Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game (PC)

Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game PC

Indiana Jones and the Last Crusade okazał się dla LucasArts tematem na tyle dochodowym, że postanowiono zrobić nie jedną, ale dwie gry oparte o trzecią część filmowych przygód tytułowego archeologa.

Zręcznościowe | platformówki | filmy | 2D | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game (PC)

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25maja1989

Indiana Jones and the Last Crusade okazał się dla LucasArts tematem na tyle dochodowym, że postanowiono zrobić nie jedną, ale dwie gry oparte o trzecią część filmowych przygód tytułowego archeologa. Opublikowano więc nie tylko przygodówkę, ale także klasyczną platformówkę, w której większy nacisk został postawiony na zręcznościowy charakter rozgrywki.

Jak nietrudno się domyślić, gra jest ściśle oparta o wydarzenia z filmowego pierwowzoru, zwłaszcza te, w których było dużo szybkiej akcji. Indiana Jones będzie musiał m.in. przemierzyć jaskinie i zdobyć krzyż Coronado, uciec przed bandytami skacząc po dachach rozpędzonego pociągu, przeżyć atak szczurów w weneckich lochach, wyjść cało z niemieckiej obławy na zamku, opanować sterowiec, no i oczywiście przejść wszystkie próby podczas finałowej batalii o Św. Graala. Rozgrywkę podzielono na cztery duże etapy a te z kolei na dwa mniejsze. Gracz może korzystać ze znalezionych tu i ówdzie przedmiotów, np. pochodni rozświetlającej ciemności, czy też nieodłącznego atrybutu Indiany Jonesa – bicza. Ten ostatni przyda się zwłaszcza do eksterminacji licznych przeciwników.

Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game to produkt zdecydowanie gorszy od swojego “przygodówkowego” brata. Oprawa audiowizualna jest co prawda niezła, ale zręcznościowy charakter rozgrywki nie wyszedł produktowi na dobrze, głównie ze względu na wysoki poziom trudności. Denerwujący jest również fakt, że autorzy nie pomyśleli o jakichkolwiek kodach do etapów. Rozpoczynanie gry za każdym razem od początku jest niezwykle męczące.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game

Wymagania wiekowe Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game

12+

Najnowsze zwiastuny filmów Far Cry i Indiana Jones

wiadomość15 lutego 2008

Podobno Uwe Boll jest całkiem niezłym pięściarzem. Jeżeli chwilkę poszperacie w pamięci, powinniście sobie przypomnieć, jak rzucił wyzwanie obrażającym go, w jego mniemaniu, dziennikarzom, aby stawili mu czoła podczas prawdziwego pojedynku bokserskiego. Znalazło się kilku śmiałków, jednak żadnemu z nich nie udało się wielkiego Uwe położyć na deski. Stąd mniemanie, że boksowanie idzie mu całkiem nieźle. Wniosek może być tylko jeden. Uwe Boll minął się z powołaniem, bo reżyser z niego żaden.

Lucas i Spielberg gotowi do produkcji kolejnego filmu o przygodach Indiany Jonesa
Lucas i Spielberg gotowi do produkcji kolejnego filmu o przygodach Indiany Jonesa

wiadomość3 stycznia 2007

George Lucas i Steven Spielberg są już gotowi do stworzenia czwartej odsłony przygód nieustraszonego archeologa, Indiany Jonesa – informuje magazyn The Hollywood Reporter. Jeśli wszystko dobrze, pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie w czerwcu bieżącego roku.

Indiana Jones z niezwykłą animacją postaci
Indiana Jones z niezwykłą animacją postaci

wiadomość23 kwietnia 2006

Na tegorocznych targach E3 z pewnością nie zabraknie nowych szczegółów, związanych z przygodami niezłomnego Indiany Jonesa. Tymczasem LucasArts postanowił ujawnić ciekawą informację, dotyczącą swojej nowej produkcji.

Nowego Indianę Jonesa zobaczymy już wkrótce
Nowego Indianę Jonesa zobaczymy już wkrótce

wiadomość29 marca 2006

Czwarty pełnometrażowy film, traktujący o przygodach archeologa Indiany Jonesa, trafić ma do kin w Anno Domini 2007 – w roli głównej ponownie Harrison Ford, a o reżyserię i scenariusz zadba odpowiednio Steven Spielberg i George Lucas. Natomiast już w bieżącym roku korporacja LucasArts, należąca do tego ostatniego twórcy, zaprezentuje szerokiej publiczności nową grę z cyklu Indiana Jones.

Nowy Indiana Jones tylko na konsole nowej generacji
Nowy Indiana Jones tylko na konsole nowej generacji

wiadomość20 maja 2005

Wczoraj na łamach naszego serwisu pojawiła się wiadomość o planach koncernu LucasArts na najbliższą przyszłość. Wśród zapowiadanych gier, najbardziej kusząco przedstawiała się informacja o rozpoczęciu prac nad kolejnymi przygodami „najmniej nudnego archeologa świata”, czyli Indiany Jonesa.