Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes of Annihilated Empires (PC)
OkładkaHeroes of Annihilated Empires (PC)

Heroes of Annihilated Empires PC

„Heroes of Annihilated Empires” to gra strategiczna znanego na całym świecie ukraińskiego studia GSC Game World (m.in.: „S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”, seria „Cossacks”, „Codename: Outbreak”).

Strategiczne | fantasy | RTS

Heroes of Annihilated Empires Premiera PC

6października2006

pudełko PL

17listopada2006

producent: GSC Game World wydawca: cdv Software Entertainment AG wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

„Heroes of Annihilated Empires” to gra strategiczna znanego na całym świecie ukraińskiego studia GSC Game World (m.in.: „S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”, seria „Cossacks”, „Codename: Outbreak”). Sam program jest względnie nietypową mieszanką elementów znanych z gier RTS (strategia czasu rzeczywistego) oraz RPG (role playing game - gra w odgrywanie ról), przez producenta – ze względu na rozmach z jakim jest on stworzony, porównywany do największych, epickich dzieł kinowych.

Tryb kampanii dla pojedynczego gracza podzielony został na trzy odrębne epizody (stąd nawiązanie do „epickiej trylogii”). Podczas wykonywania kolejnych misji i zadań, gracz bierze aktywny udział w przeogromnych bitwach, w których jednocześnie sterować można 64 tysiącami jednostek. Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki, użytkownik musi dokonać wyboru nacji. Łącznie dostępnych jest sześć ras, przy czym każda z nich cechuje się odmiennymi umiejętnościami, stylem, wyglądem, a także wadami i zaletami. Sumując, w grze znajduje się osiemnaście głównych bohaterów (co typowe jest dla gier z gatunku RPG – gracz może bowiem rozwijać swoją postać na wielu poziomach, zdobywać doświadczenie, podnoszące umiejętności artefakty, etc.). Elementem, który warto podkreślić jest magia, potrafiąca zniszczyć w kilka chwil potężne budowle czy też zabić całe legiony żołnierzy, jak również pokrzepić serca wojowników bądź wprowadzić ich w stan ogólnego zniechęcenia, chandry (co równoznaczne jest z mniejszą wolą walki, mniejszą efektywnością).

Ogromny świat gry opatrzony został w pełni trójwymiarową, ładną i widowiskową oprawą wizualną. Sto różnorodnych jednostek czy też siedemdziesiąt niejednorodnych budynków wykonanych zostało w bardzo precyzyjny i dokładny sposób, dzięki czemu na brak wizualnych pozytywów nikt nie może w tym przypadku narzekać.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 613 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Heroes of Annihilated Empires cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Heroes of Annihilated Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Heroes of Annihilated Empires Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP