Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Left Behind: Tribulation Forces (PC)
OkładkaLeft Behind: Tribulation Forces (PC)

Left Behind: Tribulation Forces PC

Druga część strategii bazującej na serii chrześcijańskich powieści. Gra oferuje 45 misji dla jednego gracza i 39 map przeznaczonych do sieciowych potyczek.

Strategiczne | RTS | książki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Left Behind: Tribulation Forces Premiera PC

15listopada2007

producent: Left Behind Games wydawca: Left Behind Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Left Behind: Tribulation Forces jest kontynuacją RTS-a bazującego na bestsellerowej serii chrześcijańskich powieści autorstwa Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa - Left Behind (w Polsce znanych jako Czasy Ostateczne). Grę przygotowała firma Left Behind Games, czyli twórcy poprzedniej części zatytułowanej Eternal Forces.

Akcja gry ponownie przenosi nas na ulice Nowego Jorku, gdzie musimy wziąć udział w ostatecznym starciu popleczników Antychrysta - Globalnej Wspólnoty (Global Community), z chrześcijańską organizacją znaną jako Opozycja Ucisku (tytułowa Tribulation Force). W trakcie zabawy możemy pokierować obiema stronami konfliktu, a także zupełnie nową frakcją jaką jest Amerykańska Milicja (American Militia). W sumie do dyspozycji mamy ponad czterdzieści rodzajów jednostek różniących się pomiędzy sobą statystykami i umiejętnościami. Nasze siły rekrutujemy poprzez nawracanie neutralnych do tej pory mieszkańców miasta. Walka nie ogranicza się jedynie do zwykłej konfrontacji wojsk, równie istotne jest umiejętne wykorzystanie siły modlitwy pozwalającej nam oprzeć się wrogim wpływom lub zneutralizować ataki przeciwników. W zależności od naszych poczynań na polu bitwy mogą zjawić się anioły lub demony.

Tribulation Forces oferuje czterdzieści pięć misji dla jednego gracza (w tym również tutoriale) oraz nowy tryb skirmish, w którym możemy zmierzyć się z komputerem lub z maksymalnie siedmioma innymi osobami na jednej z trzydziestu dziewięciu map w trzech różnych trybach rozgrywki. Warto wspomnieć, że nasi znajomi wcale nie muszą posiadać własnej kopii Left Behind, aby dołączyć do zabawy - do każdego egzemplarza gry dodawane jest siedem srebrnych kodów pozwalających na pobranie darmowej, okrojonej wersji programu umożliwiającej jedynie przyłączenie się do multiplayerowej sesji.

W porównaniu z poprzednią edycją Left Behind, Tribulation Forces posiada ulepszoną oprawę audio-wizualną, a Nowy Jork został dokładniej odwzorowany. Na uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Chance’a Thomasa, autora soundtracków do takich produkcji jak King Kong, X-Men i Lord of the Rings. Gra sprzedawana jest razem z Eternal Forces, w dodatku osoby, które pierwszą część już posiadają mogą za darmo pobrać dwójkę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Left Behind: Tribulation Forces: Odpowiednia dla każdego wieku.