Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchPC
Okładka Jamestown+ (PS4)

Jamestown+

Jamestown Plus

Udoskonalona wersja wydanej w roku 2011 gry Jamestown: Legend of the Lost Colony studia Final Form Games. Fabuła gry opowiada o walce Hiszpanów, Brytyjczyków oraz Marsjan o dominację na skolonizowanej planecie Mars.

Zręcznościowe | science fiction | multiplayer | indie | shoot 'em up | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Jamestown+ (PS4)

data premiery gry:

17mar2015

PS4

12gru2019

Switch PC

Jamestown Plus to odświeżona i rozbudowana wersja wydanego w 2011 shoot'em upa pod tytułem Jamestown: Legend of the Lost Colony. Za opracowaniem tej produkcji stoją autorzy oryginału, czyli niezależny zespół Final Form Games.

Fabuła

Jamestown Plus przenosi nas do alternatywnej wersji XVII wieku, w której to ludzkości udało się skolonizować Marsa. Czerwona Planeta szybko stała się polem bitwy dla walczących o wpływy Brytyjczyków i Hiszpanów; na domiar złego do wojny włączyli się również rdzenni Marsjanie próbujący za wszelką cenę wygnać stąd Ziemian. Tytułowe Jamestown to ostatni bastion tych pierwszych, a w trakcie rozgrywki wcielamy się w pilota myśliwca broniącego owej kolonii przed atakami wrogów.

Mechanika

W Jamestown Plus akcję ukazano z perspektywy top-down. Gra jest podzielona na misje, w trakcie których zasiadamy za sterami jednego z różnorodnych myśliwców i mkniemy przed siebie, eliminując zastępy przeciwników. Choć kontrolowany przez nas samolot automatycznie leci w górę ekranu, możemy swobodnie nim manewrować, by uniknąć wrogiego ostrzału bądź zająć dogodną pozycję do ataku. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał – wrogów ostrzeliwujemy między innymi z karabinów maszynowych bądź wyrzutni rakiet. Oprócz słabszych adwersarzy, których siłą jest liczebność, od czasu do czasu na naszej drodze stają bossowie dysponujący potężniejszymi atakami i wysoką odpornością na obrażenia.

Na tle pierwowzoru Jamestown Plus wyróżnia się za sprawą nowych poziomów (które przenoszą nas na księżyce Marsa – Fobosa i Deimosa), a także niedostępnych wcześniej myśliwców; każdy z tych ostatnich wyposażono w unikalne uzbrojenie i ataki specjalne.

Tryby gry

Pomimo że w Jamestown Plus można grać w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła w lokalnym trybie współpracy; na wspólnym ekranie może bawić się maksymalnie czterech graczy. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że autorzy przygotowali szereg poziomów trudności, dzięki czemu na dobrą zabawę mogą tu liczyć zarówno weterani gatunku, jak i kompletni nowicjusze.

Kwestie techniczne

Pracując nad Jamestown Plus, autorzy udoskonalili pixelartową grafikę pierwowzoru; pochylono się między innymi nad modelami przeciwników oraz tłami, a także kompletnie przemodelowano interfejs. Usprawnienia nie ominęły też warstwy dźwiękowej – poprawiono efekty towarzyszące wymianie ognia oraz soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Jamestown+

Klasyfikacja PEGI Jamestown+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jamestown+

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 350 MB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7

Sony ujawnia terminy premier wyczekiwanych indyków na konsolach PlayStation (m.in. Bastion, Titan Souls)
Sony ujawnia terminy premier wyczekiwanych indyków na konsolach PlayStation (m.in. Bastion, Titan Souls)

wiadomość27 lutego 2015

Firma Sony ujawniła daty premier wyczekiwanych przez użytkowników konsol PlayStation gier niezależnych. Poznaliśmy terminy, w których ukaże się m.in. Bastion, Titan Souls, Shovel Knight czy też Jamestown Plus.

PlayStation 4 - 12 kolejnych gier niezależnych zmierza na konsolę (m.in. Spelunky, Apotheon i Nidhogg)
PlayStation 4 - 12 kolejnych gier niezależnych zmierza na konsolę (m.in. Spelunky, Apotheon i Nidhogg)

wiadomość1 maja 2014

Na oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano 12 kolejnych gier niezależnych, które ukażą się na konsoli PlayStation 4. Wśród tytułów znajdują się takie perełki jak Spelunky, Nidhogg, Jamestown Plus i Skulls of the Shogun.

PS4
Switch
PC