Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Kayko and Kokosh: Build and Rule (iOS)
OkładkaKayko and Kokosh: Build and Rule (iOS)

Kajko i Kokosz: Buduj i rządź

Kayko and Kokosh: Build and Rule

Gra strategiczna typu city builder z elementami RPG. W Kayko and Kokosh: Build and Rule wcielamy się w nowego zarządcę grodu Mirmiłowo, który musi odbudować osadę i bronić jej przed atakami wojsk Hegemona.

Strategiczne | średniowiecze | elementy RPG | komiksy | elementy zręcznościowe | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kajko i Kokosz: Buduj i rządź Premiera

29cze2022

AND

15wrz2022

iOS

Gry podobne do Kajko i Kokosz: Buduj i rządź

Terraria

Clash of Clans

Kingdom: New Lands

Kayko and Kokosh: Build and Rule (pol. Kajko i Kokosz: Buduj i rządź) jest grą strategiczną typu city builder, wzbogaconą o elementy RPG. Tytuł osadzono w świecie wykreowanym przez Janusza Christę na potrzeby kultowych komiksów spod szyldu Kajko i Kokosz. Produkcja została opracowana przez zespół DreamStorm Studios, a jej wydaniem zajęła się firma Ditix Games.

Fabuła

Kajko i Kokosz: Buduj i rządź zabiera nas w podróż do wioski Mirmiłowo, której mieszkańcy cieszyli się spokojnym życiem w dostatku, chronieni przez dzielnych wojów. Niestety pewnego dnia osada została zdewastowana przez niszczycielską plagę kurczaków, a jej kasztelan musiał udać się na długie wakacje (w przeciwnym wypadku jego delikatna psychika mogłaby nie wytrzymać). Hegemon i jego zbójcerze tylko czekali na taką okazję i teraz robią wszystko, by w końcu zdobyć Mirmiłowo.

Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone, bowiem w wiosce pozostał bohater, w którego się wcielamy. Od tej pory to na jego barkach spoczywa zadanie zarządzania grodem, jego odbudowy, a także obrony przed Hegemonem.

Mechanika

W Kayko and Kokosh: Build and Rule akcję oglądamy z lotu ptaka. Motorem gry są zadania popychające do przodu fabułę i choć towarzyszą im różnorodne misje poboczne, w trakcie rozgrywki naszym oczkiem w głowie i głównym zajęciem jest odbudowa Mirmiłowa. W miarę gromadzenia przez nas surowców i wznoszenia kolejnych konstrukcji, do wioski ściągają nowi mieszkańcy, z których wielu ma dla nas ciekawe historie i... dodatkowe questy.

Oprócz budynków mieszkalnych, w Mirmiłowie musimy tworzyć między innymi sprawnie działające kopalnie (z czasem potrzeba nam coraz więcej zasobów). Na tym nie koniec, gdyż gród szybko zaczyna być nękany przez wojska Hegemona. By się przed nimi bronić, należy umacniać fortyfikacje, a także rekrutować wojów, którzy będą odpierać wrogie ataki. W miarę postępów zaopatrujemy protagonistę i jego podkomendnych w coraz lepsze wyposażenie, które tworzymy lub znajdujemy w okolicach Mirmiłowa.

Kiedy bowiem poczujemy się wystarczająco pewnie, możemy opuścić bezpieczne mury osady i udać się na niebezpieczną wyprawę. Takie eskapady pozwalają nam nie tylko zdobyć unikalne przedmioty, lecz także odkryć sekrety rozległego świata gry i zdobyć cenne skarby. Ponadto zabawę urozmaicają różnorodne minigry, dla których źródłem inspiracji były komiksowe przygody Kajka i Kokosza.

Tryby gry

Kajko i Kokosz: Buduj i rządź pozwala na zabawę w pojedynkę lub na multiplayerową rozgrywkę. Poza tym w grze zaimplementowano internetowe rankingi, za sprawą których możemy chwalić się całemu światu swoimi wynikami.

Kwestie techniczne

Barwną, kreskówkową grafikę gry Kayko and Kokosh: Build and Rule utrzymano w stylistyce nawiązującej do komiksów Janusza Christy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Kajko i Kokosz: Buduj i rządź: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS