Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka MarZ: Tactical Base Defense (PC)

MarZ: Tactical Base Defense PC

MarZ: Tactical Base Defense to strategia czasu rzeczywistego typu tower defense, której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości na Marsie. Gracz kontroluje oddział walczący z hordami kolonistów przemienionych w zombie.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | zombie | indie

PC Windows
Okładka MarZ: Tactical Base Defense (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26września2017

wczesny dostęp

4kwietnia2019

4kwietnia2019

Steam

MarZ: Tactical Base Defense to trójwymiarowy tower defense rozgrywający się w przyszłości, na tytułowej planecie Mars. W grze kierujemy drużyną śmiałków, której misją było skolonizowanie Czerwonej Planety, ale napotkała trudności w postaci nieumarłych osadników. MarZ: Tactical Base Defense to gra stworzona przez niezależne dwuosobowe studio z Wiednia - doorfortyfour.

Fabuła

W 2065 roku ludzkość jest w końcu gotowa do zasiedlenia Marsa. Na swojej drodze napotyka jednak pewien problem, gdyż Czerwona Planeta ma już swoich mieszkańców. Ci jednak są nieumarli. W takich okolicznościach nasza drużyna zmuszona jest znaleźć odpowiedzi na to, kim oni są (bądź byli za życia), dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej, jakie są ich pobudki oraz jak sprawić, aby misja skolonizowania Marsa zakończyła się sukcesem.

Mechanika

MarZ: Tactical Base Defense posiada kampanię dla jednego gracza składającą się z 20 misji do przejścia na jednym z trzech dostępnych poziomów trudności. Każda z nich opiera się na powstrzymaniu hord nieumarłych przed zniszczeniem naszej bazy i odkrywaniu historii kryjącej się za tymi istotami, a także ukończeniu trzech zadań, za które dostajemy specjalną umiejętność. Wszelkie wybory i wyniki osiągnięte za ukończenie każdej z misji mają wpływ na finał kampanii – do odblokowania jest kilka wariantów zakończenia.

Jak na tower defense przystało, naszym zadaniem jest obrona bazy. Polega to na wydawaniu rozkazów drużynie oraz na kontroli nad wybudowanymi na mapie maszynami. Te dzielą się na ofensywne i defensywne. Wraz z postępem misji odblokowujemy dostęp do coraz lepszych wieżyczek strzelających, teleportów, wież tesli, wiązek laserowych, nowej broni dla naszej drużyny czy specjalnych budynków dających nam dostęp do zasobów energii – im więcej jej mamy, tym więcej możemy zbudować.

Oprócz standardowej kampanii twórcy dodali inne tryby rozgrywki. Jednym z nich jest Skirmish, skupiający się na aspekcie strategicznym gry, w którym pokonujemy masy przeciwników na proceduralnie generowanych mapach. Kolejny to Outbreak, który tak naprawdę jest trudniejszym trybem Skirmish, gdzie zamiast walki podzielonej na fale przeciwników tu musimy walczyć z nieustannie pojawiającymi się umarlakami; im dłużej przeżyjemy, tym większy wynik otrzymamy. A jeśli zatęsknimy za fabułą, możemy skorzystać ze stworzonych przez graczy kampanii lub stworzyć taką samodzielnie, dzięki wsparciu Steam Workshop.

Kwestie techniczne

MarZ: Tactical Base Defense posiada wsparcie dla streamerów korzystających z platformy Twitch. Dzięki specjalnym narzędziom publiczność w czasie rozgrywki może podejmować niektóre decyzje i starać się sabotować poczynania gracza lub je wesprzeć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do MarZ: Tactical Base Defense

Wymagania wiekowe MarZ: Tactical Base Defense

16+

Wymagania sprzętowe MarZ: Tactical Base Defense

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit