Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMO - Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje o tematyce MMO na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

EVE Online
EVE Online

Symulacje 6 maja 2003

Osadzona w konwencji science fiction symulacyjna gra MMO, opracowana przez islandzkie studio Crowd Control Productions. Akcja EVE Online rozgrywa się w uniwersum zwanym Nowym Edenem, składającym się z ponad 5 tysięcy układów słonecznych. Przystępując do zabawy, wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego bohatera, określiwszy m.in. jego wygląd, przeszłość czy pochodzenie. Na początek otrzymujemy niewielki statek kosmiczny oraz garść kredytów, a naszym zadaniem jest eksploracja kolejnych zakątków wszechświata i wykonywanie zróżnicowanych misji fabularnych, zlecanych przez postaci niezależne. Reprezentują one szerokie spektrum frakcji, wśród których stopniowo budujemy swoją reputację. W miarę postępów rozgrywki sukcesywnie rozwijamy naszą postać, ucząc się kolejnych umiejętności. Zajmujemy się też rozbudową posiadanego statku i ulepszaniem go o coraz to nowsze moduły, wpływające na jego statystyki, uzbrojenie oraz opancerzenie. Na brak aktywności w kosmosie narzekać nie można, gdyż autorzy regularnie wprowadzają nowe misje i wyzwania.

Star Citizen
Star Citizen

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 4 czerwca 2014)

Kosmiczny symulator (space-sim) autorstwa Chrisa Robertsa i ekipy deweloperskiej Cloud Imperium Games. Akcja Star Citizen osadzona została w XXX wieku. Zjednoczona pod sztandarem United Earth Empire ludzkość rozpoczęła kolonizację Kosmosu, napotykając na swej drodze wiele obcych ras. Dla żądnych przygód pilotów to niepowtarzalna okazja, by zdobyć sławę i bogactwo, a także zyskać status obywatela międzygalaktycznego imperium. Rozgrywka łączy elementy symulacji lotu statkiem kosmicznym, strzelaniny, cRPG, a nawet strategii ekonomicznej. Gra oferuje dwa tryby zabawy. Squadron 42 to kampania offline, w której kreowany przez gracza bohater dołącza do elitarnej eskadry gwiezdnych myśliwców. Dla miłośników MMO deweloperzy przygotowali natomiast Tryb Galaktyki, pozwalający na wspólną zabawę z tysiącami graczy.

War Thunder
War Thunder

Symulacje 20 grudnia 2016

Symulacja lotnicza w konwencji darmowego (free-to-play) MMO. Gra wyprodukowana została przez rosyjskie studio Gajin Entertainment, którego dorobek twórczy obejmuje takie tytuły jak Wings of Prey, Birds of Steel oraz Apache: Air Assault. Gracze mają okazję wcielić się w role pilotów myśliwców i zasiąść w kokpitach kilkuset starannie odwzorowanych maszyn z okresu II wojny światowej. Deweloperzy postarali się o wierne odtworzenie realiów pola walki nie tylko w powietrzu, ale również na lądzie i morzu (piechota, artyleria, marynarka). Postępy w rozgrywce pozwalają na modyfikowanie posiadanych samolotów, a także zakup nowych rodzajów uzbrojenia oraz nabywanie nowych umiejętności pilotażu. Na tle konkurencyjnych produkcji War Thunder wyróżnia się wysokiej jakości oprawą wizualną i realistyczną fizyką lotu.

Dual Universe
Dual Universe

Symulacje 2021 (wczesny dostęp od 29 listopada 2018)

Sandboksowa gra MMO utrzymana w klimatach science fiction. W zaprezentowanej przez autorów Dual Universe wizji przyszłości Ziemia staje w obliczu odległej, acz nieuchronnej zagłady. W związku z tym ludzkość zmuszona jest znaleźć dla siebie nowy dom w innej części galaktyki. Gracze wcielają się w członków jednej z ekspedycji kolonizacyjnej. Po stworzeniu swojej postaci zostajemy wysłani na nadającą się do zamieszkania planetę. Od tej pory mamy pełną swobodę działania – sami decydujemy, jak pokierować karierą postaci i jakich zadań się podjąć, a oparty na vokselach system konstrukcyjny pozwala zbudować niemal wszystko: budynki, pojazdy naziemne, statki kosmiczne itd. Zasiedlane w ten sposób planety są częścią jednego wielkiego uniwersum, gdzie wszyscy użytkownicy bawią się we wspólnym wirtualnym świecie. Zakładane przez graczy frakcje z czasem zdobywają nowe terytoria, konstruują floty statków kosmicznych oraz ulepszają technologie. Zarówno wirtualna ekonomia, jak i polityka są w całości napędzane przez decyzje oraz działania samych użytkowników.

