Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Potionomics (PC)
OkładkaPotionomics (PC)

Potionomics PC

Potionomics to nietypowa strategia ekonomiczna, w której gracz wciela się w wiedźmę o imieniu Sylvia i prowadzi sklep z eliksirami. Do jego zadań należy między innymi dbanie o asortyment i obsługiwanie klientów.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | elementy RPG | indie | crafting | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Potionomics Premiera PC

2022

producent: Voracious Games wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Potionomics to strategia ekonomiczna utrzymana w klimatach fantasy. Za produkcję odpowiada studio Voracious Games.

Fabuła

W Potionomics gracz wciela się w wiedźmę o imieniu Sylvia. Dziewczyna ma problemy finansowe i próbuje zarobić na spłatę długów rozkręcając własny interes – sklep z miksturami.

Mechanika

Potionomics to typowa strategia ekonomiczna, w której gracz musi zadbać o warstwę biznesową poprzez stałe uzupełnianie asortymentu, obsługiwanie przychodzących klientów (dodatkowo można z nimi negocjować i budować relacje, co przełożyć się może na późniejsze korzyści) i reagowanie na stale zmieniające się ceny towarów.

Tytuł oferuje możliwość tworzenia własnych mikstur z kupowanych magicznych składników i późniejszego sprzedawania ich w swoim sklepie. Do tego celu przygotowano specjalny panel, na którym można mieszać posiadane surowce i kontrolować efekt, jaki przyniesie dana kombinacja.

Kwestie techniczne

Potionomics posiada pełną uroku, kolorową oprawę graficzną. W czasie zarządzania sklepem tytuł przedstawiony jest w widoku izometrycznym. W czasie prowadzenia dialogów natomiast zastosowana została perspektywa z boku, niczym w visual novel.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Potionomics: Odpowiednia dla każdego wieku.