Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Blade and Sword (PC)

Blade and Sword PC

Izometryczne zręcznościowe RPG zrealizowane w konwencji hack and slash. Wybieramy jedną z trzech postaci i wyruszamy w świat szukać potworów do zabicia i wrogów do pokonania. Cechą wyróżniającą grę jest rozbudowany system walki, oparty w dużej mierze na zręczności samego gracza.

RPG | hack'and'slash | RPG akcji

PC Windows
Okładka Blade and Sword (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12grudnia2003

16grudnia2004

pudełko PL

Blade and Sword to zgrabne połączenie gry akcji z elementami role-plaing (czyli inaczej „hack'n'slash”), w sporym stopniu przypominające Revenanta oraz kultowy cykl Diablo. W pełnej wersji mamy do wyboru trzy postacie, które dostają do przejścia zupełnie różne ścieżki fabularne. W sumie, podczas rywalizacji możemy nauczyć się 36 różnych ciosów Kung-Fu, jak również 12 ataków specjalnych, jakie przydadzą się w walce z wrogiem. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby stworzyć także własne kombinacje ciosów (i uczynić wysiłki prowadzonego bohatera znacznie efektywniejszymi).

Scenariusz gry został podzielony na trzy większe rozdziały, na które składa się dokładnie czterdzieści zróżnicowanych środowiskowo poziomów. Podczas przygody walczymy z 40 przeciwnikami (bestie, demony, itd.), których AI stoi na wysokim poziomie. Na uwagę zasługują dopracowane efekty audio-wizualne (wprowadzono cykl dnia i nocy czy zróżnicowane efekty pogodowe; z kolei samą rywalizację obserwujemy w rzucie izometrycznym).

Blade and Sword dostarcza blisko 140 godzin rozgrywki, zaś autorzy z zespołu Pixel Studio postarali się również o zaimplementowanie trybu rozgrywki wieloosobowej (sieć lokalna lub Internet), który w znaczny sposób wydłuża żywotność programu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Gry podobne do Blade and Sword

Klasyfikacja PEGI Blade and Sword

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blade and Sword

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 266MHz, 128MB RAM, karta grafiki 8MB, 1.4 GB HDD