Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

18. Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę PC.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
Riddlord: The Consequence
Riddlord: The Consequence

Logiczne 1 lutego 2019

Inspirowana serią The Room gra logiczna autorstwa rosyjskiego studia Amrita. Gracz wciela się w Jacka Reeda - byłego detektywa, który musi zmierzyć się z tajemniczym Mistrzem Zagadek. Tytuł łączy w sobie elementy nadprzyrodzone i prawdziwe nierozwiązane zbrodnie z przeszłości.

Tricky Towers
Tricky Towers

Logiczne 2 sierpnia 2016

Przygotowana przez holenderskie studio WeirdBeard gra logiczno-zręcznościowa, będąca rozwinięciem jego poprzedniej produkcji o nazwie 99 Bricks Wizard Academy. Gra Tricky Towers to kolejna wariacja na temat klasycznego Tetrisa, a zadaniem graczy jest tu układanie spadających z góry kolorowych klocków. Te jednak po dopasowaniu nie znikają, ale tworzą wieżę, a naszym celem jest zbudowanie możliwie jak najwyższej konstrukcji.

Floor Plan
Floor Plan

Logiczne 26 czerwca 2016

Oryginalna gra logiczna studia Turbo Button, zaprojektowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. W grze Floor Plan wcielamy się w rolę nieszczęśnika, który utknął w zepsutej windzie, a na jego barkach spoczywa zadanie naprawy urządzenia i ucieczki z tego klaustrofobicznego pomieszczenia. Cała akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, zaś gracz nie ma możliwości poruszania się i może jedynie rozglądać się przy pomocy ruchów głowy.

Wilmot's Warehouse
Wilmot's Warehouse

Logiczne 29 sierpnia 2019

Wilmot's Warehouse jest dwuwymiarową grą logiczną, stawiającą gracza w roli pracownika porządkującego magazyn. Produkcja została opracowana przez niezależnego dewelopera Hollow Ponds (ze wsparciem Richarda Hogga).

Tin Hearts
Tin Hearts

Logiczne 2021 (wczesny dostęp od 8 listopada 2018)

Zabawna gra logiczna, w której naszym zadaniem jest doprowadzenie zabawkowych żołnierzyków do bezpiecznego miejsca. Tin Hearts zostało opracowane z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej. Za stworzenie gry odpowiada studio Rogue Sun.

Dude, Stop
Dude, Stop

Logiczne 1 czerwca 2018

Oryginalna i zabawna gra logiczna, w której zadaniem gracza jest rozwiązywanie nieskomplikowanych zagadek. Można również ignorować polecenia - co nie umyka uwadze narratora, który komentuje rozgrywkę. Dude, Stop jest dziełem studia Team HalfBeard.

Glass Masquerade 2: Illusions
Glass Masquerade 2: Illusions

Logiczne 28 lutego 2019

Kontynuacja gry logicznej typu puzzle stworzonej i wydanej przez Onyx Lute. Ponownie z rozsypanych elementów układamy okrągłe plansze przypominające witraże. Glass Masquerade 2: Illusions cechuje się mroczniejszą stylistyką niż pierwsza część.

GNOG
GNOG

Logiczne 17 lipca 2018

Zabawna gra logiczna, w której rozwiązujemy trójwymiarowe puzzle stylizowane na kolorowe głowy potworów. GNOG wykorzystuje technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio KO_OP, zaś wydaniem zajęła się firma Double Fine Presents.

Neverout
Neverout

Logiczne 18 maja 2017

Gra logiczna, w której staramy się znaleźć wyjście z ponad 60 pomieszczeń w kształcie sześcianu. Choć początkowo wymaga to jedynie obracania całych poziomów (dzięki czemu możemy wchodzić na sufity lub ściany), z czasem stajemy przed coraz trudniejszymi wyzwaniami.

Star Trek Adversaries
Star Trek Adversaries

Logiczne 26 lipca 2018

Cyfrowa gra karciana w modelu free-to-play, która bazuje na słynnym, znanym z seriali telewizyjnych, filmów i gier uniwersum Star Trek. Za stworzenie Star Trek Adversaries odpowiada studio Puppet Master Games.

Lumines Remastered
Lumines Remastered

Logiczne 26 czerwca 2018

Dwuwymiarowa gra logiczna, która rozgrywką nawiązuje do klasyka gatunku i jednej z pierwszych gier tego typu na świecie, czyli znanego wszystkim dobrze Tetrisa. Tytuł ten inteligentnie rozwija stare pomysły, dodając od siebie nowe elementy. Produkcja jest remasterem Lumines, wydanego w 2005 roku na konsolę PlayStation Portable.

The Academy: The First Riddle
The Academy: The First Riddle

Logiczne 19 czerwca 2020

Gra przygodowa z rozgrywką nastawioną na eksplorację i rozwiązywanie zagadek. Akcja The Academy: The First Riddle rozgrywa się na terenie elitarnej uczelni dla najlepszych studentów, którzy oprócz nauki są zachęcani do poznawania licznych sekretów ośrodka.

Potion Explosion
Potion Explosion

Logiczne 16 maja 2018

Gra logiczna typu "połącz 3 elementy", stanowiąca adaptację popularnej planszówki o tym samym tytule. Za jej opracowanie odpowiada studio Clangore. Gracze trafiają do Magicznej Akademii Horribilorum, a ich zadaniem jest warzenie coraz bardziej skomplikowanych eliksirów. Kluczem do sukcesu jest postępowanie zgodnie z przepisami i właściwy dobór wrzucanych na planszę składników.

