Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Mindustry (PC)

Mindustry

Strategia ekonomiczna z elementami tower defense inspirowana Factorio. W czasie zabawy gracze obejmują kontrolę nad własną fabryką. Muszą zadbać nie tylko o sprawny transport surowców, ale także o bezpieczeństwo kompleksu.

Strategiczne | ekonomiczne | tower defense | sandbox | 2D | multiplayer | indie

Okładka Mindustry (PC)

producent: AnukenDev

wydawca: AnukenDev

Strona oficjalna

data premiery gry:

29cze2017

AND

8cze2018

iOS

26wrz2019

PC

Mindustry jest grą zaliczaną do gatunku tower defense, za którą odpowiada studio AnukenDev. Modelem rozgrywki przypomina nieco Factorio.

Mechanika

W czasie przygody w Mindustry gracz obejmuje kontrolę nad kompleksem przemysłowym. Celem zabawy jest stworzenie sprawnej sieci przemysłowej oraz obronnej.

Do dyspozycji gracza oddano różnego rodzaju obiekty, które umożliwiają mu stworzenie funkcjonującej fabryki. Za sprawą systemu przekaźników surowce wydobywane ze złóż trafiają do bloków produkcyjnych. Natomiast z fabryk w dalszą drogę ruszają gotowe produkty (np. amunicja, która trafia do wieżyczek obronnych). Istotną rolę w zabawie odgrywa także system transportu płynów. Każda wybudowana przez gracza konstrukcja może bowiem stanąć w płomieniach.

W Mindustry zaimplementowano również drony. Z ich pomocą gracze mogą szybciej budować oraz wydobywać surowce. Dodatkowo mogą one być wykorzystywane do obrony kompleksu.

Tryby gry

Mindustry oddaje w ręce graczy cztery tryby zabawy: Przetrwanie (opiera się na jak najdłuższym odpieraniu fal przeciwników), Atak (celem jest zniszczenie fabryki przeciwnika, przy jednoczesnym odpieraniu jego ataków), PvP (walka o dominację przeciw trzem innym graczom) oraz Sandbox (swobodna rozgrywka bez przeciwników).

Kwestie techniczne

Mindustry oferuje prostą, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w stylu pixel art.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Cena gry w dniu premiery: 21,99 PLN

Gry podobne do Mindustry

Wymagania wiekowe Mindustry

12+

Wymagania sprzętowe Mindustry

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 100 MB HDD, Windows 7/8/10

PC
AND
iOS