Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Blade and Sword (PC)
OkładkaBlade and Sword (PC)

Blade and Sword PC

Izometryczne zręcznościowe RPG zrealizowane w konwencji hack and slash. Wybieramy jedną z trzech postaci i wyruszamy w świat szukać potworów do zabicia i wrogów do pokonania. Cechą wyróżniającą grę jest rozbudowany system walki, oparty w dużej mierze na zręczności samego gracza.

RPG | hack'and'slash | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blade and Sword Premiera PC

12grudnia2003

pudełko PL

16grudnia2004

producent: Pixel Multimedia wydawca: Whiptail Interactive wydawca PL: IDG Poland S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Blade and Sword

Diablo II

Diablo

Revenant

Blade and Sword to zgrabne połączenie gry akcji z elementami role-plaing (czyli inaczej „hack'n'slash”), w sporym stopniu przypominające Revenanta oraz kultowy cykl Diablo. W pełnej wersji mamy do wyboru trzy postacie, które dostają do przejścia zupełnie różne ścieżki fabularne. W sumie, podczas rywalizacji możemy nauczyć się 36 różnych ciosów Kung-Fu, jak również 12 ataków specjalnych, jakie przydadzą się w walce z wrogiem. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby stworzyć także własne kombinacje ciosów (i uczynić wysiłki prowadzonego bohatera znacznie efektywniejszymi).

Scenariusz gry został podzielony na trzy większe rozdziały, na które składa się dokładnie czterdzieści zróżnicowanych środowiskowo poziomów. Podczas przygody walczymy z 40 przeciwnikami (bestie, demony, itd.), których AI stoi na wysokim poziomie. Na uwagę zasługują dopracowane efekty audio-wizualne (wprowadzono cykl dnia i nocy czy zróżnicowane efekty pogodowe; z kolei samą rywalizację obserwujemy w rzucie izometrycznym).

Blade and Sword dostarcza blisko 140 godzin rozgrywki, zaś autorzy z zespołu Pixel Studio postarali się również o zaimplementowanie trybu rozgrywki wieloosobowej (sieć lokalna lub Internet), który w znaczny sposób wydłuża żywotność programu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blade and Sword

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Blade and Sword Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 8MB
  • 1.4 GB HDD