Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Pigeon Simulator (PC)
OkładkaPigeon Simulator (PC)

Pigeon Simulator PC

Jeszcze jeden absurdalny symulator – tym razem mamy szansę wcielić się w gołębia, który sieje strach i zniszczenie na ulicach pewnego miasta. Pigeon Simulator został opracowany przez Bossa Studios, znane ze stworzenia symulatorów chirurga oraz... kromki chleba.

Zręcznościowe | TPP | sandbox | humorystyczne | indie | zwierzęta

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pigeon Simulator Premiera PC

wczesny dostęp

październik2021

2022

Steam

2022

producent: HakJak Productions / Bossa Studios wydawca: tinyBuild Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pigeon Simulator jest nietypową produkcją, w której gracz wciela się w siejącego chaos i zniszczenie… gołębia. Produkcja charakteryzuje się dużą dawką humoru i oferuje całkiem rozbudowany model rozgrywki, oparty w dużej mierze o zaawansowany silnik fizyki. Za stworzenie tego tytułu odpowiada londyńska firma Bossa Studios – autorzy udanych produkcji I Am Bread oraz Surgeon Simulator.

Mechanika

W Pigeon Simulator naszym celem jest przede wszystkim sianie chaosu. Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (tzw. widok TPP), kontrolujemy naszego gołębia i latamy nad ulicami miasta, szukając okazji do stwarzania problemów przechodniom. Możemy np. atakować napotkane osoby czy podnosić przedmioty (nasz ptak jest przy tym znacznie silniejszy, niż sugeruje jego niewielki rozmiar). Gracz ma też opcję korzystania z najgroźniejszej broni „miejskich królów przestworzy”… odchodów.

Fundamentem rozgrywki jest zaawansowany silnik fizyki, dzięki któremu nasze interakcje ze światem przedstawionym często wywołują zabawne efekty. Zabawę uprzyjemnia również fakt, że trójwymiarowe otoczenie jest częściowo zniszczalne – możemy np. wybijać szyby i dewastować niektóre przedmioty.

Tryby gry

W Pigeon Simulator możemy bawić się wyłącznie w pojedynkę. Podstawą zabawy jest tutaj sandboksowy tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Pigeon Simulator oferuje przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale kompetentnie oddaje świat przedstawiony.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pigeon Simulator: 12+