Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka NCAA Football 13 (PS3)
OkładkaNCAA Football 13 (PS3)

NCAA Football 13

NCAA Football 13 to kolejna odsłona serii gier umożliwiającej wzięcie udziału w rozgrywkach amerykańskiej ligi uniwersyteckiej. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzedników jest wprowadzenie nowego systemu zderzeń.

Sportowe | futbol amerykański

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NCAA Football 13 Premiera

10lip2012

X360 PS3

Gry podobne do NCAA Football 13

Blitz: The League II

NFL Blitz

Madden NFL 13

NCAA Football 13 to kolejna część cyklu NCAA Football, którego główną tematyką są mecze futbolu amerykańskiego rozgrywane pomiędzy drużynami szkół wyższych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Podobnie jak w częściach poprzednich, gracz może wziąć udział w meczach organizowanych przez NCAA (National Collegiate Athletic Association – instytucja zajmująca się organizowaniem wspomnianych rozgrywek) i przejąć kontrolę nad jednym z uniwersyteckich zespołów.

Twórcy zadbali o wysoki poziom realizmu: każda drużyna, zawodnik, strój czy boisko mają swój rzeczywisty odpowiednik, jako że gra korzysta z licencji NCAA. Ubrania, stadiony i wygląd zawodników zostały w grze dokładnie odwzorowane. Ponadto producenci podjęli wysiłki w celu skonstruowania jak najbliższego rzeczywistości systemu fizyki gry. Dzięki tym zabiegom wirtualne mecze niewiele odbiegają od prawdziwych spotkań oglądanych w telewizji czy na trybunach boiska.

Głównym aspektem gry, który został wprowadzony do edycji z numerem 13, jest stworzony całkowicie od nowa system zderzeń. Ponadto, dzięki ulepszeniu sposobu prezentacji drużyn i rozgrywek, mecze wyglądają tak, jakby były przeniesione prosto z telewizyjnego ekranu (w poprzednich częściach prezentacje bazowały na stylu przedstawiania zawodów charakterystycznym dla sportowej stacji telewizyjnej ESPN).

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe NCAA Football 13: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3