Second Life
Second Life

Symulacje 20 czerwca 2003

Second Life to gra z gatunku MMORPG, stanowiąca symulację społeczeństwa. Za jej powstanie odpowiada Linden Research. Gracz kreuje od podstaw własnego awatara i porusza się w rozległym, wzorowanym na realny, wirtualnym świecie. Istotą zabawy jest wchodzenie w interakcje z tysiącami innych uczestników gry.

Naval Action
Naval Action

Symulacje 13 czerwca 2019

Sieciowy symulator okrętów żaglowych przygotowany przez ukraińskie studio Game-Labs. Gra Naval Action skupia się na tzw. złotej erze dominacji żaglowców (pomiędzy XVI a początkiem XVIII wieku). Zabawa koncentruje się na eksploracji ogromnego, otwartego świata z możliwością handlu i wykonywania rozmaitych zleceń, a także realistycznie odtworzonych bitwach morskich między graczami. W grze pojawiły się wiernie odwzorowane, historyczne typy broni, takie jak działa, moździerze czy karonady. Mocną stroną tytułu jest także realistyczny model sterowania statkiem, dzięki któremu możemy kontrolować każdy żagiel z osobna i na wiele sposobów zarządzać posiadaną załogą. Stworzona na popularnym silniku Unity oprawa graficzna gry prezentuje się wyjątkowo dobrze, podobnie jak skrupulatne odwzorowane, autentyczne modele okrętów.

Fishing Planet
Fishing Planet

Symulacje 28 sierpnia 2017

Przygotowany przez zapalonych wędkarzy ze studia Fishing Planet LLC realistyczny sieciowy symulator wędkarstwa, rozpowszechniany w modelu darmowym z opcjonalnymi dodatkami DLC. Gra oferuje nam możliwość zabawy na jednym z siedmiu wiernie odwzorowanych łowisk o różnych warunkach klimatycznych, ukształtowaniu terenu oraz roślinności, a do naszej dyspozycji oddana została cała masa profesjonalnego sprzętu wędkarskiego, a także łodzie i kajaki. Nasze umiejętności doskonalić możemy zaś zarówno w pojedynkę, jak i w trybie wieloosobowym – uczestnicząc w sieciowych turniejach wędkarskich, wzorowanych na ich najsłynniejszych rzeczywistych odpowiednikach. Jednym z głównych wyróżników Fishing Planet jest zaawansowana sztuczna inteligencja każdego z ok. 40 gatunków ryb, ściśle skorelowana z panującymi w danym momencie warunkami. Atutem produkcji jest także wysokiej jakości oprawa graficzna z realistycznie odwzorowaną taflą wody, cyklem rocznym i dobowym oraz dynamicznie zmieniającą się pogodą.

World of Warplanes
World of Warplanes

Symulacje 12 listopada 2013

Udostępniana w formule free-to-play (z opcją mikropłatności) lotnicza gra akcji w konwencji MMO, stworzona przez rosyjskie studio Wargaming.net, znane m.in. z World of Tanks. World of Warplanes pozwala graczom wcielić się w role pilotów myśliwców i wziąć udział w widowiskowych, podniebnych bitwach z udziałem dziesiątek maszyn latających. W grze znalazło się wiele modeli samolotów wojskowych, reprezentujących tzw. złoty wiek awiacji – od płatowców sprzed II wojny światowej aż po odrzutowce z okresu wojny koreańskiej. Każdy z myśliwców posiada odrębną charakterystykę, a dodatkowo może być modyfikowany według indywidualnych preferencji. Rozgrywka niewiele ma wspólnego z realistyczną symulacją lotniczą, a główny nacisk położony został na dynamiczną akcję.

