytułowych Simów. Zabawa polega na zaspokajaniu rozmaitych potrzeb życiowych postaci – od typowo fizjologicznych (jedzenie, toaleta, higiena itp.), poprzez relacje towarzyskie, aż po karierę zawodową.

The Sims 2
The Sims 2

Symulacje 24 października 2005

Kontynuacja bijącej rekordy popularności gry symulacyjnej The Sims (2000). Dewelopingiem The Sims 2 zajęło się studio Maxis (SimCity, EA Land i inne) we współpracy z koncernem Electronic Arts. Gracze ponownie mają okazję zaopiekować się wirtualnymi postaciami, kierując ich poczynaniami przez niemal całe życie – od wczesnego dzieciństwa aż do późnej starości. Celem zabawy jest osiągnięcie możliwie jak najwyższego wyniku Life Score, obrazującego intensywność ważnych wydarzeń w życiu bohatera.

Ace Combat: Squadron Leader
Ace Combat: Squadron Leader

Symulacje 25 października 2004

The Unsung War jest już piątą edycją popularnego zręcznościowego symulatora odrzutowców bojowych Ace Combat firmy Namco. Podobnie jak w poprzednich częściach akcja gry toczy się w alternatywnej rzeczywistości naszego świata.

The Sims 2: Bezludna Wyspa
The Sims 2: Bezludna Wyspa

Symulacje 22 października 2007

Kolejna gra z serii "The Sims". Tym razem znajdujemy się na bezludnej wyspie, wcielając się w postać tytułowego rozbitka. Musimy przeżyć w niekorzystnym środowisku, poznając jednocześnie sekrety wyspy.

Panzer Elite Action: Fields of Glory
Panzer Elite Action: Fields of Glory

Symulacje 4 sierpnia 2006

Panzer Elite Action to gra akcji z fabułą osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Podobnie jak w poprzedniej produkcji spod znaku Panzer Elite, gracz ma możliwość wcielenia się w postać dowódcy czołgu.

Racing Simulation 3
Racing Simulation 3

Symulacje 31 października 2003

Kolejna propozycja firmy Ubisoft skierowana do miłośników wyścigów Formuły Pierwszej, niestety nie posiadająca oficjalnej licencji FIA.

Operation: Air Assault
Operation: Air Assault

Symulacje 25 lutego 2005

Symulator śmigłowca bojowego od firmy InterActive Vision, doświadczonego twórcy śmigłowcowych gier symulacyjnych. Operacja Pustynny Grom (Operation: Air Assault) pozwala nam zasiąść za sterami potężnie uzbrojonej maszyny, wzorowanej na amerykańskim śmigłowcu szturmowym AH-64 Apache.

Heatseeker
Heatseeker

Symulacje 30 marca 2007

Heatseeker umożliwia nam przejęcie kontroli nad nowoczesnym samolotem bojowym. Odpowiedzialni za niniejszy produkt ludzie z korporacji Codemasters Software ponownie sprzymierzyli się z australijską firmą IRGurus Interactive, z którą wcześniej stworzyli udaną grę pt. Heroes of the Pacific.

The Sims 2: Zwierzaki
The Sims 2: Zwierzaki

Symulacje 17 października 2006

Czwarty dodatek do bardzo popularnej gry The Sims 2, w której gracze kontrolują życie codzienne stworzonych przez siebie wirtualnych postaci. Zgodnie z tytułem, rozszerzenie The Sims 2: Zwierzaki wprowadza do gry różnego rodzaju zwierzęta domowe: od psów i kotów po świnki morskie, rybki akwariowe, chomiki i ptaki. Podobnie jak Simów, wygląd zwierzaków możemy własnoręcznie zaprojektować. Do dyspozycji mamy też dla nich cały szereg ozdobnych gadżetów pokroju chust na szyje i obroży.

Air Ranger Rescue
Air Ranger Rescue

Symulacje 22 listopada 2002

Bardzo nietypowa produkcja, w której wcielamy się w postać pilota śmigłowca ratunkowego. Do wykonania jest osiem różnych misji, między innymi udzielanie pomocy przy pożarach oraz karambolach na autostradzie.

Aces of War
Aces of War

Symulacje 30 czerwca 2006

Aces of War to pozycja, będąca symulacją lotów samolotami. Akcja niniejszej pozycji została usytuowana w czasie II Wojny Światowej, w związku z czym użytkownik ma szansę na wzięcie udziału w wielu ekscytujących bitwach z tamtego okresu. Każde z zaimplementowanych starć militarnych zostało przedstawione zgodnie z rzeczywistością.

