Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Lemmings: The Official Companion (PC)
OkładkaLemmings: The Official Companion (PC)

Lemmings: The Official Companion PC

The Official Companion to tak naprawdę tytuł świetnego poradnika do gry Lemmings, zawierającego dokładne rozwiązania wszystkich etapów, a który został opublikowany przez firmę Prima Publishing w 1993.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lemmings: The Official Companion Premiera PC

13czerwca1993

producent: DMA Design wydawca: Psygnosis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lemmings: The Official Companion

Worms: Armageddon

Lemmings (1991)

Oh no! More Lemmings

The Official Companion to tak naprawdę tytuł świetnego poradnika do gry Lemmings, zawierającego dokładne rozwiązania wszystkich etapów, a który został opublikowany przez firmę Prima Publishing w 1993. W ramach bonusu, do książki dodano specjalną dyskietkę, na której znalazło się kilkanaście unikatowych plansz, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez autorów programu.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, zadaniem gracza jest przeprowadzenie grupy niesfornych stworzonek z jednego punktu do drugiego, borykając się z niegościnnym terenem, który na ogół trzeba wcześniej lekko zmodyfikować. Każdemu z lemingów możemy przypisać jedną z ośmiu czynności: wspinanie się, opadanie z dużych wysokości za pomocą parasola, samodestrukcję, zatrzymanie innych lemingów, budowę mostów, a także kopanie w dół, w bok i na ukos. Każda z tych funkcji ograniczona jest liczbą, która mówi ile razy można skorzystać z danej umiejętności w trakcie pokonywania etapu. Zdolność prawidłowego wykorzystania udostępnionych przez autorów czynności jest kluczowa dla rozgrywki. Eksploatując planszę należy też pamiętać, że czas na wykonanie zadania jest ograniczony a do wyjścia trzeba wprowadzić określoną liczbę stworzeń.

Gra zawiera szesnaście etapów, podzielonych na cztery stopnie trudności. Każdy z nich chroniony jest hasłem, dzięki czemu gracz nie musi w przypadku ponownego uruchomienia programu, zaczynać rozgrywkę od początku. Oprawa audiowizualna jest w całości oparta o grę Oh No! More Lemmings a co za tym idzie, zawiera tą samą grafikę i muzykę co pełna wersja tego produktu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lemmings: The Official Companion: Odpowiednia dla każdego wieku.