Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mimesis Online (PC)

Mimesis Online PC

<b>W dniu 10/03/2005 zamknięto oficjalne serwery gry i zakończono prace nad jej rozwojem.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Mimesis Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16stycznia2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W dniu 10/03/2005 zamknięto oficjalne serwery gry i zakończono prace nad jej rozwojem.


Mimesis Online to gra Massive Multiplayer Online cRPG rozgrywająca się w całkowicie trójwymiarowym otoczeniu. Akcja gry toczy się na Ziemi w dalekiej przyszłości, po tym jak kataklizm na kosmiczną skalę zakrzywił i zmienił rzeczywistość w całym wszechświecie. Ludzie nie są już jedynymi rozumnymi mieszkańcami Ziemi, a zamieszkujące ją rasy nie zawsze chcą dzielić jedną planetę w pokojowej koegzystencji. Gra przenosi nas w świat gdzie nie istnieją granice pomiędzy rzeczywistością a iluzją. Wiele aspektów znanej nam rzeczywistości zmieniło swój porządek rzeczy, łącznie z upływem czasu. Za ideą gry stoi filozofia Arystotelesa, a w szczególności Catharsis – odczucia litości i strachu, pozwalające odczuwającemu je osiągnąć stan wewnętrznego spokoju i zaakceptowania swego przeznaczenia.

W Mimesis zajmujemy miejsce jednego z wielu, którzy przeżyli kataklizm, tylko po to by zrozumieć, że prawdziwa walka o przetrwanie dopiero się zaczyna. W grze możemy stworzyć postać, która z upływem czasu zdobywać będzie doświadczenie, nowe cechy i umiejętności. Do wykonania mamy wiele ciekawych zadań. Posiadamy dostęp do szerokiej gamy broni i wyposażenia, poczynając od ubrań, a kończąc na biżuterii i implantach. Dla bezpieczeństwa możemy podróżować w grupie, lecz kompanów należy dobierać z rozwagą, gdyż nigdy nie wiadomo kto okaże się wrogiem. Grając w Mimesis Online płacimy wyłącznie za korzystanie z dostępu do serwerów ze światem gry miesięcznie lub kwartalnie. Klient gry jest za darmo, a każdy gracz ma możliwość wypróbowania gry przez pewien okres czasu, po którym można zrezygnować, lub wykupić subskrypcję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mimesis Online

16+

Wymagania sprzętowe Mimesis Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 933MHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D
  • podłączenie do Internetu
Mimesis Online - zapowiedź
Mimesis Online - zapowiedź

Przed premierą 28 sierpnia 2001, 10:49

Przed nami stoi otworem kraina, o obszarze odpowiadającym (na dzień dzisiejszy) 100 km2 , podzielonym na pomniejsze krainy rządzone przez ludzi i inne rasy, które podniosły się po kosmicznym kataklizmie i przez 600 lat tworzyły nową cywilizację. Jeżeli jesteś wolnym strzelcem, proszę bardzo – możesz w pojedynkę odkrywać tajemnice otaczającego świata i cieszyć się nieograniczona wolnością. Jeżeli jednak Twoje ambicje sięgają dalej niż egoistyczne samozadowolenie i pragniesz stać się KIMŚ w Mimesis, to lepiej zrobisz łącząc się z innymi ludźmi, tworząc siłę polityczną, militarną czy kupiecką. Możliwości ma być prawdziwe multum a zróżnicowanie stojących przed nami zadań pozwoli ukończyć wiele z nich w sposób bardziej dyplomatyczny, niż za pomocą „przymusu bezpośredniego”. W tworzeniu struktury dostępnych zadań twórcy wykorzystali swoje doświadczenie z gier papierowych, dzieląc misje na trzy główne kategorie. Najważniejsze dla gracza, są te rozwijające jego zdolności, nie mające jednak wpływu na otaczający go świat. Przy okazji można wykonywać „drobnicę” i dopiero zadania mogące zachwiać istniejącym porządkiem (odkrycie nowego terytorium, rasy, czy zniszczenie całego miasta) wymagają pełnego zaangażowania czasu i środków. W tej chwili autorzy nie chcą ujawniać szczegółów, ale obiecują wiele tajemnic i niespodzianek stojących przed graczami.