Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Phantasy Star Online 2: Cloud (Switch)
OkładkaPhantasy Star Online 2: Cloud (Switch)

Phantasy Star Online 2: Cloud Switch

Specjalna wersja gry Phantasy Star Online 2, która wykorzystuje technologię chmury obliczeniowej. Oznacza to, że przed rozpoczęciem zabawy gracz nie musi pobierać żadnych danych, bowiem są one na bieżąco strumieniowane z serwerów; konsola pełni rolę ich odbiornika.

RPG | fantasy | science fiction | zagraj za darmo | MMORPG | sieciowe | MMO | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phantasy Star Online 2: Cloud Premiera Switch

4kwietnia2018

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Phantasy Star Online 2: Cloud

Lineage W

Skyforge

Dragon Quest X

Phantasy Star Online 2: Cloud to specjalna wersja gry Phantasy Star Online 2, przygotowana z myślą o konsoli Switch, na której jest dystrybuowana w modelu free-to-play. Podobnie jak oryginał, pozycja reprezentuje gatunek MMORPG, a została opracowana przez japońską firmę SEGA. Jako ciekawostkę należy dodać, że tytuł stanowi kolejną odsłonę cyklu zapoczątkowanego w 2000 roku na konsoli Dreamcast.

Fabuła

Akcja Phantasy Star Online 2: Cloud toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie magia i zaawansowana technologia wzajemnie się przenikają, dzięki czemu loty międzygwiezdne stały się elementem codzienności. Gracze wcielają się w członków grupy dochodzeniowej Arks, która wykorzystuje Oracle, czyli flotę statków kosmicznych, do odbywania takich podróży i prowadzenia badań na obcych planetach.

Mechanika

Zabawę w wydanym na konsoli Switch Phantasy Star Online 2: Cloud rozpoczynamy od stworzenia postaci. Możemy zdecydować nie tylko o reprezentowanej przez nią rasie (oprócz ludzkiej, do naszej dyspozycji oddano również Newman, Dewman i CAST) oraz płci i wyglądzie, lecz także o jej specjalizacji; zaczynając przygodę otrzymujemy do wyboru Huntera, Rangera, Force i Bravera, aczkolwiek w trakcie rozgrywki istnieje możliwość wyboru jednego z dodatkowych fachów, czyli Fightera, Gunnera i Techera. Co ciekawe, prowadzona przez nas postać może niemal w dowolnym momencie zmienić swoją klasę – warto jednak pamiętać, że poszczególne umiejętności odblokowywane w toku zmagań są przypisane do konkretnej specjalizacji.

Sednem rozgrywki w opisywanej grze jest eksploracja rozległej galaktyki wypełnionej różnorodnymi planetami, na których roi się od mniejszych lub większych potworów do ubicia oraz zadań czekających na wykonanie. Pomimo że nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła, kiedy połączymy siły z innymi graczami – w pojedynczej misji może brać udział kilka dwunastoosobowych drużyn. Zabawę urozmaicają wydarzenia losowe oraz fakt, że odwiedzane przez nas terytoria są generowane proceduralnie – oznacza to, że każdorazowe odwiedzenie konkretnego miejsca wiąże się z koniecznością stawienia czoła odmiennym wyzwaniom.

Istotnym elementem zabawy jest również walka z napotkanymi przeciwnikami – starcia rozgrywające się w czasie rzeczywistym mają zręcznościowy charakter, a w ich trakcie korzystamy zarówno z broni palnej, jak i mniej lub bardziej wymyślnej broni białej. Ponadto w świecie gry funkcjonują tak zwane Fotony (ang. Photons), czyli energia pozwalająca na wyprowadzanie potężniejszych ataków, które można łączyć w efektowne kombinacje. Oprócz tego reprezentanci wybranych klas mogą wykorzystywać ją do rzucania swego rodzaju zaklęć ofensywnych i defensywnych. W miarę postępów w przygodzie otrzymujemy także możliwość skrzystania z dobrodziejstw niesionych przez tak zwanego Maga, czyli robota, który nie tylko potrafi podnosić statystyki dzierżonego przez nas uzbrojenia, ale też stanowi realne wsparcie w trakcie pojedynków z adwersarzami.

Oczywiście jak ma to miejsce w innych produkcjach spod znaku MMORPG, podczas rozgrywki gromadzimy punkty doświadczenia i awansujemy na kolejne poziomy, stopniowo zwiększając swój potencjał bojowy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Phantasy Star Online 2: Cloud na platformie Switch nie różni się zbytnio od sfery wizualnej podstawowej wersji gry. Należy jednak dodać, że w przeciwieństwie do pierwowzoru opisywany tytuł działa w oparciu o technologię tak zwanej chmury obliczeniowej, więc przed rozpoczęciem zabawy gracze nie muszą pobierać żadnych danych – są one na bieżąco strumieniowane wprost z serwerów gry, a konsola pełni rolę ich odbiornika.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Phantasy Star Online 2: Cloud: 12+