Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka LEGO Star Wars Battles (iOS)

LEGO Star Wars Battles

Gra strategiczna typu tower defense, korzystająca z licencji dwóch popularnych marek - klocków LEGO oraz uniwersum Gwiezdnych wojen. Produkcja oferuje relatywnie prosty model rozgrywki i możliwość korzystania z szeregu postaci i lokacji znanych ze srebrnego ekranu.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | tower defense | Star Wars | LEGO | filmy

Okładka LEGO Star Wars Battles (iOS)

data premiery gry:

2021

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Star Wars Battles jest grą strategiczną typu tower defense, osadzoną w kultowym uniwersum Gwiezdnych wojen i korzystającą ze znanej marki klocków LEGO. Produkcja stawia na tryb wieloosobowy i oferuje możliwość kierowania grupą bohaterów złożoną z herosów oraz złoczyńców, którzy pojawili się w filmach i serialach należących do kosmicznej sagi. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiadają firmy Lucasfilm oraz Warner Bros. Interactive Entertainment.

Fabuła

Uniwersum Gwiezdnych wojen to świat stworzony przez George’a Lucasa w latach 70-tych XX wieku na potrzeby filmu Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja (początkowo znanego wyłącznie jako Gwiezdne wojny), a także jego kontynuacji i prequeli. Setting łączy elementy konwencji science fiction (kosmos, statki kosmiczne) oraz fantasy (tzw. Moc, będąca swego rodzaju magiczną siłą, którą potrafią władać niektóre istoty) w jedną, unikatową całość, która zaskarbiła sobie przychylność milionów fanów na całym świecie.

Mechanika

LEGO Star Wars Battles jest dość klasyczną strategią typu tower defense. Zabawa polega na skompletowaniu oddziału, a następnie pokonaniu drużyny stworzonej przez oponenta. Dokonuje się tego poprzez stopniowe niszczenie jego fortyfikacji i przejmowanie kolejnych kawałków planszy (możemy też wznosić własne wieże, by powstrzymać ofensywę przeciwnika).

Do naszego zespołu możemy przypisać kilkudziesięciu różnych bohaterów i jednostek znanych z uniwersum Gwiezdnych wojen, takich jak Luke Skywalker, Darth Vader, Boba Fett, Kylo Ren czy Rey. W grze znajdziemy też charakterystyczne maszyny, takie jak AT-AT czy statek kosmiczny Sokół Milenium. Dostęp do kolejnych postaci, oddziałów i pojazdów uzyskujemy grając (odblokowanie ich stanowi jedną z możliwych nagród, które są przyznawane za postępy w rozgrywce). Istnieje też opcja rozwijania posiadanych herosów i pojazdów.

Należy zaznaczyć, że bohaterowie, których umieszczamy na planszy, posiadają unikatowe zdolności specjalne - np. zatrzymujący wrogów Force Slam (zdolność Dartha Vadera) czy odrzucający przeciwników Force Push (używa go Luke Skywalker). Decyzja o tym, kiedy mają zostać wykorzystane należy do nas.

Dodatkową głębię taktyczną wprowadza wspomniane już wcześniej budowanie wież. Warto odnotować, że mamy dostęp do kilku różnych rodzajów budynków i fortyfikacji, oferujących innego rodzaju możliwości i bonusy. Przykładowo, fabryka droidów wzywa armię na pole bitwy, turbolaser pozwala zestrzeliwać statki powietrzne wroga, zaś miotacz ognia umożliwia lepsze radzenie sobie z piechotą.

Tryby gry

W LEGO Star Wars Battles możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

LEGO Star Wars Battles posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną. Zarówno modele postaci, jak i elementy świata cechują się charakterystyczną, zabawną stylistyką typową dla produkcji z serii LEGO (wszystko jest zbudowane z klocków). Mimo to gra dość dobrze oddaje klimat Gwiezdnych wojen. Poszczególne postacie, takie jak Darth Vader, Luke Skywalker czy Boba Fett, są rozpoznawalne i podobnie jest z lokacjami wzorowanymi na kultowych miejscach z filmów i seriali.

Warto odnotować, że omawiana produkcja została wydana w modelu free-to-play. Znajdziemy w niej także system mikropłatności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe LEGO Star Wars Battles

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe LEGO Star Wars Battles

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Zapowiedziano nową grę LEGO Star Wars
Zapowiedziano nową grę LEGO Star Wars

wiadomość4 września 2019

Firmy Warner Bros. oraz Lucasfilm zapowiedziały grę LEGO Star Wars Battles - mobilny spin-off znanej serii, który w przeciwieństwie do innych części będzie tytułem strategicznym.

iOS
AND