Manifold Garden
Manifold Garden

Logiczne 18 października 2019

Oryginalna eksploracyjna gra logiczna będąca debiutanckim dziełem niewielkiego zespołu William Chyr Studio. Akcja Manifold Garden przenosi gracza do abstrakcyjnego świata, gdzie prawa fizyki łamane są niemal na każdym kroku. Trzon rozgrywki stanowi eksploracja dziwnego otoczenia, odkrywanie jego tajemnic i rządzących nim reguł, a także rozwiązywanie licznych zagadek zmuszających do niekonwencjonalnego myślenia.

Prune
Prune

Logiczne 20 października 2015

Gra logiczna o minimalistycznym charakterze, stworzona przez niezależne studio Polyculture, na którego czele stoi Joel McDonald. Rozgrywka opiera się na przycinaniu gałęzi drzewa i kształtowaniu go w taki sposób, by jego korona sięgnęła w miejsce o jak największym nasłonecznieniu. Zadanie utrudnia obecność przeszkód i zagrożeń, zatem priorytetem nie jest tempo wzrostu, a bezpieczeństwo rośliny.

Puzzle Craft
Puzzle Craft

Logiczne 20 lutego 2013

Puzzle Craft to dostępna na pecety mieszanka mechanizmów match-3 ze strategią ekonomiczną. Gracz obsadzony zostaje w roli burmistrza skromnej wioski, zaś zadaniem jest gromadzenie żywności i surowców oraz rozbudowa infrastruktury, czego dokonuje w ramach mini gierki logicznej, gdzie manipuluje obiektami na mapie w sposób, który pozwala uzyskać ciągi minimum trzech tego samego typu.

Dragon Front
Dragon Front

Logiczne 20 listopada 2016

Opracowana przez studio High Voltage Software kolekcjonerska gra karciana, łącząca tradycyjne klimaty fantasy z estetyką dieselpunka. Gra Dragon Front pozbawiona jest warstwy fabularnej, a rozgrywka koncentruje się tu przede wszystkim na toczeniu kolejnych pojedynków. Zmagania odbywają się na planszach o wymiarach 4x4 pola, a ich zasady zainspirowane zostały znaną z czwartego epizodu Gwiezdnych Wojen grą Dejarik.

Crazy Machines 1.5
Crazy Machines 1.5

Logiczne 1 marca 2007

Druga odsłona bestsellerowej niemieckiej serii logicznej Crazy Machines, przygotowana z myślą o szerokim rynku oraz dystrybucji cyfrowej. Tytuł stanowi kompilację zagadek, pochodzących z gier wydanych w Niemczech w latach 2005-2006 i znanych w naszym kraju jako Nowości w Laboratorium oraz 101 Nowych Zagadek.

Spider: Rite of the Shrouded Moon
Spider: Rite of the Shrouded Moon

Logiczne 6 sierpnia 2015

Kontynuacja gry logicznej studia Tiger Style, która miała swą premierę na urządzeniach mobilnych w 2009 roku. Gra Spider: Rite of the Shrouded Moon opowiada zupełnie nową historię, a jej akcja osadzona została w imponującej swymi rozmiarami rezydencji Blackbird, zbudowanej przed laty przez sekretne stowarzyszenie celem zrealizowania tajnego planu.

Dogz 4
Dogz 4

Logiczne 5 listopada 1999

Czwarta wersja popularnej symulacji życia z serii Petz, w której wychowujemy i tresujemy pieski, najlepszych przyjaciół człowieka, przemierzając z nimi różnorodne krainy na terenie całego świata.

Matematyczne przygody myszki Mia
Matematyczne przygody myszki Mia

Logiczne 17 grudnia 2002

Gra edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych graczy. Dziecko podążając interesującą fabułą rozwiązuje zadania matematyczne i rozmaite zagadki logiczne oraz ćwiczy spostrzegawczość.

Świat papierowych mebelków
Świat papierowych mebelków

Logiczne 19 grudnia 2002

Świat papierowych mebelków to gra edukacyjna przygotowana przez firmę EK Soft z myślą o młodszych odbiorcach. Gracze mogą zbudować wirtualny domek dla lalek i wcielić się w projektantów wnętrz, ozdabiając pomieszczenia różnymi meblami oraz akcesoriami. Gra umożliwia także przespacerowanie się we wnętrzach i podziwianie efektów swojej pracy.

Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską
Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską

Logiczne 10 listopada 2004

Druga gra edukacyjna, którą stworzono z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (dzieci w wieku od 6 do 10 lat). Głównymi bohaterami opisywanego programu są oczywiście trzy Atomówki: Bójka, Bajka i Brawurka - małe dziewczynki, posiadające niewyobrażalne moce i walczą z niebezpieczeństwami zagrażającymi miastu Townsvill.

Tęcza: Księżniczka Podwodnych Głębin
Tęcza: Księżniczka Podwodnych Głębin

Logiczne 20 stycznia 2002

Zręcznościowo logiczna gra dla najmłodszych, której bohaterką jest ciekawska Tęczowa Rybka żyjąca na dnie oceanu, której łuski mieniły się we wszystkich kolorach tęczy.