Armored Warfare
Armored Warfare

Symulacje 8 października 2015

Zręcznościowa produkcja MMO koncentrująca się na rozgrywanych w czasach współczesnych, dynamicznych bitwach pancernych. Autorem gry jest doświadczone studio Obsidian Entertainment, znane m.in. z takich gier jak Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas czy Dungeon Siege III. W grze odwzorowano szeroką gamę współczesnych czołgów i pojazdów opancerzonych, wykorzystywanych przez siły zbrojne z całego świata. Mimo iż gra przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek sieciowych, autorzy postawili na różnorodność trybów zabawy, dzięki czemu każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Armored Warfare pozwala nie tylko rywalizować z innymi graczami w trybie PvP, ale również połączyć z nimi siły w kooperacyjnych kampaniach. Wśród gamy dostępnych misji znajdą się więc zarówno te dedykowane indywidualistom, jak i takie, w których do zwycięstwa wymagana jest ścisła współpraca drużynowa. Wysoki poziom oprawy wizualnej zapewnia najnowsza generacja silnika CryEngine.

Star Stable
Star Stable

Symulacje 18 października 2011

Adresowana do nastolatek w wieku 9-16 lat familijna gra MMO, w której zajmujemy się wychowaniem i tresurą własnego konia. Przemierzając tereny urokliwej wyspy Jorvik wykonujemy zadania fabularne, odkrywające przed nami kolejne pasjonujące tajemnice. Musimy też dbać o własną stadninę oraz podstawowe potrzeby naszych zwierząt, takie jak jedzenie, picie czy odpoczynek.

Microsoft Flight
Microsoft Flight

Symulacje 29 lutego 2012

Restart najstarszej serii symulacji lotniczych. Gra koncentruje się na lotach cywilnych, więc zajmujemy się głównie przewozem pasażerów i towarów, jak również wykonywaniem różnorodnych misji, w tym ratunkowych. Autorzy postawili na realizm, zarówno pod względem sterowania, jak i fizyki lotu. Dla początkujących pilotów przygotowano jednak szereg opcjonalnych ułatwień.

EA-Land
EA-Land

Symulacje 17 grudnia 2002

Kolejna produkcja spod szyldu The Sims – bestsellerowego cyklu symulacji życia, nad którym pieczę sprawuje studio EA Maxis, wcześniej znane pod nazwą Maxis Software. W przeciwieństwie do poprzedniczek nastawionych na samotną rozgrywkę The Sims Online jest grą typu MMO. Zabawę rozpoczynamy więc z niewielkim skrawkiem ziemi, który musimy właściwie zagospodarować – możemy zbudować na nim swój dom lub otworzyć interes pokroju muzeum, siłowni lub kawiarni. Dalej nic nie stoi na przeszkodzie, by poznawać swoich sąsiadów i nawiązywać mniej lub bardziej przyjazne relacje z innymi graczami, a nawet połączyć z nimi siły, wznosząc dom wielorodzinny, prowadząc wspólne interesy czy wprowadzając nowy kult religijny. Zmagania koncentrują się na podnoszeniu standardu życia tytułowych Simów i gromadzeniu jak największego majątku. W dniu 1 sierpnia 2008 r. serwery gry zostały oficjalnie zamknięte.

Star Conflict
Star Conflict

Symulacje 4 września 2014

Zrealizowany w konwencji MMO kosmiczny symulator, przywodzący na myśl kultową serię Wing Commander. Za powstanie gry odpowiada debiutująca ekipa Star Gem, będąca wewnętrznym studiem rosyjskiego koncernu Gaijin Entertainment. Akcja przenosi nas w odległą przyszłość, w której władzę w galaktyce sprawują potężne imperia oraz grupy najemników. Gdy w przestrzeni odkryte zostają szczątki prastarej cywilizacji Prekursorów, tysiące śmiałków i awanturników wyruszają na poszukiwanie starożytnych skarbów i artefaktów, a gracze wcielają się w jednego z nich. Mechanika rozgrywki przypomina klasyczne space-simy z tą różnicą, iż prócz nas w kosmosie dryfują statki innych graczy, z którymi możemy walczyć lub łączyć się, wykonując wspólne misje. Podczas zabawy zasiadamy za sterami zarówno zwrotnych myśliwców, jak i potężnych gwiezdnych krążowników, zaś model lotu umiejętnie łączy elementy symulacji i strzelanki. W grze nie zabrakło też systemu rozwoju postaci i możliwości ulepszania posiadanej floty

