Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Magna Mundi: A Europa Universalis Game (PC)

Magna Mundi: A Europa Universalis Game PC

Magna Mundi: A Europa Universalis Game jest rozbudowaną strategią, wyprodukowaną przez studio Universo Virtual. Akcja gry rozpoczyna się w 1453, a gracz ma zadanie pokierować losami jednej z ponad 300 światowych nacji na przestrzeni kilku wieków.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Magna Mundi: A Europa Universalis Game (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magna Mundi rozpoczęła swój żywot jako jeden z najlepszych modów do Europa Universalis 3. Na potrzeby wersji komercyjnej twórca modyfikacji założył własne pełnowymiarowe studio deweloperskie pod nazwą Universo Virtual. Debiutanckie dzieło firmy nie jest jednak jedynie oszlifowanym modem, ale całkiem nową produkcją. Magna Mundi opiera się na tych samych założeniach co pierwowzór, ale traktuje je jedynie jako fundamenty pod coś zupełnie nowego. Grę stworzono od zera, nie wykorzystując żadnych elementów z pierwotnej modyfikacji.

Akcja Magna Mundi rozpoczyna się w momencie upadku Konstantynopola i toczy się dalej przez renesans oraz epokę rozwiniętego kolonializmu. Jako władca jednej z ponad 300 dostępnych nacji własnymi rękoma kształtujemy historię i wpływamy na wydarzenia takie jak reformacja, uzyskanie przez Stany Zjednoczone niepodległości czy Rewolucja francuska. Grę cechuje duży poziom skomplikowania i niesamowita wierność historycznym realiom.

Magna Mundi korzysta z silnika wykorzystanego po raz pierwszy w Europa Universalis 3, ale Universo Virtual dokonało w nim daleko idących zmian i usprawnień.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Gry podobne do Magna Mundi: A Europa Universalis Game

Wymagania wiekowe Magna Mundi: A Europa Universalis Game

odpowiednia dla każdego wieku

Paradox wstrzymał prace nad grą Magna Mundi – przyczyną jest niekompetencja twórców
Paradox wstrzymał prace nad grą Magna Mundi – przyczyną jest niekompetencja twórców

wiadomość21 czerwca 2012

Paradox Interactive wstrzymał prace nad grą Magna Mundi. Przyczyną tej decyzji jest podobno niekompetencja twórców ze studia Universo Virtual. Deweloper zapowiedział, że będzie bronił się przed tymi oskarżeniami.

Daty premier gier studia Paradox Interactive w Polsce. Firma Cenega wyjaśnia przyczyny opóźnień
Daty premier gier studia Paradox Interactive w Polsce. Firma Cenega wyjaśnia przyczyny opóźnień

wiadomość17 lutego 2012

Firma Cenega wyjaśniła przyczyny opóźnienia premier gier firmy Paradox Interactive w naszym kraju. Przy okazji poznaliśmy daty debiutu poszczególnych tytułów.

Jaka będzie Magna Mundi
Jaka będzie Magna Mundi

wiadomość31 października 2010

Już od pewnego czasu wiemy, że Magna Mundi, czyli jeden z najlepszych modów do Europa Universalis III doczeka się komercyjnej kontynuacji. Na oficjalnym forum gry opublikowano właśnie dużą aktualizację tłumaczącą czego możemy się spodziewać po tym projekcie.