Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology (PC)

Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology PC

MotoGP 3: The Ultimate Racing Technology

Kolejna, trzecia już odsłona cyklu wyścigów motocyklowych, która poza uaktualnionymi składami teamów z sezonu 2002 wprowadza szereg zmian, nowinek i ulepszeń w stosunku do swoich poprzedników.

Wyścigi

PC Windows
Okładka Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology (PC)

producent: Climax Studios

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2września2005

13stycznia2006

pudełko PL

The Ultimate Racing Technology 3 to kolejna odsłona wciągających wyścigów motocyklowych firmowanych znakiem MotoGP. Nie należy jej jednak kojarzyć ze zręcznościowymi produktami firmy Namco. Programiści z Climaxa skupili się bowiem na oddaniu realizmu tego typu motocyklowych zmagań, a potem wyważeniu proporcji pomiędzy wierną symulacją a dobrą zabawą.

Gra oprócz standardowych wyścigów na torze (16 oficjalnych torów) posiada również trzy dodatkowe tryby. „TT Style Racing” to rywalizacja na długich trasach, najczęściej na terenach pełnych wzniesień, ostrych zakrętów i malowniczych małych miasteczek. „Street Racing” to wyścigi po płaskim, prostym do opanowania terenie. Ostatni z nowych trybów, jakie programiści oddali w ręce graczy, to „Extreme Mode”, w którym zawarto 16 otwartych, dodatkowych tras, urozmaicających rozgrywkę. Wygrywając w kolejnych wyjściach w „Extreme Mode” zarabiamy pieniądze, dzięki czemu możemy udoskonalać swój motocykl dokupując do niego lepsze podzespoły (lepsze hamulce, części do silnika etc.), bądź zainwestować w nową maszynę. Warto też dodać, iż w MotoGP 3 pojawia się 16 nowych modeli motocykli o pojemnościach od 600 do 1200 centymetrów sześciennych.

Z myślą o rozgrywkach w sieci zastosowano specjalny system rankingu, tak żeby nowi gracze nie byli od razu wdeptywani w ziemię przez starych wyjadaczy. Oczywiście można grać ze słabszymi od siebie, ale to nie podnosi naszych notowań. Optymalne jest współzawodnictwo z równymi sobie lub odrobinę lepszymi graczami, by systematycznie podnosić lub przynajmniej utrzymać swoją reputację.

Wyścigi odbywające się w sieci mają tę zaletę, że w MotoGP 3 dostępne są w nich dwa dodatkowe tryby: widza i komentatora. Ten pierwszy pozwala śledzić, jak radzą sobie na torze inni gracze, w drugim zaś wcielamy się w postać dziennikarza, komentującego na żywo poczynania swoich kolegów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.175 / 10 na podstawie 866 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.4 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology

Klasyfikacja PEGI Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 128 MB RAM, karta graficzna 32 MB (GeForce 3 lub lepsza), 700 MB HDD, Win 2000/XP

Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology - recenzja gry

Recenzja 21 października 2005, 12:34

Kluczowy punkt programu stanowi tryb kariery, w którym możemy przystąpić do wybranych przez siebie mistrzostw. Miłośników tytułowych wyścigów motocyklowych, do których odwołuje się gra z całą pewnością najbardziej zainteresuje tryb GP. Do rozegrania jest w nim kompletny sezon składający się z szesnastu wyścigów. W nagrodę za osiąganie dobrych wyników zdobywamy punkty. Zwycięża ten z zawodników, który pod koniec sezonu zdołał uzbierać ich jak najwięcej. Na samym zdobywaniu wspomnianych bonusów producenci recenzowanej gry na całe szczęście nie poprzestali. W trybie GP równie ważne jest awansowanie w rankingu zawodników, dzięki czemu można otrzymać dostęp do nowych modeli motocykli, oczywiście znanych z prawdziwych wyścigów z cyklu Moto GP. Warto jednocześnie dodać, iż w miarę kończenia kolejnych imprez, gra odblokowuje wybrane tory czy też najsłynniejszych mistrzów dwóch kółek, w których w pozostałych trybach gry będziemy mieli okazję się wcielić.