Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOSSwitch
Okładka Her Majesty's Ship (PC)
OkładkaHer Majesty's Ship (PC)

Her Majesty's Ship

HMS

Her Majesty's Ship jest symulatorem zarządzania żaglowcem. Jako aspirujący kapitan brytyjskiej marynarki musimy wykonywać kolejne zlecenia dowództwa, zatapiać niezliczone jednostki w bitwach morskich, ale też dbać o każdy element codziennego życia na naszym statku.

Symulacje | żeglarstwo | piraci | elementy strategiczne | statki | indie | kooperacja | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Her Majesty's Ship Premiera

12lip2019

PC

15wrz2020

Switch

2022

iOS

Gry podobne do Her Majesty's Ship

Sunless Sea

Pirate Commander

Abandon Ship

Her Majesty's Ship jest symulatorem dowodzenia osiemnastowiecznym żaglowcem od studia Every Single Soldier. Twórcy kontynuują tradycję innowacyjnych gier o tematyce wojennej – wcześniej dostarczyli na rynek dość nietypową produkcję Vietnam '65 i jej kontynuację Afghanistan '11.

Fabuła

W HMS wchodzimy w oficerki ambitnego dowódcy brytyjskiego Royal Navy. Zaczynamy jako zarządzający własną fregatą porucznik, a celem zabawy jest zdobycie wymarzonego awansu na admirała floty. Akcja gry osadzona jest w fikcyjnym świecie, mocno inspirowanym okresem świetności piratów i tropikalnymi okolicami Morza Karaibskiego. Wysłany z misją na wyspiarskie tereny gracz ściera się z bezlitosnymi korsarzami oraz zaprzysięgłym adwersarzem Anglii – Hiszpanią. Pozostałą część geopolitycznej układanki tropikalnych kolonii stanowią zachowujący neutralność Holendrzy i wrogo nastawieni Portugalczycy.

Mechanika

Gra w dużym stopniu polega na zarządzaniu wszelkimi aspektami prowadzenia niezależnej jednostki morskiej. Zastosowano tu grafikę 2.5D, tj. nasz statek i załogę obserwujemy w 2D, ale wszystkie modele wykonane zostały w 3D. Kapitan musi wykonywać kolejne zadania zlecane przez dowództwo, mieć oko na ewentualne cele dodatkowe (np. zagubione wrogie statki do zatopienia), zarządzać swoimi podopiecznymi i przydzielać im odpowiednie zadania, np. ładowanie dział, obsługę żagli, naprawę poszycia, nawigację, sterowanie czy obronę przed abordażem. Pamiętać trzeba o uzupełnianiu zapasów jedzenia, rumu, amunicji i dbać, by kufer był wypełniony złotem.

Powinniśmy także brać pod uwagę, że marynarze nie są ślepo oddani sprawie i jeśli za mocno będziemy ich wykorzystywać, to szybko może się to stać przyczyną buntu na pokładzie i zmusić nas do „przejścia po desce”. Kluczowe staje się więc utrzymanie całej załogi w dobrym nastroju, a także ciągły trening żołnierzy, co zapewnia większą skuteczność w morskich potyczkach. Najlepsi załoganci mogą zaś liczyć na awans oficerski. Jeśli dobrze sobie poradzimy, czekają nas coraz większe statki i trudniejsze cele do spełnienia.

Tryby gry

Oprócz fabularnej historii dla pojedynczego kapitana gracze mogą oddać się rywalizacji w trybie wieloosobowym. W kooperacji dowódcy po prostu uczestniczą w „wyścigu po stołek” admirała floty, ale od czasu do czasu mogą też sobie podać pomocną dłoń. W klasycznym trybie multiplayer wszystkie chwyty, łącznie z PvP, są zaś dozwolone.

Kwestie techniczne

Her Majesty's Ship prezentuje bardzo kolorową, przyjazną dla oka i nieco „miękką” oprawę graficzną, skupiającą się na dobrym odwzorowaniu wnętrz poszczególnych jednostek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Her Majesty's Ship cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Her Majesty's Ship: 12+

Her Majesty's Ship Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS
Switch