Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hexen: Deathkings of the Dark Citadel (PC)

Hexen: Deathkings of the Dark Citadel PC

Jedyne, oficjalne rozszerzenie do gry Hexen, FPS-a utrzymanego w konwencji fantasy. Dodatek oferuje 20 premierowych scenariuszy przeznaczonych dla jednego gracza i zupełnie nowy tryb Multiplayer, z którego może skorzystać naraz, aż ośmiu graczy.

To jest dodatek do gry Hexen: Beyond Heretic.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Hexen: Deathkings of the Dark Citadel (PC)

producent: Raven Software

wydawca: id Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3września1996

Deathknights of the Dark Citadel to jedyne, oficjalne rozszerzenie do gry Hexen, FPS-a utrzymanego w konwencji fantasy. Dodatek oferuje 20 premierowych scenariuszy przeznaczonych dla jednego gracza i zupełnie nowy tryb Multiplayer, z którego może skorzystać naraz, aż ośmiu graczy - jest to jednocześnie pierwszy taki przypadek w historii komputerowej rozrywki. Fabuła programu jest szczątkowa - po wyeliminowaniu Korax'a, jednego z Wężowych Jeźdźców, musisz jeszcze zadbać o wysłanie do krainy wiecznych łowów, tytułowych rycerzy. Ci z kolei są piekielnymi klonami głównych bohaterów (Maga, Wojownika i Kleryka), dlatego też możesz się spodziewać poważnych kłopotów, tym bardziej, że każdy z przeciwników będzie używał środków zagłady, dostępnych dotychczas tylko graczowi.

Hexen do najłatwiejszych gier nie należał, dlatego nie spodziewaj się, że w przypadku dodatku będzie inaczej. Kolejne poziomy wymagają maksymalnego skupienia i zacięcia charakterystycznego dla fana przygodówek - co chwilę będziesz musiał latać z jednej planszy do drugiej, żeby wykorzystać pozornie bezużyteczny przedmiot. W przerwach na rozrywkę intelektualną, musisz także zatroszczyć się o wytrzebienie zamieszkujących daną krainę potworów. Wierz mi że nie będzie to takie proste - w Deathknights of the Dark Citadel przeciwnicy często respawnują się, a ilość dostępnej amunicji jest oczywiście bardzo ograniczona. Program przeznaczony jest chyba tylko dla prawdziwych fanatyków pierwowzoru, inni mogą się szybko zniechęcić wysokim poziomem trudności.

Podsumowując, dodatek do szczególnie udanych nie należy. Przydałby się jakiś nowy bohater, lub chociaż powiększenie dotychczasowego arsenału o jakąś, ciekawą broń. Niestety, tego w Deathknights of the Dark Citadel nie uświadczysz. Nowe scenariusze są do przyjęcia, choć jest to tylko i wyłącznie powtórka z rozrywki - brakuje oryginalnych rozwiązań w warstwie fabularnej. Całość sprawia bardzo mizerne wrażenie i jeśli nie jesteś totalnie zakochany w Hexen, lepiej unikaj tego programu jak ognia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Gry podobne do Hexen: Deathkings of the Dark Citadel

Wymagania wiekowe Hexen: Deathkings of the Dark Citadel

16+

Wymagania sprzętowe Hexen: Deathkings of the Dark Citadel

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PC 486DX2 66MHz, 8MB RAM

Odświeżona strona projektu Hexen: Edge of Chaos
Odświeżona strona projektu Hexen: Edge of Chaos

wiadomość16 maja 2005

Firma Raven Software od dłuższego czasu pracuje nad nową odsłoną Quake’a i raczej nie ma szans na to, że w najbliższej przyszłości rozpocznie inny projekt. Fani gier z serii Hexen pozostali więc na lodzie. Ale czy aby na pewno? Tam gdzie „zawodzą” legendarne koncerny, do akcji włączają się amatorzy. I chwała im za to, zwłaszcza jeśli to co robią, zapowiada się bardzo dobrze.