Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Odallus: The Dark Call (PS4)
OkładkaOdallus: The Dark Call (PS4)

Odallus: The Dark Call

Oldskulowa platformówka typu metroidvania, w której wcielamy się w Haggisa – wojownika próbującego wyrwać syna ze szponów mrocznych sił.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | metroidvania | elementy przygodowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Odallus: The Dark Call Premiera

15lip2015

PC

8lut2019

Switch

24gru2019

XONE

24mar2020

PS4

producent: JoyMasher wydawca: JoyMasher Strona oficjalna

Gry podobne do Odallus: The Dark Call

Death's Gambit

Axiom Verge

Bloodstained: Curse of the Moon

Odallus: The Dark Call jest oldskulową produkcją typu metroidvania, opracowaną przez niezależne studio JoyMasher. Brazylijski zespół odpowiedzialny za ten tytuł specjalizuje się w tworzeniu gier utrzymanych w stylistyce retro, a ma w swoim portfolio również takie pozycje, jak Oniken czy Blazing Chrome.

Fabuła

Odallus: The Dark Call zabiera nas w podróż do fantastycznego świata opanowanego przez siły zła. Głównym bohaterem gry jest Haggis – były żołnierz, który porzucił wojaczkę na rzecz spokojnego życia. Kiedy jego syn pada ofiarą Ciemności, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak ponownie chwycić za miecz i stawić czoła niebezpieczeństwu, próbując za wszelką cenę uratować swojego potomka.

Mechanika

W grze Odallus: The Dark Call akcję ukazano z boku. Na odwiedzenie czeka tu osiem poziomów, których struktura przywodzi na myśl labirynty; dostęp do wielu miejsc wymaga uprzedniego zdobycia klucza lub określonego przedmiotu zapewniającego Haggisowi konkretną umiejętność (jak na przykład Opaska Golema pozwalająca na przesuwanie ciężkich obiektów).

Oprócz eksploracji w trakcie rozgrywki (wzorowanej na schemacie wypracowanym przez produkcje pokroju starszych części serii Castlevania czy cyklu Ghosts'n Goblins) stawiamy czoła zastępom przeciwników, robiąc użytek z broni białej i dystansowej oraz zaklęć; poza tym w toku przygody heros zdobywa nowe pancerze zwiększające jego defensywę. Wśród ponad pięćdziesięciu rodzajów adwersarzy prym wiodą potężni bossowie dysponujący większą siłą ataku i odpornością.

Tryby gry

Oprócz standardowego wariantu zabawy w grze Odallus: The Dark Call znalazł się moduł przeznaczony dla weteranów (Veteran Mode), cechujący się znacznie wyższym poziomem trudności. Jego odblokowanie wymaga ukończenia gry.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę gry Odallus: The Dark Call wykonano w technice pixel art, budzącej skojarzenia z produkcjami z epoki ośmiu i szesnastu bitów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Odallus: The Dark Call

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Odallus: The Dark Call Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows Vista
PC
Switch
PS4
XONE