Steel Ocean
Steel Ocean

Symulacje 12 listopada 2015

Strzelanina typu MMO stworzona przez studio ICE Entertainment. Trzon rozgrywki stanowią starcia morskie z udziałem maksymalnie 32 okrętów. Poszczególne bitwy rozgrywają się w czasie rzeczywistym na ponad trzydziestu zróżnicowanych mapach, nawiązujących do starć, jakie miały miejsce w trakcie II wojny światowej. W zamian za odnoszone sukcesy gracze otrzymują pieniądze, które następnie mogą spożytkować nie tylko na rozwój posiadanych przez siebie statków, lecz również na zakup nowych. Łącznie do naszej dyspozycji oddano ponad 150 wiernie odwzorowanych okrętów, podzielonych na sześć podstawowych klas. W potyczkach biorą więc udział zarówno niszczyciele oraz lekkie i ciężkie krążowniki, jak i pancerniki, lotniskowce czy wreszcie łodzie podwodne. Na Steel Ocean składają się zróżnicowane warianty rozgrywki, począwszy od trybów zręcznościowych, nawiązujących do gatunku MOBA, po nastawione na symulację. Kluczem do sukcesu jest obranie odpowiedniej taktyki, uzależnionej od lokalizacji starcia, środowiska, a także warunków pogodowych. Całości dopełnia wysokiej jakości oprawa graficzna, na czele z dopracowanymi modelami statków, zmiennymi warunkami pogodowymi oraz cyklem dnia i nocy.

Black Prophecy
Black Prophecy

Symulacje 21 marca 2011

Kosmiczny symulator bojowy zrealizowany w konwencji MMO. Wcielamy się w przedstawiciela jednej z dwóch różnych ras, wykonując misje, przystępując do klanów i budując własne statki kosmiczne. Mechanika lotu polega na naszym własnym refleksie i celnym oku, a statystyki postaci odgrywają rolę drugorzędną. Całość korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Landmark
Landmark

Symulacje 10 czerwca 2016

Sieciowy sandboks osadzony w uniwersum popularnej gry MMO EverQuest i stanowiący niejako poboczną produkcję, powstałą przy okazji prac nad oficjalną kontynuacją serii. Twórcy z Daybreak Game Company oddają do dyspozycji graczy ogromny, otwarty świat, który może być dowolnie kreowany i rozwijany wedle uznania graczy. Ogólne założenia zabawy bazują na mechanice popularnego Minecrafta, a najważniejszym elementem gry jest zaawansowany system craftingu, dający wraz z postępami rozgrywki dostęp do rozmaitych narzędzi. Za ich pomocą możemy tworzyć zróżnicowane konstrukcje, od prostych ścian do wymyślnych i skomplikowanych budowli. Kreatywność graczy nagradzana jest przez autorów, poprzez przeniesienie najbardziej twórczych pomysłów do świata gry EverQuest Next. Co najważniejsze, w obu produkcjach wyglądać one będą dokładnie tak samo, dzięki zastosowaniu tego samego silnika graficznego, ForgeLight.

DarkSpace
DarkSpace

Symulacje 7 grudnia 2001

DarkSpace przenosi nas w bezmiar kosmosu, w którym żyjące cywilizacje zaplątane są w mnóstwo politycznych intryg, sankcji ekonomicznych i dyplomatycznych sporów. Ta gra jest symulatorem kosmicznych stworzonym do gry online.

Ace Online
Ace Online

Symulacje 26 maja 2006

AirRivals to przeglądarkowa produkcja z gatunku MMOG, łącząca elementy gry akcji i RPG. Gracze wcielają się w role pilotów futurystycznych samolotów i uczestniczą w widowiskowych zmaganiach o prymat nad planetą Philion. Startując od najniższych rang stopniowo zdobywają doświadczenie bojowe.

