Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Pokemon Trozei! (NDS)
OkładkaPokemon Trozei! (NDS)

Pokemon Link! NDS

Pokemon Trozei!

Pokemon Trozei to odświeżona wersja Pokemon Puzzle Challenge, gry powstałej w 2000 roku na konsolę Game Boy. Program jest krzyżówką popularnego Tetrisa oraz znanej układanki Bejeweled.

Logiczne | 2D | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Link! Premiera NDS

6marca2006

producent: Genius Sonority wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon Link!

Polarium

Puyo Pop Fever

Bust-A-Move DS

Pokemon Trozei to odświeżona wersja Pokemon Puzzle Challenge, gry powstałej w 2000 roku na konsolę Game Boy. Program jest krzyżówką popularnego Tetrisa oraz znanej układanki Bejeweled. Mimo, iż gra w domyśle jest przeznaczona dla amatorów tytułowych stworzeń, ich znajomość nie jest wcale wymagana.

Reguły Pokemon Trozei są proste i dla gracza nie powinny być przeszkodą, a już absolutnie nie dla kogoś kto grał w rozpowszechnione mutacje wspomnianej układanki. Nawet bez takiej wiedzy, bardzo szybko można się połapać o co tutaj chodzi, wystarczy jedynie odrobina praktyki. Generalnie zabawa polega na ułożeniu w poziomej lub pionowej linii jednakowych pokemonów. Jeżeli uda się ułożyć taką grupę z czterech, bądź pięciu twarzy, owy zestaw ulega zniszczeniu. Wprawdzie wzorem Tetrisa, układy tworzy się w oparciu o spadające podobizny, to jednak gracz jest zobowiązany również do koncentrowania swojej uwagi na tym co sam może zrobić na dole studni. Pokemony bowiem, nie leżą bezczynnie, tylko czekają na ingerencję użytkownika, co odbywa się poprzez przesuwanie na boki lub w dół, sznura statecznych obrazków i ich odpowiednie nakierowanie na gotowość do redukcji.

Co oczywiste, każda pozioma zmiana powoduje pojawienie się krańcowego pokemona po przeciwległej stronie ekranu gry. Podobne efekty towarzyszą także dolnemu przesunięciu, choć tu już należy się liczyć z faktem, że najniżej położona podobizna stworzonka zleci z samej góry, lądując na wierzchu przestawionej linii. Usuwanie identycznych zestawów to tylko jedna z dróg do osiągnięcia sukcesu. Drugą jest opanowanie licznych kombosów, polegających na skojarzeniu różnorodnych pokemonów w bezpośrednim sąsiedztwie, dzięki czemu nie trzeba skupiać pojedynczych w jedno zbiorowisko.

Pokemon Trozei poza trybem multiplayer, oferuje także dwa inne przeznaczone dla graczy lubujących się w grze indywidualnej. W opcji fabularnej, dzięki pokonywaniu kolejnych poziomów, gracz powoli poznaje całą zaimplementowaną historię, czyli dlaczego, i w jakim celu musi się tak męczyć. W tym miejscu, okazjonalnie można doświadczyć konfrontacji z bossami, którzy skutecznie przeszkadzają w wykonywaniu prawidłowych ruchów. Alternatywnym wyborem jest możliwość sprawdzenia się w konkurencji o notorycznie narastającym stopniu trudności, dostarczając z czasem coraz więcej potencjalnych do ułożenia typów pokemonów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pokemon Link!: Odpowiednia dla każdego wieku.