Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Pokemon Trozei! (NDS)

Pokemon Link! NDS

Pokemon Trozei!

Pokemon Trozei to odświeżona wersja Pokemon Puzzle Challenge, gry powstałej w 2000 roku na konsolę Game Boy. Program jest krzyżówką popularnego Tetrisa oraz znanej układanki Bejeweled.

Logiczne | 2D | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Pokemon Trozei! (NDS)

producent: Genius Sonority

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6marca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Trozei to odświeżona wersja Pokemon Puzzle Challenge, gry powstałej w 2000 roku na konsolę Game Boy. Program jest krzyżówką popularnego Tetrisa oraz znanej układanki Bejeweled. Mimo, iż gra w domyśle jest przeznaczona dla amatorów tytułowych stworzeń, ich znajomość nie jest wcale wymagana.

Reguły Pokemon Trozei są proste i dla gracza nie powinny być przeszkodą, a już absolutnie nie dla kogoś kto grał w rozpowszechnione mutacje wspomnianej układanki. Nawet bez takiej wiedzy, bardzo szybko można się połapać o co tutaj chodzi, wystarczy jedynie odrobina praktyki. Generalnie zabawa polega na ułożeniu w poziomej lub pionowej linii jednakowych pokemonów. Jeżeli uda się ułożyć taką grupę z czterech, bądź pięciu twarzy, owy zestaw ulega zniszczeniu. Wprawdzie wzorem Tetrisa, układy tworzy się w oparciu o spadające podobizny, to jednak gracz jest zobowiązany również do koncentrowania swojej uwagi na tym co sam może zrobić na dole studni. Pokemony bowiem, nie leżą bezczynnie, tylko czekają na ingerencję użytkownika, co odbywa się poprzez przesuwanie na boki lub w dół, sznura statecznych obrazków i ich odpowiednie nakierowanie na gotowość do redukcji.

Co oczywiste, każda pozioma zmiana powoduje pojawienie się krańcowego pokemona po przeciwległej stronie ekranu gry. Podobne efekty towarzyszą także dolnemu przesunięciu, choć tu już należy się liczyć z faktem, że najniżej położona podobizna stworzonka zleci z samej góry, lądując na wierzchu przestawionej linii. Usuwanie identycznych zestawów to tylko jedna z dróg do osiągnięcia sukcesu. Drugą jest opanowanie licznych kombosów, polegających na skojarzeniu różnorodnych pokemonów w bezpośrednim sąsiedztwie, dzięki czemu nie trzeba skupiać pojedynczych w jedno zbiorowisko.

Pokemon Trozei poza trybem multiplayer, oferuje także dwa inne przeznaczone dla graczy lubujących się w grze indywidualnej. W opcji fabularnej, dzięki pokonywaniu kolejnych poziomów, gracz powoli poznaje całą zaimplementowaną historię, czyli dlaczego, i w jakim celu musi się tak męczyć. W tym miejscu, okazjonalnie można doświadczyć konfrontacji z bossami, którzy skutecznie przeszkadzają w wykonywaniu prawidłowych ruchów. Alternatywnym wyborem jest możliwość sprawdzenia się w konkurencji o notorycznie narastającym stopniu trudności, dostarczając z czasem coraz więcej potencjalnych do ułożenia typów pokemonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon Link!

Wymagania wiekowe Pokemon Trozei!

odpowiednia dla każdego wieku

Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White

wiadomość15 maja 2010

Premiera duetu gier Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver miała miejsce raptem dwa miesiące temu, a Nintendo już rozpoczyna intensywne promowanie kolejnej odsłony cyklu. Na pierwszy rzut poszły screeny i artworki.

Nie mija moda na Pokemony - kolejna gra, kolejny sukces

wiadomość19 września 2008

Nie mija moda na Pokemony. Odkąd sympatyczne stworki opanowały świat gier i nie tylko (a stało się to w roku 1995), ich popularność nie maleje, a można nawet powiedzieć, ze systematycznie rośnie, choć wychowuje się na nich już kolejne pokolenie graczy. Wskazuje na to choćby sprzedaż najnowszej odsłony Pokemon – Pokemon Platinum – wydanej właśnie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami
Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami

wiadomość28 marca 2007

Mamy okazję do poinformowania Was, że piątego kwietnia będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę pojawienia się Pokemonów na antenie jednej z japońskich stacji telewizyjnych. Niemniej jednak owe stworzonka są znane niektórym miłośnikom elektronicznej rozrywki już od 1995 r. Wtedy to pojawiła się pierwsza gra z ich udziałem, zaadresowana do posiadaczy konsoli GameBoy Pocket.

Pokemony mają już dziesięć lat

wiadomość28 marca 2006

Koncern Nintendo z dumą ogłosił, że kieszonkowe potwory, czyli Pokemony świętują właśnie swoje dziesiąte urodziny.

Do sądu za gen nazwany ... Pokemon?

wiadomość20 grudnia 2005

Cofnijmy się do początku roku, a dokładnie do stycznia, kiedy to w magazynie Nature pojawił się artykuł autorstwa pana Piera Paolo Pandolfiego z nowojorskiego Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, w którym opisał on gen powodujący raka - "POK erythroid myeloid ontogenic", czyli w skrócie ... POKemon. Jak można się domyślać, hasło "Pokemon powoduje raka" niezbyt spodobało się niektórym osobom.