Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2021, 13:25

autor: AlexB

7 lat wczesnego dostępu - wkrótce premiera Imagine Earth, strategii w polskiej wersji językowej

25 maja tego roku oficjalną premierę będzie miała strategia Imagine Earth od studia Serious Bros. Ukaże się ona po siedmiu latach obecności we wczesnym dostępie Steam.

W SKRÓCIE
  1. 25 maja strategia Imagine Earth będzie miała swoją oficjalną premierę.
  2. Stanie się to po siedmiu latach we wczesnym dostępie.
  3. Tytuł jest dostępny na PC w polskiej wersji językowej.

W grudniu 2018 roku DayZ po pięciu latach oficjalnie opuścił tzw. wczesny dostęp. Ze względu na długość tego okresu tytuł ten stał się obiektem licznych żartów i złośliwości ze strony społeczności graczy. Postapokaliptyczny survival w konwencji MMO od studia Bohemia Interactive nie jest jednak rekordzistą, jeśli chodzi o czas trwania tzw. Early Accessu. Na rynku można znaleźć produkcje, które egzystują w stanie przedpremierowym dłużej. Przykładem może być Imagine Earth od studia Serious Bros. Tytuł ten, będący strategią czasu rzeczywistego pozwalającą na kolonizację planet, zadebiutował w ramach wczesnego dostępu w maju 2014 roku, czyli równo siedem lat temu. Na szczęście, fani gry nie będą już musieli długo czekać na oficjalną premierę. Według ostatniego komunikatu twórców, ta nastąpi 25 maja, czyli w najbliższy wtorek.

Przy okazji ogłoszenia oficjalnej daty premiery Imagine Earth, studio Serious Bros. opublikowało także nowy zwiastun swojego dzieła. Prezentuje on mniej więcej, czym w ramach zabawy w tytule muszą zajmować się wirtualni managerowie kosmicznych kolonii. Mowa tu między innymi o budowaniu infrastruktury, radzeniu sobie z katastrofami czy prowadzeniu badań. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Wyjście Imagine Earth z fazy wczesnego dostępu nie będzie rzecz jasna oznaczało końca jego rozwoju. Twórcy ogłosili, że już pracują nad dodatkiem. W jego ramach będzie można m.in. kolonizować całe proceduralnie generowane galaktyki, a znaczenie handlu między planetami zostanie zwiększone.

7 lat wczesnego dostępu - wkrótce premiera Imagine Earth, strategii w polskiej wersji językowej - ilustracja #1
Zarządzanie kolonią to nie jest łatwa sprawa.

W swoim komunikacie ekipa Serious Bros. serdecznie podziękowała także za dotychczasowe wsparcie ponad 43 tysięcy graczy, którzy zdecydowali się na zakupienie tytułu w trakcie trwania wczesnego dostępu. Jeśli chcielibyście do nich dołączyć, to Imagine Earth zostało wycenione na Steamie na 89,99 złotych. Do zakupu może zachęcać fakt, że tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

  1. Imagine Earth na platformie Steam