Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXSXXONE
Okładka Imagine Earth (PC)
OkładkaImagine Earth (PC)

Imagine Earth

Debiutancka produkcja niemieckiego studia Serious Bros. W Imagine Earth wcielamy się w zarządcę kolonii planetarnej na usługach ogromnej korporacji. Naszym zadaniem jest rozbudowa osady i ekonomiczne zdominowanie wrogich firm.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | kosmiczne | kolonizacyjne | indie | budowa miasta

Imagine Earth Premiera

25maj2021

PC

9lip2021

XONE XSX

Gry podobne do Imagine Earth

RimWorld

Surviving Mars

Aven Colony

Imagine Earth to gra strategiczna autorstwa niezależnego niemieckiego studia Serious Bros. W grze wcielamy się w zarządcę kosmicznej kolonii na obcej planecie. Naszym zadaniem jest rozwijanie kolonii, zdobywanie wpływów w galaktyce i powstrzymywanie różnorodnych zagrożeń.

Fabuła

Imagine Earth opowiada o rywalizacji między korporacjami pragnącymi coraz bardziej poszerzać swoje wpływy. Na skutek ciągłych konfliktów i eksploatacji zasobów naturalnych Ziemia została doszczętnie złupiona. Po opracowaniu technologii pozwalającej na podróż międzyplanetarną, korporacje zaczęły wynajmować osadników. Ich misją jest zaludnianie planet, wydobywanie surowców, handel i podporządkowywanie sobie wrogich kolonii.

Mechanika

Rozgrywka w Imagine Earth ma miejsce w czasie rzeczywistym. Gracz, na usługach jednej z korporacji, musi budować miasta produkujące ważne surowce. By funkcjonować, kolonia potrzebuje prądu i jedzenia. Aby napędzać przemysł musimy więc spełniać potrzeby osadników. Koniecznością jest także prowadzenie badań i odkrywanie nowych technologii mogących jeszcze bardziej rozwijać naszą planetę.

Unikalną mechaniką gry jest w pełni symulowany system klimatu. Stawiane przez nas budowle mają wpływ na atmosferę planety. Prowadzenie przemysłu powoduje zanieczyszczenia, które zwiększają globalną temperaturę. Zbyt agresywny rozwój może doprowadzić do globalnego ocieplenia, topnienia lodowców, podwyższenia poziomu morza i zatopienia kolonii. Ponadto musimy stawiać czoła katastrofom naturalnym, takim jak pożary lasów i wybuchy wulkanów. Kluczem do sukcesu jest osiągnięcie równowagi między dbaniem o środowisko i spełnianiem wymagań szefostwa.

Nasza kolonia nigdy nie jest jedyną osadą na planecie. Podczas gry będziemy mieli do czynienia z miastami sponsorowanymi przez wrogie korporacje. Jednym z naszych celów jest przejmowanie ich. Zamiast broni używamy jednak do tego globalnego rynku. By przejmować kolonie rywali musimy zdominować ich ekonomicznie i wykupić ich udziały.

Oprócz natury i wrogich firm na naszej drodze stają też inne zagrożenia. Kosmos jest niespokojnym miejscem zaludnionym przez piratów oraz potencjalnych najeźdźców. Jeśli zostaniemy zaatakowani musimy polegać na ustawionych przez nas tarczach i działach laserowych. Bitwy czerpią inspirację z gatunku tower defense. Każda struktura obronna pokrywa określony obszar, warto więc upewnić się że cała nasza kolonia jest chroniona.

Tryby gry

Imagine Earth zawiera sporą ilość trybów jednoosobowych. Kampania składa się z kilku różnych planet, które musimy skolonizować jednocześnie spełniając wymagania zatrudniającej nas korporacji. Tryb wolnej gry pozwala na losowe generowanie planet. W trybie wolnej gry możemy stawić czoła czterem kontrolowanym przez komputer korporacjom naraz. Gracz ma także dostęp do edytora planet, dzięki któremu może tworzyć własne mapy do rozgrywki.

Kwestie techniczne

Gra może pochwalić się przyjemną dla oka kolorową oprawą graficzną. Szczególne wrażenia sprawiają budynki oraz roślinność porastająca planety.

Tryb gry: single player  

Imagine Earth cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Imagine Earth: Odpowiednia dla każdego wieku.

Imagine Earth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.5
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
XONE
XSX