Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lucid (PC)
OkładkaLucid (PC)

Lucid PC

Lucid: A Game About Dreams

Gra przygodowa, w której wcielamy się w 50-letniego Leifa wiodącego depresyjne, samotne życie. W Lucid zwiedzamy wioskę Masnes na północy Norwegii, a także bierzemy udział w snach bohatera, które mogą stanowić klucz do zmiany jego dotychczasowej egzystencji.

Przygodowe | point-and-click | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lucid Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Blackbook wydawca: Blackbook Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Lucid

Life is Strange

Know by Heart

Mosaic

Lucid jest grą przygodową, opracowaną przez niezależne norweskie studio Blackbook, w którego skład wchodzą ludzie mający w swoim portfolio między innymi takie tytuły, jak Firewatch, The Longest Journey czy Age of Conan: Hyborian Adventures. Powstanie tej produkcji było możliwe między innymi dzięki wsparciu ze strony Norweskiego Instytutu Filmowego.

Fabuła

Lucid zabiera nas w podróż do Masnes – niewielkiej wioski rybackiej położonej na północy Norwegii. Głównym bohaterem gry jest pięćdziesięcioletni księgowy imieniem Leif. Protagonista mieszka w domu rodziców i prowadzi nudne, samotne życie. Pewnej letniej nocy nasz podopieczny budzi się i odkrywa, że po raz pierwszy od wielu lat pamięta swoje sny. Podczas przechadzki Leif wpada na pomysł, że jego sny i rzeczywistość mogą być ze sobą związane. Z pomocą starego przyjaciela postanawia nawiązać kontakt z Saamami, czyli rdzennymi mieszkańcami tej krainy, których spirytystyczna wiedza może pozwolić mu świadomie manipulować marzeniami sennymi. Kto wie, może dzięki niej będzie mógł również zacząć zmieniać swoje życie?

Mechanika

W Lucid wydarzenia obserwujemy z różnorodnych ujęć. Akcja gry toczy się zarówno w wiosce Masnes, jak i w miejscach będących wytworami wyobraźni głównego bohatera, w których osadzone są jego sny. W trakcie zabawy eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami (w ten sposób możemy na przykład poznać kulturę i tradycję rdzennych mieszkańców Masnes i okolic), a także rozwiązujemy pomysłowe zagadki. Całość przygotowano w taki sposób, by była przystępna i atrakcyjna zarówno dla weteranów gatunku, jak i dla nowicjuszy.

Kwestie techniczne

Lucid posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Pomimo jej pewnej prostoty, przy jej pomocy twórcom udało się oddać specyfikę norweskich wiosek, pełnych kolorowych, drewnianych budynków, a także przedstawić różnorodne (czasami mroczne, a czasami wzbudzające zachwyt ze względu na swoją malowniczość) lokacje kreowane przez wyobraźnię bohatera.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lucid: 12+

Lucid Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon RX 270X lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7 64-bit