Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka History Great Empires: Rome (NDS)

The History Channel Pocket History: Rome NDS

History Great Empires: Rome

Strategia czasu rzeczywistego, dzięki której możemy poznać najciekawsze wydarzenia z historii Imperium Rzymskiego. Dbamy o ekonomiczny aspekt rozgrywki, jak również uczestniczymy w konfliktach zbrojnych.

Strategiczne | starożytność | starożytny Rzym | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka History Great Empires: Rome (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

29maja2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The History Channel Pocket History: Rome jest dość złożoną strategią czasu rzeczywistego, przygotowaną we współpracy z tytułowym kanałem telewizyjnym. Jest to zarazem pierwszy przedstawiciel zupełnie nowej serii Pocket History, przygotowywanej wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS. Każdy z tytułów wchodzących w skład tego cyklu koncentruje uwagę gracza na specyficznym przedziale czasowym. Jak można się łatwo domyślić, w omawianym przypadku mamy okazję ku temu żeby zaznajomić się z najciekawszymi wydarzeniami z historii Imperium Rzymskiego. Warto też dodać, iż nie jest to pierwszy produkt sygnowany logiem The History Channel, który zdecydowano się przygotować na konsolę przenośną. W przeszłości na PSP wydano już bowiem grę The History Channel: Great Battles of Rome.

W założeniach Pocket History: Rome ma cechować się łatwymi do przyswojenia zasadami rozgrywki, oferując jednak na tyle dużo zaawansowanych opcji żeby do zabawy zachęcić także doświadczonych strategów. W trakcie zabawy przejmujemy pełną kontrolę nad Imperium Rzymskim, zajmując się wykonywaniem wielu istotnych czynności. Musimy zadbać przede wszystkim o to żeby znajdujące się na naszych terytoriach miasta mogły prosperować, a także żeby ludność była zadowolona z naszych decyzji. Odpowiednio dysponujemy także posiadanymi surowcami. W grze zawarty został dość zaawnsowany model ekonomiczny. Poznanie wszystkich rządzących nim zależności wymaga poświęcenia grze dużej ilości czasu.

Producent nie pominął też oczywiście militarnego aspektu rozgrywki. Dowodzimy więc wojskami, uczestnicząc w różnego rodzaju konfliktach zbrojnych. Nie jest to jednak absolutnie wymagane, gdyż równie dobrze możemy posunąć się do działań o charakterze dyplomatycznym, rozwiązując napotykane problemy w bardziej pokojowy sposób.

Zabawa nie ogranicza się wyłącznie do podejmowania mających kluczowy wpływ na rozwój imperium decyzji. Producent zadbał też o to żeby w trakcie rozgrywki można się było trochę zrelaksować. W tym celu zawarto kilka prostych w obsłudze mini-gier, wzorowanych w głównej mierze na kulturze Imperium Rzymskiego. Osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę na temat tego okresu z historii mogą natomiast skorzystać z wbudowanej encyklopedii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do The History Channel Pocket History: Rome

Klasyfikacja PEGI The History Channel Pocket History: Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
The History Channel poszerza współpracę z grupą Slitherine Strategies

wiadomość19 października 2007

Telewizyjny kanał History Channel, o którym wspomnieliśmy już dziś przy okazji informacji o grze Battle for the Pacific, bardzo poważnie myśli o tym, aby na stałe zagościć w branży elektronicznej rozrywki. Szefowie wspomnianej stacji podali do wiadomości, że ich współpraca z grupą deweloperską Slitherine Strategies już niebawem ulegnie poszerzeniu o kolejne projekty.