Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Lethal Dreams: The Circle of Fate (PC)

Lethal Dreams: The Circle of Fate PC

Strategia z elementami cRPG. Gracz przenosi się do świata fantasy, gdzie może spróbować swych sił jako mag walczący w szeregach jednego z Sześciu wielkich mistrzów toczących nieustającą batalię o dominację.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Lethal Dreams: The Circle of Fate (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca2003

Lethal Dreams to gra strategiczna z elementami cRPG. Akcja toczy się w świecie fantasy, w którym sześć sił, sześciu potężnych magów walczy o dominację. Każdy z nich w sposób mistrzowski opanował jedną z sześciu szkół magii, tj. przywołania, wcieleń, nekromancji, teleportacji, oczarowań i przemian. Magia przywołań czerpie pierwotną siłę i moc wprost z Chaosu. Wcielenia mamią materializacją najgorszych sennych koszmarów. Nekromancja żongluje życiem i śmiercią powołując do istnienia nieżywych, ale i nieumarłych. Teleportacja odkrywa zależności czasu i przestrzeni przez metafizyczne drzwi i przejścia. Wiedźmińskie oczarowania i uroki wpływają na uczucia burząc i budując zarazem. Transmutacja (przemiany) zaś to ciągły ruch miedzy cząsteczkami materii, zdolny stworzyć góry w miejsce oceanów lub lasy w środku pustyni. Ponadto istnieje jeszcze jeden rodzaj magii tzw. „ magiczne obrazy”. Jest on dostępny dla każdego, a powstaje z połączenia cech sześciu wyżej wymienionych szkół.

Gracz może spróbować swych sił jako mag walczący po jednej stronie tego konfliktu. Rozgrywka to połączenie eksploracji małych wysp znajdujących się pośrodku oceanu chaosu (nicości) i walki, w której poszczególni magowie zmagają się ze sobą w czasie rzeczywistym. Pomiędzy walkami podążamy dynamiczną, nieliniową fabułą prowadzącą do rozwiązania podstawowej zagadki gry. Pomocy w rozwiązaniu poszczególnych misji, należy szukać w aliansach z tubylczymi kreaturami i niezależnymi bohaterami, którzy znają warunki panujące na ich terytoriach. Interesującą cechą gry jest to, że możemy sami wymyślać nowe, niespotykane dotąd czary. Lethal Dreams posiada dobrej jakości trójwymiarową oprawę graficzną.

  • Ponad 60 różnych światów, rządzących się własnymi prawami z unikalnymi przeciwnikami i potworami.
  • Ponad 40 czarów pomagających w walce z większymi potęgami niż Twoja.
  • Ponad 40 różnych potworów, które możesz przywołać.
  • Tryb dla wielu graczy, pozwalający tworzyć własne światy – domeny.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Lethal Dreams: The Circle of Fate

Wymagania wiekowe Lethal Dreams: The Circle of Fate

12+

Wymagania sprzętowe Lethal Dreams: The Circle of Fate

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, 8 MB akcelerator 3D

„Łatanie” gier ciągle trwa...

wiadomość25 maja 2003

Trzy firmy developerskie, czyli Mayhem Studios, Electronic Arts oraz Boolat Game Development, opublikowały w Sieci poprawki systemowe do swoich najnowszych produkcji. Dotyczą one (odpowiednio): strategii turowej o nazwie Empire of Magic, nowej edycji symulatora golfa pt. Tiger Woods PGA Tour 2003, a także produkcji zaliczającej się do gatunku cRPG - Lethal Dreams: Circle of Fate. Wszystkie patche mają na celu usunięcie błędów programistycznych, jakie wkradły się do oryginalnych wydań

Lethal Dreams -
Lethal Dreams - "złoto" w Rosji, na świecie trochę później...

wiadomość20 marca 2003

Wciel się w postać jednego z sześciu potężnych magów i rozpocznij nową przygodę, na której końcu leży korona władcy fantastycznego świata... - to wszystko będzie możliwe w najnowszej grze strategy/RPG o nazwie Lethal Dreams: The Circle of Fate. Rzeczony tytuł, w wersji rosyjskiej, otrzymał właśnie status "gold" (czyt. prace zostały zakończone) i powinien trafić do sklepów w tym kraju już 28 marca. Światowa premiera gry nie została jeszcze ustalona.