Petz: Dogz 2
Petz: Dogz 2

Symulacje 23 listopada 2007

Dogz 2 to druga odsłona cieszącej się sporą popularnością serii gier familijnych. Gracze ponownie mają okazję zaopiekować się wirtualnymi psiakami. Do ich obowiązków należy m.in. zaspokajanie rozmaitych potrzeb czworonoga oraz szkolenie jego umiejętności. Deweloperzy z firmy Ubisoft zadbali o szeroki wachlarz dostępnych ras, a w wersji pecetowej wprowadzili również możliwość tworzenia różnych fantastycznych zwierzaków.

World War II: Battle over the Pacific
World War II: Battle over the Pacific

Symulacje 29 września 2006

Arcade'owa strzelanina, w której gracz wciela się w postać amerykańskiego pilota, uczestnicząc w zmaganiach na Pacyfiku. Do dyspozycji kilka różnych maszyn latających. Są to zarówno myśliwce, jak i bombowce.

The Sims: Bustin' Out
The Sims: Bustin' Out

Symulacje 16 grudnia 2003

The Sims: Bustin' Out jest grą łączącą elementy przygodówki i symulatora życia. Za produkcję odpowiada ekipa studia deweloperskiego Maxis. Gracze kierują poczynaniami nastolatka (chłopca lub dziewczynki), który trafił na farmę swego wujka, by nauczyć się wielu przydatnych w życiu umiejętności.

Major League Baseball 2K11
Major League Baseball 2K11

Symulacje 8 marca 2011

Major League Baseball 2K11 jest dziesiątą odsłoną cyklu symulacji ulubionego sportu Amerykanów, wydawanego przez firmę 2K Games. W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii deweloperzy ze studia Visual Concepts zdecydowali się zwiększyć realizm rozgrywek i wprowadzić znaczące zmiany w oprawie wizualnej. Gra korzysta z oficjalnej licencji najważniejszej amerykańskiej ligi baseballowej.

Petz: Horsez 2
Petz: Horsez 2

Symulacje 13 listopada 2007

Petz: Horsez 2 to gra familijna, w której musimy sprawdzić się jako kierownik stadniny konnej. Do naszych obowiązków należy opieka oraz tresowanie koników.

Deer Hunter
Deer Hunter

Symulacje 22 grudnia 2003

Klasyczny symulator łowiecki, po raz pierwszy w wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 2. Wcielamy się w postać myśliwego i polujemy na kilkadziesiąt różnych gatunków zwierząt.

Cabela's Big Game Hunter
Cabela's Big Game Hunter

Symulacje 26 listopada 2002

Słynny symulator łowiecki, tym razem w wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 2. Zgodnie z tym co sugeruje tytuł gry, wcielamy się w postać myśliwego i polujemy na różne gatunki zwierząt.

Aero Elite: Combat Academy
Aero Elite: Combat Academy

Symulacje 11 marca 2003

Trójwymiarowy symulator walk samolotami odrzutowymi. W grze dostępnych jest ponad 60 samolotów, od amerykańskich F-14B, F-15E, F-16C, czy F/A-18C oraz rosyjskich Su-27, przez japońskie F-2A, do nieco mniej typowych dla gatunku, helikoptera AH-Apache czy VTOL.

Deadly Skies III
Deadly Skies III

Symulacje 3 lutego 2004

Fabuła gry czasowo umiejscawia w akcje niedalekiej przyszłości, a obejmuje walkę dwóch potężnych frakcji o dominacje nad ziemia, oraz małą grupkę niezależnych pilotów zwanych eskadra Delta, która mimo lekceważenia przez resztę armii stara się wpłynąć na wynik konfliktu.

EyeToy: Chat
EyeToy: Chat

Symulacje 11 lutego 2005

„EyeToy: Chat” to już trzecia produkcja Sony wykorzystująca dołączoną w zestawie kamerę podłączaną do wejścia USB konsoli Sony PlayStation 2. Tym razem zabawa polega na prowadzeniu pogawędek w czasie rzeczywistym z innymi użytkownikami.

Secret Weapons Over Normandy
Secret Weapons Over Normandy

Symulacje 18 listopada 2003

Secret Weapons Over Normandy to efektowna symulacja lotnicza, wyprodukowana przez Lawrence’a Hollanda i zespół deweloperski studia Totally Games. Akcja gry osadzona została w latach 30. i 40. ubiegłego wieku, a gracz ma okazję wziąć udział w szeregu niebezpiecznych operacji wojskowych, siadając za sterami legendarnych samolotów bojowych z tego okresu.

Sky Odyssey
Sky Odyssey

Symulacje 15 listopada 2000

Stosunkowo skomplikowany symulator, w którym zajmujemy się wykonywaniem różnorakich misji, rozgrywanych w powietrzu. Na uwagę zasługuje także rozbudowane, ale przy tym dość przystępne sterowanie.

World War II: Battle over Europe
World War II: Battle over Europe

Symulacje 19 października 2007

Strzelanina, w której wcielamy się w postać pilota z okresu II Wojny Światowej. Uczestniczymy w efektownych powietrznych starciach, rozgrywając ponad 50 misji.