GunFleet
GunFleet

Symulacje prace wstrzymane

Darmowa gra MMO, wpasowująca się w konwencję ustaloną przez takie tytuły jak World of Tanks czy World of Warships. Rosyjskie studio Areo Gaming postanowiło przenieść ten zręcznościowo-symulacyjny model rozgrywki do świata bitew toczonych przez małe jednostki morskie: szybkie łodzie patrolowe, kutry torpedowe i niewielkie okręty podwodne. Na odblokowanie czeka ponad 40 modeli okrętów, uzbrojonych w zróżnicowany arsenał: od karabinów maszynowych i dział, poprzez torpedy, aż po wyrzutnie rakiet oraz bomby głębinowe. Gracze ścierają się w dynamicznych bitwach drużynowych, po kilka okrętów na zespół. Nagrodą za sukcesy na polu bitwy są punkty doświadczenia, które możemy przeznaczyć na rozwój wyposażenia naszej floty oraz na odblokowanie potężniejszych statków. Zdobywamy też walutę, którą płacimy za nowy sprzęt. Gra wykorzystuje model free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami: wśród zawartości Premium znalazły się unikalne modele statków, ozdoby oraz flagi, a także moduły zwiększające statystyki naszego okrętu.

Dawn of Aces
Dawn of Aces

Symulacje 15 sierpnia 1998

Stworzony na silniku WarBirds kolejny zaawansowany symulator lotu od Interactive Magic, dedykowany do rozgrywek w trybie multiplayer. Tym razem zasiadamy za sterami wiernie odwzorowanych maszyn z okresu I wojny światowej.

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean
Navy Field 2: Conqueror of the Ocean

Symulacje 8 sierpnia 2012

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to utrzymana w konwencji MMO strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami gry akcji, stanowiąca kontynuację popularnej produkcji Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet. Deweloperzy z koreańskiego studia SD EnterNet zadbali m.in. o ładniejszą oprawę wizualną oraz większą różnorodność okrętów z okresu I i II wojny światowej, którymi dowodzić mogą gracze.

Ascent: The Space Game
Ascent: The Space Game

Symulacje 12 kwietnia 2016

Osadzona w realiach science fiction gra MMO australijskiego studia Fluffy Kitten, łącząca cechy strategii ekonomicznej oraz kosmicznego symulatora. Akcja Ascent: The Space Game toczy się w odległej przyszłości, w której na skutek wielkiego kryzysu finansowego cywilizacja chyli się ku upadkowi, zaś gracze wcielają się w ostatnich ocalałych, których zadaniem jest odbudowa zrujnowanej planety. W zależności od preferencji, rozgrywka może toczyć się w dwóch różnych wariantach, choć kluczem do sukcesu zawsze jest ścisła współpraca pomiędzy graczami. Pierwszy z nich koncentruje się na walce z kierowanymi przez komputerową AI gwiezdnymi piratami, drugi zorientowany jest na strategię i handel, a jego celem jest odbudowa systemu ekonomicznego i przywrócenie na Ziemi dawnego porządku. Całość czerpie inspiracje z klasycznych space-simów oraz współczesnych gier MMO, oferując dynamiczną walkę w przestrzeni oraz ogrom możliwości, właściwych typowym strategiom ekonomicznym.

Navy Field
Navy Field

Symulacje 20 października 2005

Navy Field to nietypowy produkt przeznaczony do rozgrywki w Internecie (Massively Multiplayer Online) łączący w sobie cechy gry strategicznej oraz (w niewielkim stopniu) symulatora. Akcja programu rzuca nas w realia największego konfliktu w dziejach: II wojny światowej.

Ace of Angels
Ace of Angels

Symulacje 10 grudnia 2002

Ace of Angels to mieszanka symulacji kosmicznego myśliwca oraz zaawansowanej gwiezdnej strategii przeznaczona do rozgrywki w trybie massive multiplayer online. Jej akcja przenosi nas w XXVII wiek, gdzie cały znany obszar przestrzeni kosmicznej zamienia się w wielki teatr działań zbrojnych, a my jesteśmy jednym małym trybkiem w tej wielkiej machinie wojennej.