Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Honey, I Joined a Cult (PC)
OkładkaHoney, I Joined a Cult (PC)

Honey, I Joined a Cult PC

Honey, I Joined a Cult to humorystyczny symulator zarządzania kultem łączący elementy ekonomiczne i strategiczne z rozbudową i zarządzaniem bazą, osadzony w latach 70. XX wieku. Gra została wydana przez Team17.

Strategiczne | ekonomiczne | 2D | humorystyczne | top-down | indie | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Honey, I Joined a Cult Premiera PC

wczesny dostęp

wrzesień2021

2022

Steam

2022

producent: Sole Survivor Games wydawca: Team17 Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Honey, I Joined a Cult

Factorio

Prison Architect

Amazing Cultivation Simulator

Honey, I Joined a Cult to strategia ekonomiczna, w której mamy okazję stworzyć własny kult, a co za tym idzie werbować nowych wyznawców, rozbudowywać placówkę, dbać o ekonomię i stały rozwój. Za stworzenie produkcji pełnej czarnego humoru odpowiada Sole Survivior Games, a za jej wydanie Team17 Digital, mające na swoim koncie takie produkcje jak Monster Sanctuary czy Overcooked.

Fabuła

Akcja Honey, I Joined a Cult zabiera nas do lat 70 XX wieku, gdzie mamy okazję wcielić się w przywódcę kultu. Jakiego? Wszystko zależy od nas i naszych wyborów odnośnie reprezentanta, czczonej istoty, aż po slogan nakłaniający potencjalnych wyznawców do wstąpienia do naszego bractwa, w którym sami ustalamy hierarchię i wiele innych aspektów niezbędnych do jego efektywnego funkcjonowania. Wszystko po to, aby móc cieszyć się pieniędzmi od naiwnych i lojalnych wyznawców.

Mechanika

Przygodę z Honey, I Joined a Cult rozpoczynamy od wybrania przywódcy oraz spersonalizowania naszego kultu. A jako że każdy szanujący się kult ma swoją siedzibę, to nie zabrakło też rozbudowy tejże. To my decydujemy, jak ma wyglądać plan naszego ośrodka, w jaki sposób będzie umeblowany i udekorowany, a także jakie pomieszczenie się w nim znajdą. Do wyboru jest chociażby wybudowanie energetycznego spa czy pokoju do wykrywania kłamstw, ale i wiele innych tajemniczych i dziwacznych pomieszczeń. Wszystko to ukazano w widoku top-down.

Na tym jednak zabawa się nie kończy, bo owym kultem trzeba jeszcze zarządzać. Przed nami zaspokajanie zachcianek przywódcy, które należy spełniać jeśli nie chcemy, aby jego zdolności do wygłaszania kazań, motywowania oraz werbowania nowych członków spadły. Każdy kolejny nowy wyznawca to bowiem szansa na lojalnego i oddanego członka kultu gotowego do pięcia się po wyznaczonych szczeblach wewnętrznej hierarchii, ale też pozostawiania gotówki, niezbędnej do rozwijania naszej sekty. Cały czas jednak musimy dbać o to, aby ci byli zadowoleni, bo inaczej zwyczajnie odejdą, a nasze szeregi staną się mniejsze i niestety biedniejsze.

Klucz do sukcesu tkwi w mikrozarządzaniu obejmującym zarządzanie żywnością, systemem nadzoru, tworzenie harmonogramu z obowiązkami dla wyznawców oraz planowanie misji w centrum dowodzenia, gdzie wysyłamy wyznaczonych wyznawców do miasta po określone zasoby.

Kwestie techniczne

Warstwa graficzna Honey, I Joined a Cult wykonana została w 2D i stylistyką przypomina produkcję Prison Architect.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Honey, I Joined a Cult: 12+

Honey, I Joined a Cult Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 384 MB Intel HD 3000 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7/8/10