Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka Micro Machines: World Series (PS4)
OkładkaMicro Machines: World Series (PS4)

Micro Machines: World Series

Kolejna część kultowej serii zręcznościowych gier wyścigowych od studia Codemasters Software.

Wyścigi | samochodowe | widok izometryczny | podzielony/wspólny ekran

Micro Machines: World Series Premiera

30cze2017

PC PS4 XONE

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Gry podobne do Micro Machines: World Series

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Team Sonic Racing

Hot Wheels Unleashed

Micro Machines: World Series jest kolejną częścią kultowej serii zręcznościowych gier wyścigowych, tworzonych przez zespół Codemasters Software. Cykl narodził się w 1991 roku, a od roku 2006, kiedy to do sprzedaży trafiło Micro Machines V4, nie zagościł na komputerach osobistych lub konsolach. Niemniej, sukces, jaki odniósł jego mobilny spin-off, ostatecznie przekonał twórców do wielkiego powrotu. W ten oto sposób narodziła się omawiana tutaj produkcja, która została wydana między innymi na platformę PC, PS4 i XONE.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w legendarnym pierwowzorze, w Micro Machines: World Series przejmujemy kontrolę nad zdalnie sterowanymi modelami samochodów. Do naszej dyspozycji oddano 12 zróżnicowanych pojazdów, wśród których znalazło się miejsce na egzotyczne auta wyścigowe i na ciężarówki siejące na torze prawdziwe spustoszenie. Poszczególne maszyny wyposażono w różnorodny arsenał – mowa o wyrzutniach rakiet, granatnikach, miotaczach ognia, czy choćby o karabinach maszynowych.

Uwagę przykuwają nietypowe lokacje, w jakich przychodzi nam toczyć walkę o miejsce na podium. Wyścigi odbywają się bowiem na stołach bilardowych, w szopach, na podwórkowych chodnikach, czy wreszcie na znanym z oryginału, kuchennym stole, na którym roi się od przeszkód w postaci kubków, sztućców, talerzy i resztek jedzenia. Co ciekawe, kluczem do zwycięstwa jest eliminacja kolejnych oponentów, a także zapoznanie się z poszczególnymi trasami – te bowiem urozmaicają liczne przeszkody pokroju rozlanego oleju, które można wykorzystać do odwrócenia losów wyścigu.

Tryby gry

W Micro Machines: World Series na platformie PC, PS4 i XONE wirtualne zmagania możemy toczyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. Oprócz klasycznych wyścigów, na sprawdzenie czekają inne warianty rozgrywki, na czele z walką na zamkniętej arenie w Battle Mode, czy popularnymi trybami pokroju King of the Hill lub Capture the Flag. Warto nadmienić, że w multiplayerze bawić się można nie tylko przez sieć (jednocześnie w zmaganiach może brać udział dwunastu graczy), lecz również na podzielonym ekranie, rywalizując z maksymalnie trzema osobami.

Kwestie techniczne

Micro Machines: World Series może się pochwalić wysokiej jakości, kolorową oprawą graficzną. Studio Codemasters Software zadbało o odpowiedni poziom szczegółowości otoczenia i modeli samochodów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-12  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Micro Machines: World Series cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Micro Machines: World Series

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Micro Machines: World Series Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.6 GHz/AMD FX 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 440/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4690 3.5 GHz/AMD FX-8320 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290X lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE