Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Paradise Cracked (PC)

Paradise Cracked PC

Mieszanka gatunków wzorowana na najlepszych grach strategicznych z elementami cRPG, osadzona w cyberpunkowej przyszłości. Gracz wciela się w postać młodego hackera, który wchodzi przypadkiem w posiadanie tajemniczych danych komputerowych.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Paradise Cracked (PC)

producent: GFI Russia

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11stycznia2003

21października2003

pudełko PL

Gra jest mieszanką gatunków, przypominającą nieco Fallout skrzyżowany z X-Com . Gracz wciela się w postać młodego hackera, który w futurystycznej cyberpunkowej rzeczywistości wchodzi przypadkiem w posiadanie tajemniczych danych komputerowych. Od tego momentu wszyscy, począwszy od armii i policji na ulicznych gangach kończąc zaczynają dybać na jego życie. Celem gry jest odkrycie przez gracza powodów tej obławy. Poza głównym wątkiem dostępnych jest też dużo questów pobocznych, co czyni fabułę mniej liniową. W trakcie gry możemy skompletować drużynę składającą się z sześciu osób, z których każda ma własne umiejętności, zdolności i współczynniki rozwijane wraz ze zdobytym doświadczeniem. Walka toczy się w trybie turowym, podobnie jak w Fallout.

  • W pełni 3D grafika, zarówno postaci jak i obiektów. Akcję można obserwować z dowolnego położenia kamery.
  • Duży wybór broni i amunicji, od pistoletów przez broń maszynową aż do broni energetycznych i wyrzutni rakiet.
  • Różnego typu pancerze i specjalne implanty cybernetyczne, podnoszące możliwości postaci.
  • Realistyczna fizyka – wszystkie obiekty mogą być niszczone, podmuch wybuchu może rozbić szyby, prawdziwa balistyka pocisków, itp.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Paradise Cracked

Klasyfikacja PEGI Paradise Cracked

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Paradise Cracked

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800MHz, 128MB RAM, 32 MB akcelerator 3D, 300 MB HDD

Game Factory Interactive wchłonęło MiST land South

wiadomość11 sierpnia 2005

Przedstawiciele firmy Game Factory Interactive poinformowali o fakcie przejęcia studia MiST land South oraz wszelkich jego aktywów. Jednocześnie dotychczasowy prezes MiST, Witalij Szutow, objął w GFi stanowisko PC Development Director. Gracze mogą kojarzyć MiST z takimi tytułami jak Paradise Cracked czy COPS2170: The Power Of Law a obecnie studio pracuje nad WarFare i Jagged Alliance 3D.

Potęga Prawa - nowy tytuł od twórców Paradise Cracked

wiadomość14 lutego 2004

Fanów około cyberpunkowego świata, z którym mieliśmy możliwość zetknąć się chociażby w grze Paradise Cracked, z pewnością zainteresuje fakt, iż twórcy wspomnianego tytułu, firma MiSTland, przymierzają się do umieszczenia swojego kolejnego produktu również w podobnym uniwersum. Najnowszy projekt MiSTland nosi nazwę Power of Law i reprezentuje połączenie gier taktycznych i strategicznych z elementami RPG i akcją osadzoną oczywiście w klimatach cyberpunk. Wraz z pierwszymi informacjami na temat gry, firma MiSTland poinformowała o otwarciu oficjalnej strony internetowej, na której znajdziecie pełen opis Power of Law, screeny, trailer oraz galerię artów.

Oxygen Interactive na targach ECTS

wiadomość18 sierpnia 2003

Brytyjska korporacja wydawnicza Oxygen Interactive przygotowała listę tytułów, które zamierza pokazać graczom na, zbliżających się wielkimi krokami targach ECTS (27-29 sierpnia; Londyn). Oprócz produkcji wymienionych poniżej, owa firma planuje także ujawnić kilka nowych projektów, dedykowanym konsolom PlayStation 2 oraz Xbox (szczegóły poznamy dopiero podczas trwania rzeczonej ekspozycji).

Paradise Cracked w złotym statusie

wiadomość26 czerwca 2003

Pierwsze informacje dotyczące Paradise Cracked pojawiły się jeszcze w 2001 roku, zaś od tamtego czasu zespół Mist Land ciężko pracował nad ukończeniem swojego dzieła. Wreszcie, po m.in. paru przesunięciach daty ostatecznej premiery, proces developingu pełnej wersji rzeczonego tytułu został zakończony (status "gold") i całość trafiła do tłoczni.

Gry z Buka Entertainment w ofercie IM Group

wiadomość22 marca 2002

IM Group podpisał kontrakt z rosyjskim deweloperem Buka Entertainment, na mocy którego do końca tego roku na półki sklepowe w naszym kraju trafi kilka nowych tytułów tego drugiego.