Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game (PC)
OkładkaIndiana Jones and the Last Crusade: The Action Game (PC)

Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game PC

Indiana Jones and the Last Crusade okazał się dla LucasArts tematem na tyle dochodowym, że postanowiono zrobić nie jedną, ale dwie gry oparte o trzecią część filmowych przygód tytułowego archeologa.

Zręcznościowe | platformówki | filmy | 2D | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game Premiera PC

25maja1989

producent: Tiertex Design Studios wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game

Star Wars Episode I: The Phantom Menace

Superfrog

Montezuma's Revenge

Indiana Jones and the Last Crusade okazał się dla LucasArts tematem na tyle dochodowym, że postanowiono zrobić nie jedną, ale dwie gry oparte o trzecią część filmowych przygód tytułowego archeologa. Opublikowano więc nie tylko przygodówkę, ale także klasyczną platformówkę, w której większy nacisk został postawiony na zręcznościowy charakter rozgrywki.

Jak nietrudno się domyślić, gra jest ściśle oparta o wydarzenia z filmowego pierwowzoru, zwłaszcza te, w których było dużo szybkiej akcji. Indiana Jones będzie musiał m.in. przemierzyć jaskinie i zdobyć krzyż Coronado, uciec przed bandytami skacząc po dachach rozpędzonego pociągu, przeżyć atak szczurów w weneckich lochach, wyjść cało z niemieckiej obławy na zamku, opanować sterowiec, no i oczywiście przejść wszystkie próby podczas finałowej batalii o Św. Graala. Rozgrywkę podzielono na cztery duże etapy a te z kolei na dwa mniejsze. Gracz może korzystać ze znalezionych tu i ówdzie przedmiotów, np. pochodni rozświetlającej ciemności, czy też nieodłącznego atrybutu Indiany Jonesa – bicza. Ten ostatni przyda się zwłaszcza do eksterminacji licznych przeciwników.

Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game to produkt zdecydowanie gorszy od swojego “przygodówkowego” brata. Oprawa audiowizualna jest co prawda niezła, ale zręcznościowy charakter rozgrywki nie wyszedł produktowi na dobrze, głównie ze względu na wysoki poziom trudności. Denerwujący jest również fakt, że autorzy nie pomyśleli o jakichkolwiek kodach do etapów. Rozpoczynanie gry za każdym razem od początku jest niezwykle męczące.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game: 12+