Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 13:41

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża MotoGP 18

Zespół Milestone zapowiedział grę motocyklową MotoGP 18. W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu produkcja ma zaoferować wiele ulepszeń rozgrywki i porzuci stary silnik na rzecz Unreal Engine.

Gra ukaże się w czerwcu na PC, Xboksa One i PlayStation 4. - Nadjeżdża MotoGP 18 - wiadomość - 2018-03-29
Gra ukaże się w czerwcu na PC, Xboksa One i PlayStation 4.
MOTOGP 18 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Milestone
  2. Wydawca: Milestone
  3. Gatunek: gra wyścigowa
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery na PC/XONE/PS4: 7 czerwca 2018 r.
  6. Data premiery na Switch: 2018 r.

Specjalizujące się w grach wyścigowych włoskie studio Milestone zapowiedziało MotoGP 18, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu motocyklowego. Produkcja ukaże się 7 czerwca na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W planach jest również wersja na Nintendo Switch, ale na nią będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

Autorzy zachwalają projekt jako swoisty restart serii, mający wynieść ją na nowe wyżyny jakości. Kluczowym elementem tego jest porzucenie starego silnika na rzecz technologii Unreal Engine, co ma poskutkować znacznie ulepszoną grafiką. Ponadto gruntownemu remontowi poddano fizykę, tak aby jazda była bardziej realistyczna.

Zgodnie z tytułem, gra bazować będzie na licencji sezonu 2018 zawodów MotoGP, Moto2, Moto3 i Red Bull MotoGP Rookies Cup, oferując znane fanom twarze, motocykle i zespoły. Szaleć będziemy na dziewiętnastu oficjalnych trasach, wśród których po raz pierwszy pojawi się Chang International Circuit, czyli tor wyścigowy znajdujący się w mieście Buri Ram w Tajlandii.

Gra zaoferuje tryb widza oraz rozbudowane samouczki, które zaznajomią nas z technikami jazdy. Mamy także otrzymać ulepszoną sztuczną inteligencję oraz poprawione systemy kolizji i zarządzania oponami, a mniej doświadczonym graczom pomogą opcjonalne podpowiedzi podczas wyścigów.

Produkcja pozwoli na samotną zabawę w trybie kariery, która umożliwi nam przeprowadzenie zawodnika od poziomu żółtodzioba biorącego udział w wyścigach Red Bull MotoGP Rookies Cup, aż po weterana rywalizującego w lidze MotoGP. Nie zabraknie także rozgrywek multiplayer.

Ponadto możemy spodziewać się powrotu wprowadzonych w zeszłorocznej edycji sieciowych zawodów MotoGP eSport Championship. Tym razem jednak mają być one znacznie ambitniejsze, obejmując więcej wyścigów i pozwalając na wspólną zabawę posiadaczom pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona serii