Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4SwitchXONE
Okładka MotoGP 18 (PC)

MotoGP 18

MotoGP 18 to wyścigi motocyklowe. Produkcja jest symulacją i stawia na realizm, oferując wysoki poziom trudności, wiernie oddane zachowanie maszyn oraz zaawansowany silnik fizyczny.

Wyścigi | motocyklowe | elementy symulacyjne

Okładka MotoGP 18 (PC)

producent: Milestone

wydawca: Milestone

Strona oficjalna

data premiery gry:

7cze2018

PC PS4 XONE

28cze2018

Switch

MotoGP 18 to wydana na platformę PC, PS4 itd. kolejna odsłona popularnego cyklu symulacji wyścigów jednośladów, opartego na licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Produkcję opracowało włoskie studio Milestone, odpowiedzialne za wiele wcześniejszych części tej serii, jak również za takie tytuły jak Gravel czy marka RIDE.

Mechanika

Gra prezentuje podejście symulacyjne do tematyki wyścigów. Autorzy włożyli dużo wysiłku w zapewnienie wysokiego poziomu realizmu, przez co opanowanie maszyn stanowi prawdziwe wyzwanie. W porównaniu z poprzednimi odsłonami gruntownemu remontowi poddano fizykę, tak aby jazda była jeszcze bliższa rzeczywistości.

Zgodnie z tytułem, produkcja bazuje na licencji sezonu 2018 zawodów MotoGP, Moto2, Moto3 i Red Bull MotoGP Rookies Cup, oferując znane fanom twarze, motocykle i zespoły. Szaleć na jednośladach możemy na dziewiętnastu oficjalnych trasach, wśród których po raz pierwszy pojawiło się Chang International Circuit, czyli tor wyścigowy znajdujący się w mieście Buri Ram w Tajlandii.

Zabawę uatrakcyjnia tryb widza oraz rozbudowane samouczki, które zaznajomią nas z technikami jazdy. W porównaniu z poprzednimi odsłonami otrzymaliśmy także ulepszoną sztuczną inteligencję oraz poprawione systemy kolizji i zarządzania oponami, a mniej doświadczonym graczom pomagają teraz opcjonalne podpowiedzi podczas wyścigów.

Tryby gry

Wydane na platformę PC, PS4 itd. MotoGP 18 pozwala na samotną zabawę w trybie kariery, która umożliwia nam przeprowadzenie zawodnika od poziomu żółtodzioba biorącego udział w wyścigach Red Bull MotoGP Rookies Cup, aż po weterana rywalizującego w lidze MotoGP.

Nie zabrakło także rozgrywek multiplayer. Ponadto powróciły wprowadzone w zeszłorocznej edycji sieciowe zawody MotoGP eSport Championship. Tym razem jednak są one znacznie ambitniejsze i obejmują więcej wyścigów.

Kwestie techniczne

Projekt pomyślano jako swoisty restart serii, mający wynieść ją na nowe wyżyny jakości. Kluczowym elementem tego było porzucenie starego silnika na rzecz technologii Unreal Engine, co poskutkowało znacznie ulepszoną grafiką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do MotoGP 18

Klasyfikacja PEGI MotoGP 18

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MotoGP 18

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-8100 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-2600 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 380 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Nadjeżdża MotoGP 18
Nadjeżdża MotoGP 18

wiadomość29 marca 2018

Zespół Milestone zapowiedział grę motocyklową MotoGP 18. W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu produkcja ma zaoferować wiele ulepszeń rozgrywki i porzuci stary silnik na rzecz Unreal Engine.

PC
PS4
XONE
Switch